Igaunijas valdība izlēmusi aizdot nacionālajai lidsabiedrībai Estonian Air 8,3 miljonus eiro, lai ļautu saglabāt aviokompānijai tās maršrutu tīklu, informē BBN.

Tāpat nolemts, ka, līdz 2013. gada 1. janvārim Igaunijas Ekonomikas ministrija prezentēs valsts lūgumu pēc atbalsta Eiropas Komisijā.

Līdz nākamā gada 28. februārim ministrijai būs jāprezentē valdībai Estonian Air restrukturizācijas plāns.

Līdzekļi aviokompānijas vajadzībām tiks ņemti no rezervju fonda.

Tajā pašā laikā, kamēr valdība lēmusi aviokompānijai piešķirt miljonus, lidsabiedrība slēgusi jaunu vienošanos ar Estonian Air Salona apkalpes apvienību (Estonian Air Cabin Crew Union, ESSA), kas būs spēkā līdz 2013. gada beigām. Vienošanās skar darba un atpūtas laika sadalījumu, sociālās garantijas, darba apstākļus, atalgojumu un aviokompānijas un arodbiedrības attiecības.

«Aviokompāniju tirgū jau pašlaik valda liela konkurence, un tā tas saglabāsies arī nākotnē. Tādēļ ir svarīgi rast balansu starp to, ko lidsabiedrība var piedāvāt, un darbinieku vēlmēm,» pauda Estonian Air izpilddirektors Jans Palmers (Jan Palmer). Jāatgādina, ka vēl šā gada vasaras sākumā Estonian Air piloti draudēja vadībai ar streika uzsākšanu, ja lidsabiedrība turēsies pie idejas palielināt pilotu darba apjomu, nepaaugstinot viņu algas. LINKS Savukārt šā gada novembrī, pēc tam, kad Estonian Air mainījās vadība un tā atcēla iepriekšējā vadītāja Tero Taskilas ambiciozo plānu ar daudziem lidojumiem, aviokompānija pavēstīja, ka visās savās struktūrvienībās kopumā atlaidīs 146 darbiniekus jeb gandrīz pusi no strādājošajiem.

Db.lv jau vēstīja, ka no Estonian Air valdes priekšsēdētāja amata iepriekš tika atstādināts līdzšinējais lidsabiedrības vadītājs Tero Taskila, kurš pirms darba Igaunijā pildīja Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic komercdirektora amata pienākums. T. Taskilas vietā Estonian Air vadītāja amatā stājās Jans Palmers.

Igaunijas nacionālā aviokompānija Estonian Air samazinās lidojumu un darbinieku skaitu, galveno uzmanību pievēršot Igaunijai nozīmīgiem maršrutiem, pavēstījis lidsabiedrības uzraudzības padomes priekšsēdētājs Erki Rāsuke. Viņš arī norādīja, ka vispirms kompānija atteiksies no lidojumiem uz Tartu, Helsinkiem un Joensū Somijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra