Estonian Air atteiksies no pasūtītajām lidmašīnām

2013. gada 20. marts plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Igaunijas nacionālā lidsabiedrība Estonian Air atteikusies no divām iepriekš pasūtītajām, bet vēl nesaņemtajām Embraer E190 lidmašīnām, kas, saskaņā ar jauniem apstākļiem aviokompānijai vairs nav vajadzīgas.

Kaimiņvalsts aviokompānija atklājusi arī, ka samaksājusi soda naudu par līguma laušanu, tomēr nav nosaukusi tās apmērus, vēsta Igaunijas raidsabiedrība ERR. Marta sākumā Estonian Air valdes priekšsēdētājs Erki Rāsuke izteicās, ka, lai pārtrauktu dažādu iepriekš noslēgtu līgumu darbību, lidsabiedrība paredzējusi tērēt aptuveni astoņus miljonus eiro no valdības piešķirtā kredīta.

Februārī Igaunijas valdība pieņēma lēmumu Estonian Air piešķirt papildus kredītu 16,6 miljonu eiro apmērā. Iepriekš Igaunijas valdība problēmu nomocītajai lidsabiedrībai bija piešķīrusi aizdevumu 8,3 miljonu eiro apmērā. Kopumā Igaunija plānot lidsabiedrībai piešķirt 37 miljonus eiro. Igaunijas veikto Estonian Air glābšanu izmeklē Eiropas Komisija.

Finanšu problēmās nonākušās kompānijas restrukturizācijas programma gan vēl nav izstrādāta. Saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem, lai radikāli mainītu un uzlabotu situāciju Estonian Air, lidsabiedrībai būtu nepieciešami no 50 līdz 70 miljoniem eiro. Aviokompānijas restrukturizācijas plānam jābūt gatavam līdz 18. aprīlim.

Igaunijas premjers Andruss Ansips iepriekš pavēstīja, ka lidsabiedrības rekonstrukcijas plānam ir jābūt pārliecinošam gan Eiropas Komisijai, kompānijas klientiem un nodokļu maksātājiem.

Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā gadā Estonian Air izlēma aizstāt pasūtītās Kanādas ražotāja Bombardier lidmašīnas ar Brazīlijas Embraer. Ar Brazīlijas ražotāju noslēgtais līgums paredzēja, ka Estonian Air iegādāsies četras E170s lidmašīnas. Pēc Estonian Air izvēles par labu Embraer, Bombardier vērsās Kanādas tiesā, lai piedzītu kompensācijas gan no Estonian Air, gan arī no Igaunijas valdības.

Pašlaik Estonian Air flotē ir četras Embraer 170, trīs CRJ900 NextGen un trīs SAAB 340 lidmašīnas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām