Kanādas kompānija Bombardier iesūdzējusi tiesā Igaunijas nacionālo lidsabiedrību Estonian Air, tiesas ceļā vēloties piedzīt no aviokompānijas kompensācijas par ciestajiem zaudējumiem.

Bombardier vērsusies Kanādas tiesā, lai piedzītu kompensācijas gan no Estonian Air, gan arī no Igaunijas valdības, vēsta kaimiņvalsts raidsabiedrība ERR. To apstiprinājusi arī Estonian Air preses sekretāre Ilona Eskelinena. Tomēr Igaunijas lidsabiedrībai neesot zināmi ne iemesli, ne arī pieprasīto kompensāciju summa. 
 
Iepiekš Estonian Air bija noslēgusi vienošanos ar Bombardier par jaunu gaisa kuģi iegādi, un tai tika piegādātas jau pirmās kanādiešu lidmašīnas, taču šā gada janvārī lidsabiedrība saņēma Igaunijas Ekonomikas ministrijas atļauju tās aizstāt ar cita ražotāja – Brazīlijas Embraer lidaparātiem.
 
Estonian Air norāda, ka Bombardier vēršanās tiesā ir nepamatota, jo ar kanādiešiem noslēgtais līgums paredzēja, ka pirms lidmašīnu iegādes nepieciešama Igaunijas lidasbiedrības padomes piekrišana, kura šādu piekrišanu dotu gadījumā, ja saņemtu pieņemamus noteikumus no Kanādas Valdības eksporta atbalsta padomes (EDC). 
 
Lidsabiedrība skaidro, ka Bombardier tā arī neesot piedāvājis pieņemumus noteikumus, un Estonian Air pēc līguma termiņa beigām vērsies pie cita ražotāja. 
 
Db.lv jau vēstīja, ka Estonian Air bija paredzējusi iegādāties kopumā piecas Bombardier CRJ NextGen lidmašīnas. Savukārt ar Brazīlijas Embraer noslēgtais līgums paredz, ka Estonian Air iegādāsies četras E170s lidmašīnas.
 
Estonian Air savā flotē izmantos vēl astoņas Embraer lidmašīnas, taču tās tiks nomātas no citām aviokompānijām un līzinga uzņēmumiem. Pirmo no četrām E170s lidmašīnām, kuras tiks nomātas no Somijas aviokompānijas Finnair, Estonian Air saņēma februārī, bet pirmo no iegādātajām lidmašīnām plānots saņemt 2014. gadā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra