Daudzus gadus Elvi administrācijas galvenā mītne atradās Ziepniekkalnā, Rīgā, bet kopš šā marta – tuvāk centram, turklāt tagad uzņēmumam ir atvērtā tipa birojs

«Diezgan apzināti gribējām atvērto biroju – vēlējāmies, lai visi viens otru redz, dzird, lai būtu viegli komunicēt un varētu ātrāk atrisināt dažādus jautājumus. Šādā birojā visi labāk zina, ar ko nodarbojas citi. Es domāju, ka atvērtā biroja mīnusi ir tikai iedomas – visi ir pieauguši cilvēki, bērni te riņķī neskrien, mākam smuki uzvesties,» stāsta Laila Vārtukapteine, SIA Elvi Latvija komercdirektore. Ņemot vērā, ka telpās bija siena, ko nedrīkstēja nojaukt, ir izveidoti daži kabineti – komercdirektorei, mārketinga, grāmatvedības un IT nodaļai. L. Vārtukapteine pieļauj, ka tad, ja sienas nebūtu, atvērtajā birojā strādātu pilnīgi visi. Jaunajās telpās darbiniekiem ir gana daudz vietas, iepriekšējā birojā cilvēki bija visai saspiesti.

Liels jaunās uzņēmuma mājvietas pluss ir atrašanās vieta. Uz iepriekšējo – Ziepniekkalnā – daudziem nokļūt ar sabiedrisko transportu neesot bijis ērti. «Visiem tiem, kuri dzīvo Pārdaugavā, ir mašīnas. Tāpēc, izvēloties vietu jaunajam birojam, rēķinājāmies ar to darbinieku vajadzībām, kuri brauc ar sabiedrisko transportu,» saka L. Vārtukapteine. Liels pluss esot arī tas, ka pirms Elvi noskatītajās telpās nekā neesot bijis – tās atrodas kādreizējā rūpnīcā, un viss šobrīd redzamais ir pašu radīts. «Telpas ir radītas tieši tā, kā mēs gribam, un ir tik lielas, kā vēlējāmies,» viņa saka. Remonts ilga aptuveni pusgadu, steigas nebija – lēnām izstrādāts projekts, izlemts par krāsām un izdomāts, kas un kā nepieciešams.

Pārvācoties uz jauno biroju, uzņēmumā daļēji nomainītas arī mēbeles. Lielai daļai darbinieku ir jauni galdi, bet, piemēram, L. Vārtukapteinei mēbeles atbraukušas līdzi no vecā biroja. Izvēloties mēbeles, vērtēta ērtība – lai galds būtu pietiekami liels, lai katram būtu sava atvilktne, lai darbinieki sēdētu pa pāriem, taču viņus nošķirtu neliela sieniņa. Tāpat svarīgi bija, lai mēbeles būtu gaišas, jo griesti un grīda ir diezgan tumša.

Ar jauno biroju uzņēmums ir apmierināts, vienīgā problēma, kā jau centra tuvumā, – autostāvvietas jautājums. Tāpat ielas tuvums nodrošina milzīgu putekļu daudzumu.

Elvi pamatkrāsas ir zaļš un dzeltens, bet tās pa gadiem biroja darbiniekiem bija nedaudz apnikušas un gribējās šo to pamainīt. Tāpēc birojā ienākušas arī citas – zila, pelēka. Runājot par elementiem, kas L. Vārtukapteinei pašai vislabāk patīk birojā, viņa nosauc Elvi Latvija logo, kas tapis visai nesen, un no logotipa atvasinātās joslas, kas integrētas biroja interjerā – uz sienām, durvīm.

Jaunajā birojā ir trīs apspriežu zāles. «Daudz tiekamies ar piegādātājiem, jo viss, kas notiek Elvi veikalos, tiek vadīts un organizēts šeit. Taču iepriekšējā birojā mums nebija pārrunu zāļu un bija jāmēģina atrast kādu brīvu kabinetu. Tas nebija veiksmīgi,» spriež L. Vārtukapteine. Šobrīd birojā ir divas mazākas un viena lielāka apspriežu telpa. Sanāksmju zāles atrodas uzreiz pie ieejas, kas atrisina iepriekšējā biroja trūkumu – konfigurācija bija tāda, ka sadarbības partneriem, kuri ieradušies uz tikšanos, bija jāšķērso viss birojs. Darbiniekiem uz galda stāv līgumi, cenu lapas – konfidenciālas dokumenit, kam nebūtu jānonāk svešu cilvēku redzeslokā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra