Ierēdņu atlase turpmāk notiks centralizēti, tādējādi kļūstot atklāta, godīga un profesionāla. Šim mērķim tiks piesaistīti vairāki eksperti


To paredz valdībā apstiprinātā jaunā Valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlases kārtība. Daudz mēs esam īgņojušies par to, ka vadošos valsts iestāžu amatos mēdz nonākt cilvēki ar tobrīd «pareizo» politisko aizmuguri, taču, iespējams, ne tuvu ne ar to labāko specializāciju konkrētajā jomā. Tam no 1. septembra tikšot pielikts punkts. Turpmāk ar šādām atlasēm vairs nenodarbosies par konkrēto jomu vai iestādi atbildīgā ministrija, bet gan centralizēti Valsts kanceleja. Jaunums ir arī tāds, ka, pretendējot uz sevišķi nozīmīgu, piemēram, valsts sekretāra, lielas iestādes (ar vairāk nekā 201 darbinieku) vadītāja vai Pārresoru koordinācijas centra vadītāja amatu, atlasē tikšot pieaicināti arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai stiprinātu sabiedrības pārliecību, ka process tiešām ir noticis nevainojami. Lai gūtu priekšstatu par pieaicināmiem nevalstiskā sektora pārstāvjiem, var piebilst, ka Providus pētniece Iveta Kažoka jau esot piedalījusies diskusijās par šo noteikumu izstrādi. Taču ar to vēl visi jaunumi nebeidzas – topošo vadītāju kompetenču novērtējums no Valsts kancelejas puses tiks iepirkts kā ārpakalpojums. Objektivitātes nodrošināšanai tikšot nolīgti pat divi neatkarīgi personālvadības speciālisti un, iespējams, arī svešvalodu eksperts, lai precīzi noteiktu līmeni, kādā pretendents ir spējīgs sazināties svešā mēlē. Varētu vēl piebilst, ka valstiski svarīgu personu atlase, manuprāt, noteikti nevarētu notikt arī bez neoficiālo dižkonsultanta statusu ieguvušā uzņēmuma Prudentia pārstāvjiem. Galu galā partijas Vienotība vadītās valdības Prudentia ekspertīzei dažādos nozīmīgos jautājumos ir uzticējušās tik ļoti, ka šo konsultantu nolīgšanā pat ir atturējušās no jebkādiem konkursiem, un tas par šo cilvēku lietpratību pasaka vairāk nekā visi iedomājamie sertifikāti un atzinumi kopā.Pēc tam, kad kompetentā žūrija būs noformēta, valsts pārvaldes amata kārotājs varēs gatavoties savas vīzijas prezentācijai, profesionālo zināšanu, svešvalodu un rakstiskai sava redzējuma pārbaudei. Tie, kas kaut ko līdzīgu jau ir izgājuši līdz šim, nereti atzīst, ka tas ir lielisks veids «nepareizo» kandidātu plaša spektra pazemošanai. Taču tas noteikti ir tikai subjektīvs viedoklis. Turklāt tik kompetenta atlases žūrija vēl nekad nav bijusi un jaunās procedūras rezultātā valsts pārvalde iegūs visprofesionālākos, vairāk motivētos un godīgākos speciālistus.Tie ir brīnišķīgi mērķi, kas viennozīmīgi attaisno daudzo, augsti kvalificēto ekspertu piesaisti. 


Tikai viens ieteikums – lai šie eksperti ar saviem personiskajiem finanšu līdzekļiem atbild par to, ja amatā ieceltais tomēr izrādīsies neprofesionāls, nemotivēts un negodīgs jeb, īsi sakot, kārtējais šofera dēls vai meita.


Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra