airBaltic ieguvis no Lufthansa pilotu streika un darbina lielās lidmašīnas

2014. gada 04. aprīlis plkst. 15:04
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic guvusi labumu no Vācijas aviokompānijas Lufthansa pilotu streika, pasažieriem meklējot alternatīvas ceļošanas iespējas, Db.lv apstiprināja airBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Viņš norādīja, ka Lufthansa pilotu triju dienu streiks ir viens no lielākajiem, kas piedzīvoti pēdējā laikā, tādējādi radot «lēcienveidīgu pieprasījumu no Vācijas lidostām». «Tāda mēroga traucējums aviosatiksmē radīja pieprasījumu visos maršrutos, taču primāri pasažieru skaits auga maršrutos uz Diseldorfu, Berlīni, Hamburgu, Frankfurti un Minheni,» Db.lv norādīja J. Vanags.

Līdz ar pieprasījuma kāpumu airBaltic noslogotākajos maršrutos mainīja Bombardier lidmašīnas ar 76 vietām uz lielākajiem Boeing gaisa kuģiem. Lufthansa pasažieru nodrošināšana ar ceļošanas iespējām palīdzēja arī tas, ka airBaltic šogad jau iepriekš bija palielinājis lidojumu skaitu, piemēram, uz Minheni, stāstīja airBaltic pārstāvis.

Efekts, ko radījis Lufthansa pilotu streiks, būs ilgāks par trim dienām  (tik ilgi faktiski norisinājās pilotu streiks), norādīja J. Vanags.

Līdzīga situācija izveidojusies arī Igaunijā – vairāki Estonian Air lidojumi izpārdoti pasažieriem, kas bijuši spiesti mainīt savus ceļojumu plānus, vēsta Eesti Päevaleht. Estonian Air pārstāve Ilona Eskelinena apstiprinājusi, ka Lufthansa pilotu streiks nodrošinājusi Igaunijai daudzus jaunus pasažierus, kas pārsvarā lidojot uz Kopenhāgenu, Amsterdamu, Stokholmu un Oslo.

Kopumā Lufthansa atcēlusi 3,8 tūkstošus lidojumu triju dienu ilga streika dēļ. Tas iespaidojis aptuveni 450 tūkstošus Lufthansa pasažieru. Vācijas lidsabiedrība aplēsusi, ka pilotu prasītais algas palielinājums 10% apmērā tai radītu vairāku desmitu miljonu eiro zaudējumus.

Pērn Lufthansa nopelnīja 300 miljonus eiro, bet tās apgrozījums veidoja 30 miljardus eiro. 2012. gadā aviokompānijas peļņa bija 1,3 miljardi eiro.

Dalies ar šo rakstu