airBaltic pieteikumu tiesa atstāj bez virzības

2011. gada 22. septembris plkst. 14:43
Dalies ar šo rakstu

Nacionālās aviokompānijas a/s Air Baltic Corporation (airBaltic) pieteikums par tiesisko aizsardzību atstāts bez virzības, DB uzzināja Rīgas rajona tiesā.

Šāds lēmums pieņemts, jo no aviosabiedrības puses neesot iesniegti visi vajadzīgie dokumenti, lai lemtu par tiesisko aizsardzību. Trūkumi jānovērš mēneša laikā.

DB jau rakstīja, ka Latvijas nacionālā aviosabiedrība tiesā iesniegusi tiesiskās aizsardzības procesa pieteikumu.  airBaltic vēl pašreizējais vadītājs Bertolts Fliks sarunā ar DB iepriekš uzsvēra: «Esam uzsākuši tiesiskās aizsardzības procesu, jo valdība sešu mēnešu garumā nav likusies zinis par nepieciešamību palielināt airBaltic pamatkapitālu. Katru reizi tiek atrasti jauni iemesli, lai lēmumu par pamatkapitāla palielināšanu atliktu, turklāt mēs jau neprasām, lai valsts dod naudu, Baltijas Aviācijas sistēmas bija gatavas aviosabiedrībā ieguldīt savus līdzekļus, taču arī šim solim ir nepieciešams valdības lēmums.» Viņš nosauca valdības pēdējos paziņojumus par ņirgāšanos.

Arī valdības ārkārtas sēdē nekādi konkrēti lēmumi attiecībā uz airBaltic pieņemti netika. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc sēdes norādīja, ka pēc tiesiskās aizsardzības pieteikuma iesniegšanas tiek gatavots airBaltic restrukturizācijas plāns un izvērtēta tālākā uzņēmuma darbība, vienojoties ar kreditoriem par parāda atmaksu.

Premjers arī piebilda, ka paralēli restrukturizācijas plānam tiks izvērtēta iespēja dibināt jaunu aviokompāniju, jo ir jāsaprot, kas ir izdevīgāk: glābt esošo vai dibināt jaunu.
 

Dalies ar šo rakstu