airBaltic «uz papīra» skaistāks nekā dzīvē

2013. gada 26. jūnijs plkst. 7:27
Autors: Ieva Mārtiņa - Līva Melbārzde
Dalies ar šo rakstu

Kreditoru prasījumus airBaltic turpina izmantot spēlēm ar cipariem - 2012.gadā vismaz par 10 miljoniem mākslīgi uzlabots zaudējumu rādītājs, šodien raksta Dienas Bizness.

Ja airBaltic pārējie saimnieciskās darbības izdevumi nebūtu samazināti par kopumā 10,018 miljoniem latu, kas darīts uz uzkrājumu rēķina sliktajiem debitoru parādiem un neizdevīgiem līgumiem, tad airBaltic zaudējumi būtu nevis 21,8 miljoni latu, bet aptuveni 33 miljoni latu, liecina DB aplēses, izmantojot airBaltic auditētajā gada pārskatā publicētos datus. Tas ir tik daudz, cik kompānijas vadība bija plānojusi sākotnēji. Šie ir tie paši uzkrājumi, kas 2011.gadā būtiski (kopumā par aptuveni 40 miljoniem latu) pasliktināja airBaltic finanšu datus, par ko iepriekš rakstīja DB. Turklāt, iespējams, airBaltic papildu izdevumos nav iekļāvusi vēl aptuveni 12,5 miljonus latu, kas arī saistīti ar jaunu uzkrājumu veidošanu. Tad kompānijas zaudējumu apjoms būtu pavisam nepievilcīgs – aptuveni 45,5 miljoni latu. Proti, saskaņā ar gada pārskata bilances datiem pozīcijā citi uzkrājumi, airBaltic pērn izveidojis jaunus uzkrājumus – šoreiz saistību cesiju līgumiem 20,628 miljonu latu apjomā.

Minētās cesijas, saskaņā ar gada pārskata norādi, visticamāk, saistītas ar airBaltic parādiem, tajā skaitā Taurus Asset Management Fund Limited (5 milj.eiro), Transatlantic Holdings Company S.A.(9,66 milj.eiro) un Krievijas Investbank (14,6 milj.eiro). airBaltic arī norāda, ka šā gada laikā kompānija turpina sarunas ar bijušo airBaltic privāto akcionāru BAS, kā arī ar kreditētājiem par aizņēmumu pārstrukturizāciju, taču pieļaujot, ka šis jautājums varētu būt jārisina arī tiesas ceļā, kas nozīmē  tiesāšanos vēl vismaz pāris gadu garumā. Jau pašlaik airBaltic ir iesaistīts aptuveni 20 tiesvedībās.

Plašāk lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds