Aloja-Starkelsen palielinās bioloģiskās cietes ražošanu; audzēs arī sliekas

2012. gada 16. aprīlis plkst. 8:07
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kartupeļu cietes ražošanas uzņēmums SIA Aloja-Starkelsen turpmāk specializēsies bioloģiskās cietes ražošanā, plānojot palielināt apjomus par 50%, norāda uzņēmuma ģenerāldirektors Jānis Garančs. Viņš arī sacīja, ka uzņēmums šovasar sāks jaunu sadarbības projektu, ar slieku starpniecību no pārstrādes atkritumiem ražojot dabīgus mēslojumus bioloģisko kartupeļu audzēšanai.

«Tradicionāli audzēto kartupeļu cietes patēriņš nepieaug, šajā nozarē Eiropā ir ļoti sīva konkurence. Tādēļ šajā tirgū vairs nepiedalīsimies. Akcentēsim bioloģiskās cietes ražošanu, pēc kuras pieprasījums strauji pieaug, un integrēti audzētu kartupeļu cietes ražošanu, ko fasēsim ierastajās zilajās Alojas cietes paciņās. Tās ir nišas, kurā turpmāk attīstīsimies,» sacīja Garančs.

Viņš norādīja, ka jau patlaban bioloģiskās cietes segmentā Aloja-Starkelsen ir otrais lielākais pasaulē pēc kāda Austrijas uzņēmuma.

«Ja pirms trim gadiem sākām ar 20 tonnām bioloģiskās cietes, pērn saražojām vairāk nekā 300 tonnas un ceram, ka šogad sasniegsim 500 tonnas. Šogad plānojam ražošanas apjomu palielināt vismaz par 50% tieši uz bioloģiskās cietes rēķina. Vienlaikus sadarbībā ar vienu no lielākajām Somijas aģentūrām attīstām pārdošanas tīklu Eiropas Savienībā un ASV, kur mūsu cieti kā izejvielu izmanto industriāli, ražojot bioloģiskos pārtikas produktus,» norādīja uzņēmējs.

Tāpat viņš akcentēja, ka Aloja-Starkelsen pievērsīsies kartupeļu atlieku pārstrādei.

«Līdz šim atliekvielas utilizējām vai nodevām lopbarībā. Kad sākām pastiprināti attīstīt bioloģiskās cietes ražošanu, sapratām, ka zemniekiem ir liela problēma atrast kvalitatīvus, industriāli lietojamus, bet vienlaikus dabīgus kartupeļu mēslošanas līdzekļus, tādēļ nolēmām problēmu atrisināt paši, izmantojot vermikompostu, ko iegūst no sliekām. Plānojam jau šogad sākt tā ražošanu,» sacīja Garančs.

Ar slieku audzēšanu nodarbosies partneruzņēmums Ekotri , kam ir slieku ferma.

«Šo projektu plānojam sākt vasarā. Varēs saražot pietiekami daudz vermikoposta, lai apgādātu ar to sadarbības partnerus - zemniekus. Šogad plānojam 600 tonnas, bet nākamgad - 1200 tonnas,» sacīja Aloja-Starkelsen vadītājs.

Aloja-Starkelsen īpašnieks ir zviedru korporācija Lyckeby Culinar. Kopuzņēmums dibināts 1991.gada jūnijā. Uzņēmumā strādā 45 darbinieki. Aloja-Starkelsen ir lielākais kartupeļu cietes ražotājs Baltijas valstīs.

Iepriekšējā finanšu gada laikā, kas ilgst no 1.janvāra līdz 31.augustam, uzņēmuma apgrozījums bija 3,15 miljoni latu salīdzinājumā ar 1,46 miljoniem latu pirms gada. Šī gada plāns ir 3,5 miljoni latu.

Savukārt uzņēmuma peļņa iepriekšējā finanšu gadā bija 70 726 lati salīdzinājumā ar 52 787 latu zaudējumiem iepriekš. Šī gada peļņas prognoze ir 200 000 latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām