Apavu tirgotājus sagaida spriedze un asa konkurence

2015. gada 16. jūlijs plkst. 8:12
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz to, ka šogad apavu tirgotāji var cerēt uz pozitīvu dinamiku, kopumā nozarē ir sagaidāma liela spriedze un asa konkurence par Latvijā esošajiem pircējiem, stāsta apavu tirgotājas SIA Euroskor Latvijā (Euroskor) valdes loceklis Aldis Lūsis.

Viņš norāda, ka kopējais apavu mazumtirdzniecības apjoms aug, savukārt straujāk par apgrozījumu aug veikalu skaits. Tas liecina, ka konkurence kļūst intensīvāka, kā dēļ strādāt ir arvien grūtāk un grūtāk.

«Lai arī šogad tirgū varam cerēt uz pozitīvu dinamiku, tomēr konkurences ziņā lielāko spēlētāju vidū nekādas pārmaiņas nav gaidāmas - liels saspringums un ļoti asa cīņa starp apavu mazumtirgotājiem turpināsies.

Pat tad, ja mēs runājam par lielākajiem spēlētājiem, jāņem vērā, ka viņiem visiem ir relatīvi nelielas tirgus daļas,» skaidro Lūsis.

Lielākie spēlētāji apavu tirdzniecībā Latvijā ir Euroskor, NS King, Eiropas apavi, Danija. Tāpat salīdzinoši spēcīgs spēlētājs ir arī CCC, kas Latvijas tirgū ienāca pirms diviem gadiem. «Gandrīz visi lielākie spēlētāji ir vienos un tajos pašos tirdzniecības centros, koridoros, un nereti mums pārklājas kāda klāsta daļa,» atzīst Lūsis.

Viņš norāda, ka par sīvo konkurenci nozarē liecina arī tas, ka vairāki uzņēmumi joprojām turpina pēckrīzes iesākto tendenci. Proti, aktīvi aizņemoties un investējot nākotnes perspektīvās, strādājot arī ne vienmēr labākajās tirdzniecības vietās.

«Būtībā šobrīd tirgū turpinās arī tas, ko var dēvēt par apgrozījuma pirkšanu, kas tiek veikta vēl nezināmas nākotnes labā. Tomēr šķiet, ka ne vienmēr efektīvākais, ko darīt, ir aizņemt jebkuru brīvu vietu,» uzskata Lūsis.

Euroskor Latvijā pērn apgrozīja 9,3 miljonus eiro, kas ir par 3% mazāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 9,7 miljonus eiro. Pērn uzņēmums nopelnīja 192 156 eiro, kas ir ievērojami vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 39 784 eiro, liecina Firmas.lv informācija.

SIA Euroskor Latvijā reģistrēta 1991.gada 12.februārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 711 435 eiro. Euroskor Latvijā pilnībā pieder SIA AZ Holding.

AZ Holding īpašnieki ir iepriekšējie Euroskor kapitāldaļu turētāji - Jānis Andersons, kam pieder 75% AZ Holding kapitāldaļu, Ēriks Zarahovičs, kam pieder 20% AZ Holding kapitāldaļu, un Raitis Zarahovičs, kam pieder 5% AZ Holding kapitāldaļu.

Euroskor Latvijā pieder zīmolu Euroskor, Ecco, LLoyd, Tamaris un Clarks veikali.

Dalies ar šo rakstu