Euroskor: Latvijas sabiedrībā ir īsa atmiņa

2015. gada 17. jūlijs plkst. 8:51
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Vidējais patērētājs apavu pirkšanā ir nelojāls, stāsta apavu tirgotājas SIA Euroskor Latvijā (Euroskor) valdes loceklis Aldis Lūsis.

Tiesa, šādi patērētāji vairāk novēroti Rīgā un citās lielākajās pilsētās esošajos daudzzīmolu veikalos, atzīmē Lūsis.

«Vidējais patērētājs ir tāds, kurš mīl eksperimentēt. Pircējs, kurš jau iepriekš nav izdomājis, ka pirks kāda noteikta zīmola apavus tirdzniecības centrā, kur ir daudz veikalu, nopirks apavus impulsa vadīts. Tā būs vairāku faktoru sakritība - labs pārdevējs, uzrunājoša izvēle, cena vai kaut kas cits,» skaidro Lūsis.

Viņš arī norāda, ka, vērojot patērētāju uzvedību, var teikt, ka Latvijas sabiedrībā ir īsa atmiņa ne tikai attiecībā uz politiskajiem procesiem, bet arī attiecībā uz iepirkšanos.

Piemērs tam ir gadījumi, kad kāds tirgotājs nav nodrošinājis labu servisu, piemēram, nesamainot brāķi pret jaunu preci vai arī nav atlīdzinājis iepriekš pirktās preces vērtību. «Nereti pircējs, neskatoties uz iepriekš gūto pieredzi, atgriežas pie tā paša tirgotāja, dodot viņam sava veida uzticības kredītu. Iemesli var būt dažādi - cena, apavu izmēra pieejamība un citi,» stāsta Lūsis.

Tāpēc tirgotāju konkurētspējas veicināšanā tikpat liela loma kā preču piedāvājumam ir tam, cik, kā un kad tiek uzrunāts pircējs. Viens no tirgotāju izaicinājumiem patlaban ir arī jauno mediju un informācijas kanālu attīstība un veiksmīga šo mediju integrēšana uzņēmumu sistēmās, un izmantošana pircēju uzrunāšanā, stāsta Lūsis.

Viņš arī piebilst, ka Euroskor pērn ieviesa jaunu interneta veikala platformu un modernizēja uzņēmuma mājaslapu, radīja jaunus uzņēmuma kontus sociālajos tīklos un palielināja to sekotāju skaitu.

Neskatoties uz to, ka šogad apavu tirgotāji var cerēt uz pozitīvu dinamiku, kopumā nozarē ir sagaidāma liela spriedze un asa konkurence par Latvijā esošajiem pircējiem, iepriekš norādīja Euroskor valdes loceklis Lūsis.

Euroskor Latvijā pērn apgrozīja 9,3 miljonus eiro, kas ir par 3% mazāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 9,7 miljonus eiro. Pērn uzņēmums nopelnīja 192 156 eiro, kas ir ievērojami vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 39 784 eiro, liecina Firmas.lv informācija.

SIA Euroskor Latvijā reģistrēta 1991.gada 12.februārī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 711 435 eiro. Euroskor Latvijā pilnībā pieder SIA AZ Holding.

AZ Holding īpašnieki ir iepriekšējie Euroskor kapitāldaļu turētāji - Jānis Andersons, kam pieder 75% AZ Holding kapitāldaļu, Ēriks Zarahovičs, kam pieder 20% AZ Holding kapitāldaļu, un Raitis Zarahovičs, kam pieder 5% AZ Holding kapitāldaļu.

Euroskor Latvijā pieder zīmolu Euroskor, Ecco, LLoyd, Tamaris un Clarks veikali.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām