Aptiekās būtiski palielinājies pieprasījums pēc pretsaaukstēšanās līdzekļiem

2015. gada 09. janvāris plkst. 11:21
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītā gada decembrī būtiski palielinājies pretsaaukstēšanās līdzekļu pieprasījums salīdzinājumā ar 2013.gada decembri, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie aptieku pārstāvji.

Benu aptiekas pārdošanas attīstības vadītājs Egils Tēbelis aģentūrai BNS norādīja, ka 2014.gada decembrī, salīdzinot ar 2013.gada decembri, pieprasījums pēc pretsaaukstēšanās līdzekļiem ir būtiski pieaudzis. «Kopējais šo līdzekļu pieprasījums ir pieaudzis par 21%, bet līdzekļi pret iesnām pirkti pat par 40% vairāk. Otra straujāk pieaugušā kategorija ir kompleksie preparāti, kuru pieprasījums pieaudzis par 26% , bet trešā straujāk augošā grupa ir līdzekļi kakla sāpju ārstēšanai, kuru pieprasījums pieaudzis par 14%,» klāstīja Tēbelis.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka pērn visvairāk pretsaaukstēšanās produkti pirkti oktobrī - salīdzinot ar decembri, pārdošanas apjomi oktobrī bija par 3% lielāki. «Vismazāk ar saaukstēšanos Benu aptiekas klienti ir saskārušies novembrī – tad, salīdzinot ar decembri, preparāti pirkti par 17% mazāk,» sacīja Tēbelis, piebilstot, ka visvairāk decembrī cilvēki pirkuši līdzekļus cīņai ar iesnām.

Tostarp viņš arī norādīja, ka arī šā gada sākumā aptiekās palīdzību meklē arvien vairāk klientu, kuriem nepieciešami dažādi pretsaaukstēšanās līdzekļi. Tomēr pēc viņa teiktā, viena nedēļa ir pārāk īss laiks, lai izdarītu kādus vispārīgus secinājumus, vai tiešām šogad Latvijas iedzīvotāji ir sākuši slimot vairāk.

Tēbelis arī piebilda, ka decembrī, īsi pirms svētkiem, cilvēki steidza pirkt kosmētiku un notievēšanas līdzekļus. «Visticamāk, to var skaidrot ar gatavošanos svētku pasākumiem,» sacīja Benu aptiekas pārdošanas attīstības vadītājs.

Mēness aptieku mārketinga direktors Alvis Ērglis aģentūrai BNS norādīja, ka pieprasījums pēc pretsaaukstēšanās zālēm un uztura bagātinātājiem, kas paredzēti saaukstēšanās ārstēšanai un simptomu mazināšanai 2014.gada decembrī, salīdzinot ar 2013.gada decembri, palielinājās par vairāk nekā 15%.

«Pieprasījuma pieauguma tendence salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bija manāma jau sākot no septembra, tādēļ nevar teikt, ka decembrī būtu būtisks lēciens salīdzinājumā ar rudens mēnešiem, lai gan pieaugums bija jūtams,» sacīja Ērglis, piebilstot, ka īpaši izteikti pieprasījums ir audzis pretdrudža un pretsāpju preparātiem.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka ziemas mēnešos iedzīvotāji aizvien aktīvāk profilaksei izvēlas imunitāti stiprinošus līdzekļus, kā arī labprāt velta laiku konsultācijām un uzklausa farmaceitu ieteikumus.

Savukārt A Aptiekas iepirkumu un mārketinga vadītāja Nora Krauja aģentūrai BNS pastāstīja, ka kopumā 2014.gadā pretsaaukstēšanās medikamentu ir realizēts par aptuveni 15% vairāk nekā 2013.gadā.

«Ja salīdzina sezonas tendences, tad 2014.gadā līdz ar rudens iestāšanos pieauga pretsaaukstēšanās medikamentu pirkumu daudzums, un tendence ir analoga kā gadu iepriekš - nekādas būtiskas izmaiņas mēnešu laikā nav vērojamas. Abos gados septembrī būtiski pieauga realizēto pretsaaukstēšanās medikamentu apjoms, kas var būt izskaidrojams ar gatavošanos aukstākam laikam, oktobrī un novembrī apjomi nedaudz kritās, bet decembrī atkal sasniedza septembra » sacīja Krauja.

Benu aptieku īpašniece Hansa Pharma ir dibināta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,343 tūkstoši latu (3,33 tūkstoši eiro). Hansa Pharma vienīgais īpašnieks ir Somijas uzņēmums MediNord Oy. Benu aptieku tīkls ir viens no lielākajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 50 aptieku . Hansa Pharma ir Phoenix/Tamro grupas uzņēmums, kas ir viens no lielākajiem zāļu tirgotājiem Eiropā.

Mēness aptieku tīkla īpašniece ir Sentor Farm aptiekas. Uzņēmums Sentor Farm aptiekas ir dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 140 tūkstoši latu (199 tūkstoši eiro). Tā kā Sentor Farm aptiekas ir akciju sabiedrība, tai nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem. Kompānija iekļaujas vietējā holdingā Repharm.

A Aptieka ietilpst vienā no lielākajām Baltijas valstu farmācijas uzņēmumu grupām Magnum. Magnum medical ir viena no trim Latvijas lielākajām lieltirgotavām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām