Arī citos izmeklētajos Tukuma straume ražotajos produktos konstatēts karbamīds

2017. gada 25. augusts plkst. 17:06
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēta arī citos, laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos, Tukuma straumes ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā sekojošus produktus:

• Pilnvērtīga barība suņiem Dogo ar mājputnu gaļu - partijas nr. 2993, derīguma termiņš - 24.07.2018.
• Pilnvērtīga barība suņiem Dogo ar mājputnu gaļu - partijas nr. 2780, derīguma termiņš - 08.06.2018.
• Barība kaķiem Ņau Ņau - partijas nr.3052, derīguma termiņš - 04.08.2018.
• Pilnvērtīga barība suņiem Dogo ar gaļu - partijas nr. 2966, derīguma termiņš - 17.07.2018.
• Pilnvērtīga barība suņiem Dogo ar gaļu - partijas nr. 2806, derīguma termiņš - 12.06.2018.

Uzņēmuma Tukuma straume ražotajā barībā Dogo ar mājputnu gaļu nav atrodams karbamīds jeb urīnviela, aģentūrai LETA, komentējot Pārtikas un veterinārā dienesta sniegto informāciju par šīs vielas klātbūtni uzņēmuma ražotajā barībā, iepriekš sacīja Tukuma straume valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks. Viņš teica, ka šī viela nevar būt pieejama uzņēmuma ražotajā barībā, jo kompānija neizmanto nevienu izejvielu, kura saturētu karbamīdu jeb urīnvielu.

Saskaņā ar dienesta sniegto informāciju karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus.

Barības un izejvielu analīzes veiktas Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta BIOR pasūtījuma.

Pēc tam, kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēta vienā uzņēmuma ražotajā Dogo ar mājputnu gaļu partijā, Pārtikas un veterinārais dienests apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Piesārņotās dzīvnieku barības partijas ir jāizņem no tirdzniecības un jāiznīcina.

Pārtikas un veterinārais dienests turpina pārbaudes uzņēmumā, lai noskaidrotu, kā neatļautā viela varēja nonākt suņu un kaķu barībā.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār.

Dalies ar šo rakstu