Papildināta - PVD Dogo barībā atrod neatļautu vielu - karbamīdu

2017. gada 17. augusts plkst. 18:34
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmuma Tukuma straume ražotajā barībā Dogo ar mājputnu gaļu (partijas numurs (kods) 2870; derīguma termiņš – 29.06.2018.) konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu.

Uzņēmums šobrīd atsauc piesārņoto barības partiju no tirgus, savukārt PVD aicina suņu īpašniekus pārskatīt savus suņu barības krājumus un neizmantot ēdināšanā Dogo ar mājputnu gaļu barību ar iepriekš minēto partijas numuru un derīguma termiņu.

Piesārņotās partijas apjoms ir 31 tonna, no kuras tirdzniecībā, pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, nonākušas aptuveni 2/3. Atsauktā barības partija uzņēmumam būs jāiznīcina.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār, jo var dzīvniekiem izsaukt organisma saindēšanos.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga aģentūrai LETA teica, ja suns vai kaķis ieēd attiecīgo barību lielā devās, iznākums var būt letāls. "Suņiem vai kaķiem reakcija var būt toksiska. Atkarībā no devas dzīvniekiem var iestāties nāve," teica Lamberga, piebilstot, ka suņu un kaķu barībā nedrīkst būt šī viela.

Viņa piebilda, ja dzīvnieku saimnieks ir iegādājies barību ar minēto sērijas numuru, to nekavējoties jāpārtrauc dot uzturā mīlulim. Ja dzīvnieks barību jau lietojis uzturā, tā īpašniekam, novērojot izmaiņas dzīvnieka uzvedībā, jākonsultējas ar veterinārārstu. "Normālos apstākļos urīnviela izdalās no organisma, bet, protams, tas viss ir atkarīgs no konkrētā dzīvnieka jūtības, no daudzuma, cik ilgi dzīvnieks barību ēdis. Ja barība dota pāris reizes, nekas nenotiks, bet, ja ir liels iepakojums, dzīvnieks to ilgstoši ēd, organisms vielu nespēj izvadīt, rodas toksiska reakcija un jāvēršas pie vetārsta," teica Lamberga.

Viņa teica, ka aizliegtā viela "Tukuma straume" ražotajā barībā atklāta rutīnas uzraudzības rezultātā barības uzraudzības programmas ietvaros. Pārbaudes vēl nav noslēgušās un šodien turpinās. Paralēli pret "Tukuma straumi" ierosināta administratīvā lietvedība, un PVD noņēmis paraugus vēl četru citu partiju barībai. Laboratorisko analīžu rezultāti būs zināmi pēc vairākām dienām. Pēc tam, kad būs noslēgusies administratīvā lietvedība, PVD lems par to, vai "Tukuma straumei" pienākas kāds sods.

Ar uzņēmumu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām