Finanses

AS Capitalia noslēgusi obligāciju emisiju 3 miljonu eiro apmērā

Žanete Hāka, 31.01.2017

Jaunākais izdevums

AS Capitalia ir veikusi papildu obligāciju laidienu, noslēdzot Nasdaq Baltic biržā kotēto obligāciju emisiju 3 miljonu eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Kopumā AS Capitalia ir izlaidusi parādzīmes 3,5 miljonu eiro apmērā. Iegūtie līdzekļi ļaus AS Capitalia kāpināt mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas apjomus Baltijas valstīs, kā arī ieviestu jaunus finansējuma produktus.

AS Capitalia obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 3,5 miljoni eiro, no kuriem 3 milj. EUR kotētas NASDAQ Baltic fondu biržā.

Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 EUR, ar gada kupona likmi 12% un procentu izmaksu reizi ceturksnī. Obligāciju dzēšanas datums ir 2018. gada 25. oktobris. Savukārt 0,5 milj. EUR ir nodrošinātas obligācijas ar kupona likmi 6%. Šo obligāciju dzēšanas termiņš ir 2019. gada 25. oktobris.

AS Capitalia kopumā izdevies piesaistīt vairāk nekā 30 investorus no visām Baltijas valstīm. Savukārt savstarpējo aizdevumu platformā Mintos investori finansējuši AS Capitalia aizdevumus mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai teju 9 miljonu eiro apmērā.

Capitalia ir vadošais nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk kā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā EUR 20 miljonus kompāniju attīstībā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia Baltijas valstu uzņēmumiem pērn aizdevis 20 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 13.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums "Capitalia" pērn izsniedzis finansējumu 342 uzņēmumiem Baltijas valstīs nepilnu 20 miljonu eiro apmērā.

Tas ir par 34% vairāk nekā 2018.gadā un ir kopumā līdz šim lielākais izsniegtais aizdevumu apjoms "Capitalia" darbības laikā.

Vairāk nekā puse (60%) finansēto uzņēmumu atrodas Latvijā, 30% - Lietuvā, bet 10% - Igaunijā. Vidējā izsniegtā aizdevuma summa uzņēmumiem pērn bija 50 tūkstoši eiro ar aizdevuma termiņu uz vienu gadu.

"Pēdējā gada laikā starp Baltijas valstu uzņēmumiem esam novērojuši ļoti aktīvu interesi par alternatīvo finansējumu. Šāda interese ir izskaidrojama ar augošu pasivitāti no banku puses, lai gan ekonomiskā situācija valstīs turpina stabili uzlaboties. Uzņēmumi arvien vairāk pieņem un mācās izmantot alternatīvos aizdevumus un riska kapitālu savās biznesa aktivitātēs, ko redzam arī mūsu pērnā gada darbības rezultātos. Jāatzīmē, ka pērn turpinājām veikt virkni mājas darbu, lai kļūtu par uzticamu finanšu partneri uzņēmumiem. Pērn kā pirmie reģionā saņēmām sertifikātu par atbilstību Eiropas ētikas kodeksa mikrokredītu nodrošināšanai prasībām, kā arī noslēdzām līgumu ar Eiropas Investīciju fondu (EIF) par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs," atzīmē Juris Grišins, "Capitalia" vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šī gada uzņēmumiem Baltijas valstīs ir vēl nebijusi iespēja piesaistīt finansējumu sava uzņēmuma attīstībai ar savstarpējās aizdevumu platformas www.capitalia.com palīdzību. Vadošais uzņēmumu alternatīvais finansētājs Baltijas valstīs Capitalia ir izstrādājis jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu, kas ļauj uzņēmumiem piesaistīt investīcijas sākot no 50 tūkstošiem līdz 1 miljonam eiro gan apgrozāmajiem līdzekļiem, gan biznesa attīstībai.

Jau šobrīd ar platformas starpniecību finansējumu saņēmuši 12 investīciju projekti vairāk nekā miljons eiro apmērā, to vidū mežistrādes un IT uzņēmumi, tā arī mazumtirdzniecības, būvniecības un citu pakalpojumu uzņēmumi. Finansējumu piesaiste uzņēmumam ar savstarpējās aizdevumu platformas palīdzību ir līdzīgi kā akciju izvietošana fondu biržā vai riska kapitāla piesaiste. Šādā veidā uzņēmums apliecina, ka par savu biznesa potenciālu var pārliecināt daudzus privātos investorus un, iegūstot šo investoru uzticību, stiprina savu zīmolu. Savukārt privātajiem investoriem ieguldījums vietējos uzņēmumos ir arī ne tikai finansiāls ieguvums, bet personisks pienesums vietējās ekonomikas attīstībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nereti situācijās, kad uzņēmumam ir nepieciešams finansējums attīstībai, bankas tiek uzskatītas kā vienīgais risinājums. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, jo gan Latvijā, gan pasaulē strauji attīstās alternatīvais finansējums, tostarp riska kapitāls, biznesa eņģeļi un ārpus banku aizdevumi uzņēmumiem. Taču kā noorientēties, kurš finansējums būs labākais tieši Jūsu biznesam?

Biznesa eņģeļu finansējums ir lieliski piemērots uzņēmumiem, kas ir jauni un kuriem nepieciešams kapitāls līdz 100,000 eiro. Biznesa eņģeli ir privātpersonas, kas iegulda uzņēmumā naudu un pretī saņem daļas kapitālā. Šādi investori bieži vien ir aktīvi dalībnieki uzņēmumā un cenšas palīdzēt ar savu pieredzi un kontaktiem biznesa attīstībā. Biznesa eņģeļi ir ieguldījuši, piemēram, tādos Latvijas uzņēmumos kā Airdog, Sonarworks un Funderful.

Savukārt riska kapitāls ļauj uzņēmumiem īstenot strauju palēcienu - iekarot jaunu ģeogrāfisko tirgu, attīstīt jaunu produktu, strauji paplašināt ražošanu vai pārdošanas apjomus. Riska kapitāla fondi arī kļūst par līdz-īpašniekiem attiecīgajā uzņēmumā, bet, atšķirībā no biznesa eņģeļiem, pretendē uz striktākiem sadarbības noteikumiem, tajā skaitā, biznesa pārdošanu pēc četriem līdz pieciem gadiem. Kā piemēru riska kapitāla piesaistē uzņēmuma darbības paātrināšanā var minēt tādus zīmolus kā Depo, Stenders un Primekss.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia šogad izsniedzis aizdevumu jau 162 uzņēmumiem Baltijas valstīs 12 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

Tas ir par 45% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Uzņēmumi visbiežāk izmanto Capitalia finansējumu apjomīgu pasūtījumu izpildīšanai, investīcijām uzņēmumu attīstībā, kā arī naudas plūsmas uzlabošanai, ņemot vērā biznesa sezonalitāti.

Vidējā izsniegtā aizdevuma summa šogad ir 45 000 tūkstoši eiro ar vidējo atmaksas termiņu līdz 11 mēnešiem. Savukārt lielākais aizdevums 610 000 eiro apmērā šogad piešķirts nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumam Latvijā. Visbiežāk uzņēmumi izmanto Capitalia sniegtos finansēšanas pakalpojumus papildu jau esošiem bankas ilgtermiņa aizdevumiem.

Capitalia klientu vidū šogad bijuši tādi uzņēmumi kā, piemēram, Avārijas Brigādes atrakciju parks, kas finansējumu piesaistīja uz 3 mēnešiem, lai pirms sezonas iegādātos papildu atrakcijas; Pharm&Med, kas ir pazīstamā LYL zīmola vitamīnu un uzturu bagātinātāju ražotājs un izplatītājs un kas ar Capitalia finansējuma palīdzību iegādājās izejvielas, lai palielinātu jauno produktu ražošanas un eksporta apjomus; vīna ražotājs Abavas Dārzi, ražošanas iekārtu izgatavotāji Peruza un daudzi citi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia kļuvusi par Eiropas komercsabiedrību; par bāzes valsti izvēlas Latviju

Lelde Petrāne, 06.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Capitalia, apvienojoties ar meitas sabiedrībām Igaunijā un Lietuvā, mainījis uzņēmuma juridisko formu un kļuvis par Eiropas komercsabiedrību (Societas Europaea). Par bāzes valsti Eiropas komercsabiedrībai Capitalia izvēlējusies Latviju.

«Uzņēmuma juridiskās formas maiņa ir nākamais solis ceļā uz izaugsmi, turklāt daudz precīzāk atspoguļo jau šobrīd pastāvošo uzņēmuma starptautiskās darbības raksturu, jo Capitalia komanda darbojas visās trīs Baltijas valstu galvaspilsētās. Eiropas komercsabiedrība darbojas saskaņā ar Eiropas uzņēmējdarbības statūtiem un nosaka, ka uzņēmums nav «piesiets» atsevišķas valsts robežām, bet Eiropas ietvaros var brīvi izvēlēties savu bāzes valsti,» norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Capitalia jaunā juridiskā forma reģistrēta šā gada 23.novembrī. Capitalia Igaunijā un Lietuvā turpinās darboties ar filiāļu starpniecību, tādējādi nodrošinot šo valstu klientu apkalpošanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Ar Capitalia starpniecību uzņēmumiem Baltijā piesaistīts vairāk nekā miljons eiro

Zane Atlāce - Bistere, 11.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Baltijas valstīs Capitalia savā pūļa finansējuma platformā nepilna pusgada laikā ir piesaistījis finansējumu uzņēmumiem vairāk nekā miljons eiro apmērā, informē uzņēmumā.

Kopumā finansējumu saņēmuši 12 uzņēmumi no vairāk kā 100 investoriem. Ar pūļa finansējuma platformas capitalia.com starpniecību finansējumu uzņēmuma attīstībai ir saņēmuši seši uzņēmumi Latvijā, trīs Lietuvā un Igaunijā, to vidū mežistrādes, IT uzņēmumi, mazumtirdzniecības, kā arī būvniecības un dažādu pakalpojumu sniedzēji.

«Šī ir jauna koncepta platforma, jo Capitalia darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī pats iegulda savu kapitālu katrā projektā, kā arī nodrošina investīciju pārraudzību. Tas nodrošina investoriem iespēju gūt pasīvus ienākumus, zinot, ka par investīciju rūpējas motivēts un profesionāls pārvaldnieks,» komentē Capitalia valdes priekšsēdētājs Juris Grišins. Ar minimālo ieguldījuma summu 1,000 eiro apmērā Capitalia pūļa finansējuma platforma uzrunā profesionālus privātos investorus, kuri iedziļinās projektos, rūpīgi izvērtējot riskus un peļņas iespējas. Līdz šim vidējā investoru ieguldījuma summa katrā projektā ir 15,000 eiro. Kopumā uzņēmumus ir finansējuši vairāk kā 100 investori no visām Baltijas valstīm. Pašlaik 64% no investoriem ir no Latvijas, 26% no Lietuvas un 10% no Igaunijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia apgrozījums audzis par 83%

Žanete Hāka, 07.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gada pirmajā pusgadā koncerns Capitalia kāpināja apgrozījumu, kas sasniedza 426,34 tūkstošus eiro jeb par 83% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā pusgadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu periodu uzņēmums noslēdz ar nelieliem zaudējumiem un aktīvu apjoms sasniedzis 3,087 miljonus eiro. Pirmajā pusgadā uzņēmums turpināja koncentrēties uz izaugsmes veicināšanu, attīstot gan jaunos produktu virzienus, gan paplašinot uzsākto darbību Igaunijas tirgū. 2016. gada jūnijā tika sasniegts jauns rekords mēneša izsniegtā finansējuma apmērā, pārsniedzot 1 miljona eiro robežu.

Tāpat Capitalia ir nozīmīgi kāpinājusi savu sadarbību ar savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, ar kuras starpniecību investori jau ir iegādājušies Capitalia aizdevumus maziem un vidējiem uzņēmumiem vairāk nekā 5 miljonu eiro apmērā. Šīs sadarbības rezultātā Capitalia apkalpo Mintos investoru interesēs vairāk aizdevumus nekā savā bilances portfelī. No kopējā pārvaldītā aizdevumu apjoma joprojām nozīmīgi lielāko apmēru līdzīgās daļās veido kredīti Latvijas un Lietuvas uzņēmumiem. Aptuveni 10% no kopējā portfeļa jau ir izsniegti Igaunijas klientiem. Uz 2016. gada 30. martu, Capitalia ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem aizdevumus 15,57 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gada pirmajos deviņos mēnešos Capitalia apgrozījums sasniedzis 887 tūkstošus eiro, kas ir par 34% vairāk, salīdzinot ar šo pašu periodu 2016. gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Pārskata periods tika noslēgts ar 43 tūkstošu eiro peļņu. Tā kā vasaras mēneši tipiski ir zemas aktivitātes sezona nozarē, kopējais uzņēmumiem izsniegtā finansējuma apmērs saglabājas apmēram nemainīgs 5 miljonu eiro apmērā.

2017. gada trešajā ceturksnī kompānija turpinājāa darbu pie procedūru atjaunošanas. Tāpat paplašinājusi savu klientu menedžeru komandu, lai vēl efektīvāk varētu piedāvāt finansējumu pieaugošam klientu skaitam.

«Mēs esam nozīmīgi vienkāršojuši un pilnveidojuši savu piedāvāto finanšu produktu klāstu, kā rezultātā papildus biznesa aizdevumiem un rēķinu pirkšanai uzsākām piedāvāt arī riska kapitāla un biznesa eņģeļu finansējumu. Šādas investīcijas mēs veiksim kopā ar citiem pieredzējušiem investoriem. Paralēli, mēs plānojam padziļināt sadarbību ar Mintos.com platformu, kuras rezultātā mērķis ir samazināt kopējo aizņēmumu apmēru Capitalia bilancē,» stāsta uzņēmuma vadītājs Juris Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia izlaiž jaunas nodrošinātas obligācijas

Žanete Hāka, 08.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia ir pieņēmusi lēmumu par jaunu nodrošinātu obligāciju emisiju, kuras parakstīšanās termiņš ir noteikts šī gada 30. novembris, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Capitalia ir pieņēmusi lēmumu par jaunu nodrošinātu obligāciju emisiju, kuras parakstīšanās termiņš ir noteikts šī gada 30. novembris. Slēgtā obligāciju emisijā tiks izlaisti vērtspapīri ar kopējo apmēru 500 000 eiro, vienas obligācijas nominālvērtību 1000 eiro un dzēšanas termiņu 2019. gada 25. oktobri.

Obligācijas ir nodrošinātas ar visu AS Capitalia aktīvu ķīlu un investoriem piedāvā 6% gada kupona likmi, kas tiks maksāta reizi ceturksnī. Obligācijas tiek izlaistas, lai diversificētu Capitalia finansējuma avotus un veicinātu mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas apjomu. Papildus, uzņēmums plāno stiprināt nodrošinājumu jau izlaistajām publiskajām obligācijām ar ISIN kodu LV0000801488, reģistrējot šo obligāciju turētājiem par labu otro ķīlu uz uzņēmuma aktīviem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finansējums

Capitalia izstrādājusi jaunu savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijā

Rūta Lapiņa, 15.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia ir izstrādājusi jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijas valstīs, informē kompānijas pārstāvji.

«Apvienojot mūsu zināšanas finanšu jomā ar tehnoloģiju iespējām, esam raduši risinājumu, kā uzņēmumiem palīdzēt piesaistīt finansējumu attīstībai. Šī ir jauna koncepta platforma, jo Capitalia darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī iegulda katra projekta attīstībā un nodrošina investīciju pārraudzību,» norāda Juris Grišins, AS Capitalia vadītājs.

No platformas darbības uzsākšanas brīža katru nedēļu piešķirts finansējums vismaz vienam uzņēmumam par vidēji 100 000 eiro. Vairākiem projektiem līdzekļus izdevies piesaistīt vienas dienas laikā. «Tas apliecina investoru gatavību ieguldīt augošos uzņēmumos Baltijas valstīs, un arī mūsu kā aktīva finanšu sadarbības partnera nozīmi. Tāpēc redzam, ka šāda savstarpējo aizdevumu platforma dos iespēju daudziem uzņēmumiem attīstīties, un laika gaitā tai noteikti ir potenciāls kļūt par pirmo izvēli uzņēmumu vidū, domājot par finansējuma piesaisti,» piebilst J. Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gads Capitalia grupai bija operatīvās struktūras uzlabošanas gads, pērnā gada pārskatā norāda uzņēmums.

2017. gada laikā koncerna kopējie ienākumi sasniedza 1,189 miljonus eiro, palielinoties par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Capitalia noslēdza pārskata gadu ar peļņu 25,6 tūkstošu eiro apmērā. Kompānijas rentabilitāte šajā gadā cieta dēļ lielākiem nekā gaidīts uzkrājumiem nedrošiem parādiem, kas lielākoties saistīti ar slikto kredītu zaudējumiem Igaunijas tirgū. Tāpat neoptimālās kopējās organizatoriskās struktūras dēļ kompānijai veidojās salīdzinoši augsta peļņa Lietuvas meitas sabiedrībā, kā rezultātā sabiedrībai veidojās nozīmīgas uzņēmuma ienākuma nodokļa saistības. Lai novērstu šādu situāciju nākotnē, kompānija uzsākušs procesu, lai izveidotu vienotu Societas Europaea sabiedrību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia izsniedzis finansējumu 878 uzņēmumus Baltijas valstīs vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

No tiem puse ir Latvijā bāzētie mazie un vidējie uzņēmumi, savukārt 40% no investīcijām saņēmuši Lietuvas un 10% Igaunijas uzņēmumi. Kopumā, salīdzinot ar 2017.gadu, pērn uzņēmumiem izsniegto aizdevumu un ieguldījumu apjoms audzis teju trīs reizes, kas apliecina arvien pieaugošo uzņēmumu gatavību piesaistīt finansējumu arī ārpus bankas.

«Aizvadītajā gadā esam īstenojuši virkni aktivitāšu, lai veicinātu finansējuma pieejamību mazā un vidējā biznesa attīstībai Baltijas valstīts. Tā pērn esam automatizējuši un vienkāršojuši pieteikuma izvērtēšanas procesu, ļaujot uzņēmumiem saņemt biznesa attīstībai nepieciešamos līdzekļus vēl ērtāk. Tāpat papildus aizdevumiem paši aktīvi lūkojamies dažādu uzņēmumu virzienā, kuriem būtu saistošs riska kapitāls. Tā, piemēram, nesen veicām ieguldījumu pašmāju uzņēmumā Giraffe360, kā arī iepriekš tādās kompānijās kā Indexo, Visidarbi un Loanstream. Šogad mūsu mērķis ir turpināt iesākto un kāpināt izsniegto finansējumu apmēru mazajiem un vidējiem uzņēmumiem vismaz uz pusi,» norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia pūļa finansējuma platforma palīdzējusi septiņiem Latvijas uzņēmumiem

Laura Mazbērziņa, 28.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Capitalia» pusgada laikā kopš pūļa finansējuma platformas izstrādes ir piesaistījusi finansējumu uzņēmumiem Latvijā vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā. Līdz gada beigām plāns ir palīdzēt augt vēl vismaz 10 uzņēmumiem Latvijā, piesaistot kopējo privāto investoru kapitālu 4 miljonu eiro apmērā.

Ar pūļa finansējuma platformas starpniecību finansējumu uzņēmuma attīstībai ir saņēmuši septiņi uzņēmumi Latvijā par kopējo summu 800 000 eiro, trīs Lietuvā un četri Igaunijā attiecīgi par 280 000 un 350 000 eiro. To vidū ražošanas, mežistrādes, IT, mazumtirdzniecības, kā arī citu nozaru uzņēmumi.

«Šī ir jauna koncepta platforma, jo «Capitalia» darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī pats iegulda savu kapitālu katrā projektā, kā arī nodrošina investīciju pārraudzību,» komentē Juris Grišins, «Capitalia» valdes priekšsēdētājs.

Ar minimālo ieguldījuma summu 1 000 eiro apmērā «Capitalia» pūļa finansējuma platforma uzrunā profesionālus privātos investorus, kuri iedziļinās projektos, rūpīgi izvērtējot riskus un peļņas iespējas. Līdz šim vidējā investoru ieguldījuma summa katrā projektā ir 15,000 eiro. Kopumā uzņēmumus ir finansējuši vairāk nekā 100 investori no visām Baltijas valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gada pirmajā ceturksnī Capitalia kopējais apgrozījums sasniedza 597 tūkstošus eiro un peļņa - 55 tūkstošus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Atbilstoši stratēģijai, uzņēmums ir samazinājis kopējo aktīvu apmēru līdz 3,54 miljoniem eiro, savukārt pārvaldīto uzņēmumiem izsniegto aizdevumu portfelis ir kāpis līdz 5,624 miljoniem eiro.

2018. gada pirmajā pusgadā Capitalia turpināja fokusu uz jaunu klientu un partneru piesaisti visās Baltijas valstīs. Tāpat tika turpināti sagatavošanās darbi, lai refinansētu uzņēmuma izlaistās obligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir šī gada oktobris. Vasaras mēnešos regulāri tiek izjusta zemāka klientu aktivitāti, kas dod iespēju pilnveidot un atjaunot darbības procedūras un uzlabot organizatorisko darbību. Šī projekta ietvaros kompānija turpina reorganizācijas procesu, lai pavienotu meitas sabiedrības un turpinātu darbību Lietuvā un Igaunijā ar filiāļu starpniecību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS Capitalia palielinās pamatkapitālu

Žanete Hāka, 23.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Capitalia akcionāri vienojušies par pamatkapitāla palielināšanu līdz 500 tūkstošiem eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

AS Capitalia akcionāru sapulcē 2016. gada 23. septembrī tika pieņemts lēmums palielināt sabiedrības pamatkapitālu no 226 490 līdz 500 000 eiro. Pamatkapitāls tiks palielināts izlaižot jaunas parastās akcijas, kā arī priekšrocības akcijas. Saskaņā ar apstiprinātajiem pamatkapitāla palielināšanas noteikumiem, jaunizlaistajām akcijām ir noteikts pieteikšanās termiņš līdz 2016. gada 23. oktobrim. Sabiedrības statūtu grozījumi tiks apstiprināti un iesniegti Uzņēmumu reģistrā pēc pieteikšanās termiņa noslēgšanās. Pamatkapitāls tiek palielināts, lai stiprinātu uzņēmuma bilanci un sagatavotu kompāniju turpmākam izaugsmes posmam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia klienta maksātnespēja radījusi zaudējumus 35 tūkstošu eiro vērtībā

Žanete Hāka, 31.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gada pirmajā trešajā ceturksnī koncerns Capitalia kāpināja apgrozījumu, kas sasniedza 662,06 tūkstošus eiro, nodrošinot pieaugumu par 54% salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu periodu uzņēmums noslēdza ar nelieliem zaudējumiem un 2,922 miljonu eiro kopējo aktīvu apmēru. Pārskata ceturkšņa laikā uzņēmums koncentrēja darbību uz kopējā kredītportfeļa izaugsmi un sagatavošanās darbiem, lai uzlabotu kompānijas darbības efektivitāti un rentabilitāti.

Uzņēmums šajā ceturksnī nespēja sasniegt mērķi un nodrošināt darbības peļņu pamatā divu apstākļu rezultātā. « Pirmkārt, lai nodrošinātu uzsākto izaugsmes tempu mēs eksperimentējam (un dažkārt kļūdamies) ar dažādām reklāmas un klientu piesaistes stratēģijām. Tāpat vairākas vienreizējas izmaksas ir saistītas ar darbības uzsākšanu Igaunijas tirgu. Izaugsme, kā izrādās, maksā. Otrkārt, mēs šogad piedzīvojām lielāka Latvijas klienta maksātnespēju, kuras rezultātā mūsu zaudējumi no šī viena darījuma var sasniegt EUR 35 tūkstošus. Neskatoties uz mūsu rūpīgi atstrādāto kredītu izvērtēšanas politiku, vēloties strādāt ar lielākiem un atpazīstamākiem uzņēmumiem, mēs esam (šajā gadījumā) pievēruši acis uz vairākiem brīdinājuma karogiem. Lieki teikt, ka esam kārtējo reizi pārskatījuši mūsu lēmumu pieņemšanas procesu, lai šādas kļūdas nākotnē neatkārtotos,» skaidro uzņēmums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia noslēdz līgumu ar EIF par 10 miljonu eiro finansējumu mazajiem uzņēmumiem

Žanete Hāka, 25.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia un Eiropas Investīciju fonds (EIF) parakstījuši līgumu par garantiju instrumentu, kas paredz 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, liecina uzņēmuma paziņojums.

Šī garantija ļaus mazajiem uzņēmumiem vieglāk saņemt finansējumu. Līgumu atbalsta Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), Investīciju plāna Eiropai kodols, un Nodarbinātības un Sociālo Inovāciju (NuSI) programma.

Marianne Tīsena (Marianne Thyssen), Eiropas nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre, teica: «Viena no mūsu prioritātēm ir līdzekļu piešķiršana mazajiem uzņēmējiem, lai tie varētu vieglāk saņemt finansējumu un likt lietā savu talantu. Tādējādi mēs tiecamies veidot taisnīgāku un iekļaujošāku Eiropas Savienību.»

EIF Iekļaujošo finanšu departamenta vadītājs Pers-Eriks Eriksons(Per-Erik Eriksson) piebilst: «Ar ES NuSI programmas atbalstu Capitalia spēs paplašināt savu darbību mikrouzņēmumu un mazo uzņēmumu aizdevumu jomā atbilstoši uzņēmuma stratēģijai saglabāt savu unikālo pozīciju tirgū kā vadošajam alternatīvajam finansētājam Baltijas valstīs. Paredzams, ka šīs darbības paplašināšana būtiski ietekmēs finanšu un sociālās iekļaušanas situāciju visās trijās Baltijas valstīs, un EIF ir gandarīts sniegt atbalstu šī mērķa sasniegšanā.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia plāno atklāt savstarpējo aizdevumu platformu

Žanete Hāka, 02.05.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gadā nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Capitalia grupa darbību Igaunijas tirgū, kā arī nozīmīgi palielināja savu kredītu izvērtēšanas un pārvaldīšanas kapacitāti, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2016. gada laikā uzņēmuma kopējie ienākumi sasniedza 946 tūkstošus eiro, kas ir par 61% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Capitalia noslēdza pārskata gadu ar nelieliem 11 tūkstošu eiro zaudējumiem. Šāds finanšu rezultāts bija gaidāms un ir rezultāts izmaksām saistībā ar darbības uzsākšanu jaunā tirgū, kā arī pateicoties virknei ieguldījumu (IT investīcijas, darbinieku skaita pieaugums un mārketinga aktivitātes), kas sniegs augļus tuvākajā nākotnē, skaidro uzņēmums. Lai stiprinātu uzņēmuma darbību, tika pieņemts lēmums palielināt Capitalia pašu kapitālu līdz 500 000 eiro, kā arī veikt slēgtu obligāciju laidienu 500 000 eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Pēc Db.lv raksta ABpark finansējumu ūdens spēļu laukumam iegūst dažu minūšu laikā

Lelde Petrāne, 10.07.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Kādu laiku pēc publikācijas db.lv, kurā stāstīju par investoru meklējumiem, ar mani sazinājās uzņēmuma Capitalia vadītājs un apvaicājās, vai finansējums joprojām ir aktuāls. Tajā brīdī tas tiešām bija aktuāli, jo vēlējos ātrāk pabeigt vairākas atrakcijas, lai tās pēc iespējas ātrāk būtu pieejamas apmeklētājiem. Ņemot vērā, ka parks ir sezonāls, tam ir ļoti kritiska nozīme attīstībā, jo rudenī vairs nevienu ar jaunām atrakcijām nepārsteigsi. Līdz šim nebiju strādājis ar kompānijām, kas izmanto pūļa un privātā finansējuma piesaisti, bet process izrādījās ātrs, viegli izprotams un efektīvs,» biznesa portālam db.lv stāsta izklaides parka «Avārijas brigāde» (ABpark) īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

«Kopumā no sākuma līdz galam viss aizņēma aptuveni divas nedēļas, bet nepieciešamais finansējums 153 tūkstošu eiro apmērā platformā capitalia.com tika savākts pāris minūšu laikā. Tas pierādā, ka ABpark jau ir ieguvis atpazīstamību un individuāli cilvēki ir gatavi investēt savus līdzekļus, lai palīdzētu attīstīties augošam projektam. Diemžēl klasiskajā finanšu sektorā tāda atsaucība un ieinteresētība nav vērojama. Pat savā sadarbības bankā, kas redz visus operatīvos datus un finanses, nav iespējams saņemt kredītlīniju, lai gan segums ir milzīgs,» savā pieredzē dalās uzņēmējs.

Piesaistot finanšu līdzekļus sadarbībā ar Capitalia, ABpark galvenais mērķis bija pabeigt ūdens spēļu laukuma būvniecību un paplašināt ēdināšanas tīklu parka teritorijā. «Tas tagad ir veiksmīgi izdarīts,» teic M. Brezauckis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia akcionāru sapulcē apstiprināts lēmums par AS Capitalia filiāļu izveidi Lietuvā un Igaunijā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Šīs filiāles pārņems saimniecisko darbību šajās valstīs līdz ar Capitalia un tās meitas sabiedrību Lietuvā un Igaunijā apvienošanās noslēgšanu.

Akcionāru sapulcē tāpat tika pieņemti apvienošanās noteikumi, saistībā ar kuriem mātes kompānija Latvijā tiks apvienota ar Lietuvas un Igaunijas meitas sabiedrībām, lai izveidotu Societas Europaea Capitalia.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia palielinājusi pašu kapitālu līdz 500 tūkstošiem eiro

Žanete Hāka, 07.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Parakstīšanās uz Capitalia jaunizlaistajām akcijām ir noritējusi sekmīgi. Izlaižot jaunas balstiesīgās, kā arī priekšrocības akcijas, uzņēmums ir palielinājis pašu kapitāla apmēru līdz 500 tūkstošiem eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Attiecīgie grozījumi uzņēmuma statutos ir reģistrēti Uzņēmumu reģistrā un investoriem ir pieejami pēc pieprasījuma vai korporatīvajā mājas lapā. Pamatkapitāla palielināšana ļaus uzņēmumam nostiprināt savas pozīcijas kā vadošajam mazo un vidējo uzņēmumu finansējuma sniedzējam Baltijas valstīs.

Capitalia ir vadošais nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā 20 miljonus eiro kompāniju attīstībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunuzņēmums Giraffe360, kas radījis tehnoloģiju, lai jebkurš lietotājs ar vienu pogas pieskārienu spētu izveidot pilnu, akurātu fiziskas vides prezentāciju, otrajā sēklas investīciju raundā ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu riska kapitāla investīciju. Investīcju raundā piedalījās vairāki riska kapitāla fondi kā Change Ventures un Capitalia.

2016. gadā Giraffe360 izstrādāja risinājuma pirmo prototipu, bet jaunākā produkta versija esot viena no visaugstākās kvalitātes telpas skenēšanas tehnoloģijām pasaulē ar 270 megapikseļu rezolūciju. Uzņēmumam arī īsā laika periodā ir izdevies iegūt spēcīgu klientu bāzi septiņās Eiropas valstīs, to starpā Lielbritānijā, Austrijā, Vācijā, Maltā un Šveicē. Starp tā klientiem ir reģionu vadošās nekustamā īpašuma kompānijas, piemēram, RE/MAX, John Taylors un City24.

Investīciju summa tiks izmantota, lai izstrādātu jaunākās paaudzes Giraffe360 tehnoloģiju un turpinātu paplašināšanos Eiropā.

Andris K. Bērziņš, Change Ventures riska kapitāla fonda vadītājs, komentē: «Mēs investējam kompānijās, kurām ir potenciāls apkalpot klientus visā pasulē. Giraffe360 unikālā tehnoloģija un biznesa modelis jau šobrīd ir radījis interesi visā Eiropā, un mēs ticam, ka šis ir tikai sākums.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS Capitalia emitēs papildus obligācijas 1,25 miljonu eiro apmērā

Žanete Hāka, 06.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Capitalia valde ir pieņēmusi lēmumu izlaist papildus obligācijas ar kopējo nominālvērtību 1,25 miljoni eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Papildus emisija tiek veikta atbilstoši AS Capitalia pirmās obligāciju emisijas prospektam.

Obligāciju papildus laidiens tiks izvietots līdz 2017. gada 4. janvārim. Papildus obligācijas tiks kotētas NASDAQ Riga fondu biržā, saglabājot ISIN kodu LV0000801488 un dzēšanas termiņu 2018. gada 25. oktobris.

Obligācijas tiek emitētas, lai turpinātu kāpināt mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas apjomu Baltijas valstīs, kā arī ieviestu jaunus finansējuma produktus. 2016. gada laikā Capitalia ir jau izsniegusi 450 uzņēmumiem aizdevumus ar kopējo apmēru vairāk nekā EUR 7 miljoni. Uzņēmums redz perspektīvu vēl palielināt uzņēmumiem piedāvātā finansējuma apjomu, piedāvājot biznesiem vienkāršu alternatīvu vai papildinājumu bankas aizdevumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltijas parāda vērtspapīru sarakstā iekļaus papildus AS Capitalia obligācijas

Žanete Hāka, 04.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pamatojoties uz Nasdaq Riga 4. janvāra lēmumu, ar 5. janvāri Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā iekļaus AS Capitalia papildu obligācijas, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Tās tiks iekļautas līdzās jau kotētajām 1750 Capitalia obligācijām ar kopējo nominālvērtību 1,75 miljoni eiro. (ISIN LV0000801488).

Kopumā tiks iekļautas papildus 1250 Capitalia obligācijas ar kopējo nominālvērtību 1,25 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finansējums

Capitalia: Valde pēdējā gada laikā ir kļuvusi gudrāka un arī nedaudz sirmāka

Žanete Hāka, 27.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gadā nebanku finansējuma sniedzējs maziem un vidējiem uzņēmumiem Baltijā Capitalia kāpināja apgrozījumu, kas sasniedza 946,4 tūkstošus eiro, gada laikā palielinoties par 65%, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu periodu uzņēmums noslēdza ar nelieliem zaudējumiem un 3,603,370 eiro kopējo aktīvu apmēru.

«Kopumā 2016. gads Capitalia vēsturē ir vērtējams kā uz izaugsmi fokusēts periods. Mēs esam veiksmīgi iegājuši jaunā ģeogrāfiskā tirgū – Igaunijā, kā arī nozīmīgi palielinājuši savu kapacitāti kredītu izvērtēšanas un apkalpošanas ziņā. Šajā darbības posmā esam guvuši daudzas noderīgas mācības gan organizācijas uzbūves, gan kreditēšanas politikas, gan klientu piesaistes jautājumos. Varu pārliecinoši apstiprināt, ka valde pēdējā gada laikā ir kļuvusi daudz gudrāka un arī nedaudz sirmāka,» norāda uzņēmuma vadītājs Juris Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru