Capitalia izstrādājusi jaunu savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijā 

Capitalia ir izstrādājusi jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijas valstīs, informē kompānijas pārstāvji.

Rūta Lapiņa, 15.2.2018

Foto: freeimages.com

«Apvienojot mūsu zināšanas finanšu jomā ar tehnoloģiju iespējām, esam raduši risinājumu, kā uzņēmumiem palīdzēt piesaistīt finansējumu attīstībai. Šī ir jauna koncepta platforma, jo Capitalia darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī iegulda katra projekta attīstībā un nodrošina investīciju pārraudzību,» norāda Juris Grišins, AS Capitalia vadītājs.

No platformas darbības uzsākšanas brīža katru nedēļu piešķirts finansējums vismaz vienam uzņēmumam par vidēji 100 000 eiro. Vairākiem projektiem līdzekļus izdevies piesaistīt vienas dienas laikā. «Tas apliecina investoru gatavību ieguldīt augošos uzņēmumos Baltijas valstīs, un arī mūsu kā aktīva finanšu sadarbības partnera nozīmi. Tāpēc redzam, ka šāda savstarpējo aizdevumu platforma dos iespēju daudziem uzņēmumiem attīstīties, un laika gaitā tai noteikti ir potenciāls kļūt par pirmo izvēli uzņēmumu vidū, domājot par finansējuma piesaisti,» piebilst J. Grišins.

Līdz šim savstarpējo aizdevumu platformā nofinansēti seši investīciju projekti - katrā Baltijas valstī divi. Tā, piemēram, Latvijā janvārī vairāk nekā 200 tūkstoši eiro tika piesaistīti mežistrādes un IT uzņēmumam, savukārt Lietuvā un Igaunijā – mazumtirdzniecības, būvniecības un pakalpojuma uzkopšanas servisa uzņēmumos. Līdz šim apjoma ziņā lielāku ieguldījumu projektu finansēšanā ir devuši tieši Latvijas investori, kamēr interese par ieguldījumu iespējām ir vienlīdz liela visas valstīs.

Paredzamais investīciju ienesīgums dažādiem projektiem ir sākot no 12% līdz 16%.

AS Capitalia ir alternatīvā finansējuma sniedzējs mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir pārstāvēts NASDAQ Riga fondu biržā. Capitalia ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā 30 miljonus eiro to attīstībā.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.