Enerģētika

A/s Sadales tīkls uzveicis snieglauzes stihiju

Gunta Kursiša, 19.12.2012

Cīņa ar snieglauzes sekām šā gada decembra sākumā

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Stabilizējoties meteoroloģiskajai situācijai, normalizēta a/s Sadales tīkls elektroapgāde, informē uzņēmuma pārstāvji, norādot, ka laikā no 29. novembra līdz 18. decembrim Latvijas ziemeļaustrumu reģionā apledojošu koku lūšana uz elektrolīniju vadiem izraisīja stihiskus un neprognozējumus elektroapgādes traucējumus.

Snieglauze izraisīto elektroapgādes traucējumu dēļ bez elektrības bija palikušas Madonas, Balvu un Gulbenes apkārtnes mājsaimniecības.

«Snieglauzes galvenā specifika bija nepārtraukti sniega un apledojuma izraisīti jauni atslēgumi vietās, kur iepriekš

tos bijām novērsuši. Situācija nepārtraukti mainījās – mēs dienā paveicām lielu darba apjomu, atjaunojot elektroapgādi klientiem, bet naktī šī pati līnija atkal atslēdzās,» laikapstākļu specifiku skaidro a/s Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis, izsakot pateicību par sapratni elektroapgādes traucējumu skarto reģionu iedzīvotājiem.

Snieglauzes izpausme bijusi tieši tāda tāda pati kā 2010. gada nogalē un 2011. gada sākumā – novembra beigu sasalstošā lietus dēļ izveidojies apledojums lauza kokus, tajā skaitā ārpus aizsargjoslām augošos. Koki, nespējot atbrīvoties no ledus un sniega svara, lūza vai izgāzās ar visām saknēm uz elektrolīnijām, radot bīstamu situāciju gan iedzīvotājiem, gan elektromontieriem, kas tajā brīdi strādāja līnijās, skaidro Sadales tīkls pārstāvji.

«Salīdzinot ar 2010./2011. gada snieglauzi, kuras nelabvēlīgajai ietekmei uz elektroapgādi līdzīgu elektriķi līdz šim vēroja reizi 30 – 40 gados, šoziem tādai bijām ievērojami labāk sagatavojušies,» pauda uzņēmuma valdes loceklis Raimonds Skrebs.

Triju nedēļu garumā 72 a/s Sadales tīkls un darbuzņēmēju elektromontieru brigādes ar 200 darbiniekiem tikai Madonā, Balvos un Gulbenē vien intensīvi strādāja vidējā un zemsprieguma līnijās, veicot lokalizācijas un pārslēgumu darbus, tīrot elektrolīniju trases no nogāzušamies un potenciāli bīstamajiem kokiem. Lai turpmāk novērstu bīstamu koku uzkrišanu, to izzāģēšanā papildus tika piesaistītas mežizstrādes un trašu tīrītāju brigādes ar motorzāģiem un smago tehniku Harvester, kā arī Balvu un Madonas apkārtnē notika noliekušos zaru vertikālā apzāģēšana gar 20 kV elektrolīniju trašu malām ar helikopteri no SIA Baltijas helikopters.

Jau rakstīts, ka līdz nākamā gada beigām a/s Latvenergo, a/s Sadales tīkls un a/s Latvijas elektriskie tīkli vajadzībām iegādāsies līdz 118 transporta vienības. Uzņēmumu autoparks tiks atjaunots ar Citroen Berlingo, Toyota Hilux un Citroen Jumper automašīnām.