Asociācija: Bankas kredītos mājokļu iegādei šogad izsniegušas 230 miljonus eiro 

Šogad pirmajā pusgadā bankas kredītos mājokļu iegādei izsniegušas 230 miljonus eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

LETA, 05.10.2017

Sanda Liepiņa

Foto: Zane Bietre/LETA

Kopumā bankas iedzīvotājiem šogad izsniegušas kredītus 340 miljonu eiro apmērā, no kuriem lielākā daļa jeb 230 miljoni eiro ir mājokļu iegādei, bet pārējie - cita veida kredīti.

Viņa atzīmēja, ka mājokļu kreditēšanā ir jūtama «pozitīva līkne», taču par tirgus pārkaršanu nav pamata runāt. Bankas rūpīgi uzrauga situāciju un ieguldītāju un kredītņēmēju intereses tiek sabalansētas.

Kā būtisku atbalstu mājokļu tirgū Liepiņa minēja valsts atbalsta programmu pirmā mājokļa iegādei, kas tiek īstenota ar «Attīstības finanšu institūcijas Altum» starpniecību. Šīs programmas ietvaros valsts atbalstu ir saņēmušas 6200 ģimenes ar deviņiem tūkstošiem bērnu tajās. Tādejādi ģimenes mājokļa iegādei nepieciešamo pirmo iemaksu ir spējušas sakrāt apmēram gada laikā. Bez valsts atbalsta tas prasītu četrus un pat vairāk gadus.

Viņa arī atgādināja, ka šodien LKA iepazīstinās ar jaunāko kreditēšanas apskatu. Pasākums notiks Latvijas Komercbanku asociācijas birojā, Doma laukumā 8A (ēka blakus Latvijas Radio), ceturtajā stāvā.

Jaunākais asociācijas kreditēšanas apskats veltīts mājokļu kreditēšanas aktualitātēm un tendencēm nozarē. Tostarp akcentēti «Attīstības finanšu institūcijas Altum» («Altum») mājokļu galvojumu programmas rezultāti un plānotās izmaiņas programmas turpmākajā darbībā.

Latvijas Komercbanku asociācija ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojas Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles. Tā dibināta 1992.gada 23.jūlijā. Asociācijas mērķis ir sekmēt Latvijas banku sistēmas nostiprināšanu un attīstību, koordinējot banku kopējo problēmu risināšanu, pārstāvot banku kopējās intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī vietējās un starptautiskajās organizācijās.

No šīs sadaļas

Baltic International Bank vadības komandai šonedēļ pievienojas Viktors Bolbats, kurš pirms tam...

AS Bank M2M Europe nosaukums septembra beigās mainīts uz AS Signet Bank,...

Šveices banka UBS nākamo desmit gadu laikā varētu likvidēt trešdaļu no kopējā...

Ministru kabineta šā gada 3. oktobra sēdē apstiprināti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi...

Notikusi ABLV Bank akcionāru sapulce, kurā uz 5 gadu pilnvaru termiņu tika...

Pēdējo 20 gadu laikā esam vērojuši, kā attīstās Baltijas banku sektors, galvenokārt...

2016. gada augustā Nordea un DNB bankas paziņoja par plāniem apvienot savu...

Neskatoties uz aizdevumu likmju samazinājumu pēdējo gadu laikā, Latvijā uzņēmējam kredīts maksā...

Pēdējo mēnešu laikā izraisījušās diskusijas par Latvijas ekonomikas iespējamo kustību pārkaršanas...

Banku sektors šā gada astoņos mēnešos darbojās ar peļņu 219,5 miljonu eiro...