Atbalsta jaunus kravas auto ierobežojumus Rīgā

2007. gada 16. oktobris plkst. 12:34
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja Satiksmes departamenta ierosinājumu noteikt papildu ierobežojumus kravas transporta (ar pilnu masu virs 5 t) kustībai Rīgā, Db.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pašlaik darba dienās no plkst.7.00 līdz 10.00 ir noteikts kravas transportlīdzekļu satiksmes aizliegums pa Akmens tiltu un Salu tiltu un ielām, kas ved uz tiem – Daugavgrīvas ielu, Vienības gatvi, Akmeņu ielu, Valguma ielu, Uzvaras bulvāri, Mūkusalas ielu, Krasta ielu, 11.Novembra krastmalu, Eksporta ielu. Satiksmes departaments ierosina minētajās vietās noteikt šādus kravas transporta satiksmes ierobežojumus darba dienās arī vakara stundās, laikā no plkst. 16.00 līdz 19.00.

Papildus tam, lai rīta un vakara sastrēgumstundās atvieglotu satiksmes plūsmu pār Slāvu pārvadu, A.Deglava ielas satiksmes pārvadu un Zemitānu satiksmes pārvadu, departaments ierosina noteikt kravu transporta satiksmes ierobežojumus darba dienās no plkst.7.00 līdz 10.00 un no plkst.16.00 līdz plkst.19.00:

– pār Zemitānu pārvadu no Ieriķu ielas un Vairoga ielas krustojuma centra virzienā, vienlaicīgi kravu transportam atļaujot labā pagrieziena manevru Brīvības ielas virzienā. Līdz šim bija atļauts labais pagrieziens tikai virzienā no Brīvības ielas;

– Pār Deglava ielas pārvadu centra virzienā;

– Pār Slāvu pārvadu abos virzienos.

Kravu transporta satiksme joprojām būs atļauta Slāvu aplī un pārējos tā pieslēgumos. Slāvu pārvada apbraukšanai Satiksmes departaments iesaka izmantot Krustpils ielu. Minētās satiksmes organizācijas izmaiņas pār Slāvu pārvadu ir iecerētas līdz Dienvidu tilta un tā pieslēgumu būvniecības pabeigšanai.

Lai kravu transporta vadītāji jau laikus būtu informēti par satiksmes organizācijas izmaiņām, paredzēts uzstādīt informatīvās ceļa zīmes. Šīs izmaiņas ir iecerētas kā īstermiņa risinājums straujās satiksmes intensitātes pieauguma radīto problēmu mazināšanai pār minētajiem pārvadiem.
Minētais ierosinājums tika izskatīts un atbalstīts konsultatīvās padomes sēdē Par satiksmes koordināciju Rīgā, piedaloties Ceļu policijas, VAS Ceļu satiksmes drošības direkcijas, VAS Latvijas Valsts ceļi un sabiedriskā transporta uzņēmuma speciālistiem, kā arī Satiksmes departamenta organizētā satiksmes ekspertu sanāksmē, kurā tika analizēti priekšlikumi satiksmes plūsmas atvieglošanai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām