Atklāj, kāda izskatīsies Stradiņa slimnīcas 100 miljonus vērtā jaunā ēka

2011. gada 27. septembris plkst. 14:47
Dalies ar šo rakstu

Plašākai sabiedrībai šodien prezentēta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunās ēkas skice.

Stradiņa slimnīcas vadība kopā ar arhitektiem sniedza ieskatu par Stradiņa slimnīcas attīstības projekta gaitu, plānotajiem darbiem tuvākajā nākotnē, kā arī prezentēja 3D vizualizāciju jaunajai ēkai.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Modris Dzenītis norādīja, ka skice vēl ir darba stadijā. «Vēlamies uzsākt aktīvāku diskusiju ar sabiedrību, parādot, kā virzāmies uz priekšu,» viņš norādīja.

Savukārt Stradiņa slimnīcas Stratēģijas padomes vadītājs, Kardioloģijas centra vadītājs prof. Andrejs Ērglis atgādināja: «Ar jaunās slimnīcas ideju dzīvojam jau septiņus gadus. Šo gadu laikā plānotā ēka jeb tā sauktā «čūska» ir mainījusi savas aprises, ņemot vērā mūsdienīgus un inovatīvus funkcionālos risinājumus, kā arī pielāgojoties finanšu ierobežojumiem. Ēku apjoms ir samazinājies, vairs nav astoņi stāvi, bet tikai pieci. Tomēr gribu uzsvērt, ka tā joprojām ir nacionālas nozīmes būve, kas nepieciešama mūsu iedzīvotājiem.»

2004.gadā Somijas Veselības aprūpes aprīkojuma pētniecības institūta SOTERA eksperti, vērtējot slimnīcas ēku tehnisko stāvokli un loģistiku, secinājuši, ka Stradiņa slimnīcas ēkas ir ļoti sliktā vai vidēji sliktā tehniskā stāvoklī ar vidējo atzīmi 1,89 (5 atzīmju skalā).

Lai arī krīzes laikā pārtraukti, pārsūdzēti, apstrīdēti vairāki attīstības projekta iepirkumi, šogad pabeigti demontāžas un inženiertehnisko tīklu pārvietošanas darbi un atbrīvots būvlaukums jaunās slimnīcas korpusam. Metu konkursa uzvarētāji līdz gada beigām izstrādās A jeb 1.korpusa skiču projektu. Paralēli patlaban tiek strādāts pie konkursa par pretendentu atlasi Tehniskā projekta un celtniecības konkursam. Jaunā korpusa celtniecība varētu sākties 2012.gada vasarā. Celtniecības laiks apmēram 2 gadi, ēkas iekārtošanai – apmēram gads.

Ēka jānodod ekspluatācijā 2014.gada 31.decembrī.

Stradiņa slimnīcas jaunās ēkas skici izstrādā starptautiska arhitektu komanda – arhitektu biroju SIA Nams (Latvija), JKMM (Somija) un Oliver (Izraēla) pārstāvji. Šobrīd ir tapis skices uzmetums, kas jāpabeidz līdz gada beigām.

Ēkas piecus blokus savienos galvenā iela. Ieejas būs gan no Ventspils ielas puses, gan Atpūtas ielas puses. Kopējā platība 60 000 kv.m. Jaunā ēka ar pazemes tuneļiem tiks savienota ar slimnīcas vecajiem korpusiem. Starptautiskā arhitektu komanda nākusi klajā ar inovatīvu risinājumu - «ārstējošie dārzi» (healing gardens) – apzaļumotas, gaišas telpas, kas izvietotas slimnīcas iekštelpās ar mērķi veicināt pacientu atveseļošanos.

Jaunās ēkas pagrabstāvā atradīsies neatliekamās medicīnas centrs, operāciju zāles, sterilizācija, daļēji arī radioloģija, personāla ģērbtuves, 1.stāvā – ambulatoro pakalpojumu centrs, radioloģiskie izmeklējumi un laboratorijas, hemodialīze, dzemdniecība un ginekoloģija. Šajā stāvā atradīsies ar kafejnīca, konferenču zāles un citas publiskās telpas. Ēkas 2.stāvā tiks izvietotas intensīvās terapijas palātas, terapeitiskās nodaļas, endoskopiju nodaļa, dienas stacionāri, 3. un 4.stāvā atradīsies nodaļas ar vienvietīgām un divvietīgām pacientu palātām, ārstu un māsu posteņiem. Plānots, ka uz ēkas jumta tiks izbūvēts helikoptera nosēšanās laukums.

Jaunās ēkas būve varētu izmaksāt 90-100 miljonus latu. Patlaban no Eiropas Savienības līdzekļiem piesaistīti 20 miljoni latu, par kuriem paredzēta tehniskā projekta un skiču izstrāde, kā arī pagrabstāva izbūve. Pašlaik projekta pirmajai kārtai kopumā pieejami aptuveni 50 miljoni latu, par kuriem paredzēts līdz 2014.gada 31.decembrim uzcelt divus no pieciem ēkas blokiem 36 000 kvadrātmetru platībā. Paredzēts, ka, pabeidzot projektu, piecos blokos būs izvietotas visas veselības aprūpes un ar to saistītās nodaļas, izņemot kardioloģiju. Slimnīcas attīstības projekta finansēšanai ņemts arī valsts galvotais aizdevums 46,4 miljonu latu apmērā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām