Atkritumus no ugunsgrēka skartās teritorijas Jūrmalā izvedīs Clean R

2017. gada 30. jūnijs plkst. 15:58
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Iepirkuma procedūrā par neatliekamo pasākumu veikšanu nelegālās atkritumu glabātuves Jūrmalā sakārtošanā šim darbam izraudzīts SIA Clean R, informēja Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova.

SIA Clean R veiks atkritumu izvešanu no nelegālās atkritumu novietnes, kā arī tos šķiros, nodos utilizācijai un pagaidu uzglabāšanai.

Lai izvestu aptuveni 14 tūkstošus tonnu atlikušo atkritumu no teritorijas Ventspils šosejā 47, Jūrmalā, SIA Clean R kravas automašīnas mēneša laikā veiks aptuveni 600-700 reisus, kas vidēji dienā ir 22 reisi.

Atkritumus plānots nogādāt uz atkritumu pagaidu glabāšanas vietu SIA Getliņi eko atkritumu poligonā, kur tie tiks uzglabāti līdz tālākai šķirošanai turpat šķirošanas rūpnīcā, uz SIA Vides resursu centrs atkritumu šķirošanas rūpnīcu Getliņi eko atkritumu poligona teritorijā un uz Clean R atkritumu šķirošanas centru.

Atkritumu izvešanu paredzēts paveikt mēneša laikā.

Jau vēstīts, ka uzņēmums Prima M ir atteicies attīrīt šo teritoriju, jo tam nav nepieciešamās naudas, tādēļ valdība atbalstīja līdz 700 000 eiro piešķiršanu ugunsgrēka teritorijas attīrīšanai.

Pēc VVD sniegtās informācijas, pašlaik uzglabāšanas vietā atrodas aptuveni 14 000 tonnu atkritumu. Lai sakoptu teritoriju un apsaimniekotu atkritumus, kas ir palikuši pēc ugunsgrēka, VVD izsludinās iepirkumu. Provizoriskās izmaksas būs aptuveni līdz 50 eiro par tonnu ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Izmaksās iekļauta teritorijas sakopšana, loģistika, monitorings un citas izmaksas seku pilnīgai likvidācijai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām