Atņems vēl vairāk kravu

2017. gada 12. decembris plkst. 10:42
Dalies ar šo rakstu

Ar Bronkas infrastruktūru nocels kravas Baltijas valstu ostām

Netālu no Sanktpēterburgas izvietotā Bronka Transporta nedēļā 2017 Maskavā prezentējusi dzelzceļa parka projektu, kura īstenošanas mērķis ir kaimiņvalsts izcelsmes beramkravu pārorientācija uz šo Krievijas ostu. Projekts orientēts uz to, lai izpildītu valsts uzstādīto stratēģisko uzdevumu – pārorientēt kravu plūsmu no kaimiņvalstīm uz Krievijas termināļiem, vēsta Portnews.ru.

Konkrētajā gadījumā ir runa par minerālmēslu, čuguna un graudaugu konteinerizētajām beramkravām, kuras tiktu pārkrautas uz Panamax tipa kuģiem ar 50‒70 tūkst. t kravnesību. Dzelzceļa parka būvniecību plānots sākt 2019. gadā, un tas ļaušot pārorientēt uz Bronku 5‒8 milj. t no Baltijas valstu ostām, kas 20 pēdu konteineru izteiksmē būtu 410‒660 tūkst. TEU vienību.

Jau vēstīts, ka, lai attīstītu t.s. plašākās Sanktpēterburgas ostas perspektīvos rajonus, 2007. gadā tika izveidota kompānija Feniks. Somu jūras līča dienvidos izvietotā Bronka sāka darboties 2015. gada nogalē. Šogad konteineru termināla jauda ir 500 tūkst. TEU gadā, bet, īstenojot projektu pilnībā, tā sasniegs 1,9 milj. TEU, liecina informācija ostas mājaslapā. Savukārt ro-ro (kravas auto, puspiekabes utt.) termināļa jauda ir 130 tūkst. vienību, ko plānots dubultot. Nule kā Feniks saistībā ar šī daudzfunkcionālā jūras pārkraušanas kompleksa būvniecību atzīts par Sanktpēterburgas 2016. gada investoru transporta infrastruktūras jomā, vēstīja Kommersant.ru.

Visu rakstu Atņems vēl vairāk kravu lasiet 12. decembra laikrakstā Dienas Bizness.


Dalies ar šo rakstu