Ātro sūtījumu sabiedrība uzsāk darbu Vācijā 

Ātro sūtījumu sabiedrība Venipak gada sākumā reģistrēja uzņēmumu Vācijā. Sabiedrības starptautiskās attīstības vadītājs Kristijons Dunausks saka, ka attīstība Vācijā ir ilgi plānots stratēģisks solis.

Venipak, 07.5.2019

“Daudz gadus esam strādājuši, lai klientiem Baltijas valstīs un Polijā piedāvātu visaugstākās kvalitātes pakalpojumus, tāpēc attīstība Vācijā ir dabīgs solis. Vērojam aizvien pieaugošos sūtījumu apjomus uz Vāciju un no tās uz Baltijas valstīm, tāpēc nolēmām jau šajā gadā atvērt savu pārstāvniecību Frankfurtē,” saka K. Dunausks.

“Pārstāvniecība rūpēsies par sūtījumu loģistiku Vācijā. Tas nozīmē, ka mūsu klienti varēs vērsties pie mums tieši Vācijā, ja viņiem radīsies jautājumi vai neskaidrības ar sūtījumu piegādēm vai paņemšanu,” saka K. Dunausks.

Venipak pārstāvis apgalvo, ka, atverot savu biroju Vācijā, sūtījumi no jebkuras Baltijas valsts uz šo valsti tiks nogādāti daudz ātrāk: “Tas saistīts ar vairākām lietām – pagājušajā gadā parakstījām sadarbības līgumu ar Lufthansa, tāpēc varam apkalpot daudz vairāk sūtījumu un tos piegādāt jebkurā Vācijas daļā stipri īsākā laikā,” saka K. Dunausks.

Vācijas ekonomika pēdējos piecus gadus ir bijusi viena no visstraujāk augošajām Eiropā. Balstoties Lietuvas Bankas datos, kopš 2016. gada Lietuvas eksports uz Vāciju ir izaudzis gandrīz divas reizes.

2016. gada pirmajā ceturksnī Lietuvas eksports uz Vāciju bija 181 milj. eiro, tikmēr 2018. gada pēdējā ceturksnī tas sasniedza jau 330 miljonus eiro. Importējamo preču summa pēdējā ceturksnī sasniedza 94 miljonus eiro.

Vācija ir lielākā ekonomika visā Eiropā un ceturtā lielākā visā pasaulē. Vācijas iekšzemes kopprodukts veido 3,9 triljonus eiro, un tiek plānots, ka 2019. gadā ekonomikas izaugsme būs līdz 1,5 procentiem.

“Vāciju uzskatām par vienu no svarīgākajiem mūsu attīstības virzieniem. Redzam, ka gan fiziskās, gan juridiskās personas aizvien vairāk sūta un saņem sūtījumus no Vācijas. Tas saistīts ar vairumtirdzniecību starp Vācijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas sabiedrībām, kā arī interneta tirdzniecības popularitātes pieaugumu,” saka K. Dunausks.

Vācija šobrīd ir viens no galvenajiem investīciju virzieniem daudziem starptautiskiem uzņēmumiem: “Vācijā darbojas gandrīz visi lielie uzņēmumi, tāpēc arī mēs jau visai sen domājām par darbību šajā valstī. Protams, tas būs nopietns solis arī tālākai darbības paplašināšanai Centrāleiropā.

”Sabiedrība Venipak – viens no lielākajiem ātrās sūtījumu piegādāšanas dienestiem Baltijas valstīs – kopā pārvalda apmēram desmito daļu tirgus.