Sports

Atsaucība pēc treniņiem tiešsaistē pārsteidz

Anda Asere, 01.04.2020

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sporta klubi pielāgojas situācijai un piedāvā nodarbības tiešsaistē; par atsaucību nesūdzas.

"Mēs esam pārorientējušies. Es nevarētu sūdzēties, ka mēs bēdājamies un mums iet slikti. Pagaidām esam labi tikuši pāri šai situācijai un piedāvājam treniņus internetā," biznesa portālam "db.lv" saka Kārlis Sprukts, "KSMR Fitness" līdzīpašnieks.

Viņš atzīst - jau kādu laiku domājis, ka varētu pamēģināt piedāvāt tiešsaistes treniņus, bet līdz šim komanda tam īsti neredzēja iemeslu. Tagad, kad sākās ārkārtas situācija, šī ideja atdzima un to nekavējoties īstenoja.

K. Sprukts secina, ka šāda līmeņa pārmaiņām ir vajadzīgs spēcīgs pamudinājums, kas šajā gadījumā ir pandēmijas izraisīta ārkārtas situācija, kuras laikā ir slēgti sporta klubi un daudzi cilvēki atrodas pašizolācijā.

Arī citi uzņēmumi šajā laikā piedāvā treniņus tiešsaistē. Piemēram, jogas studija "Vinyasa" piedāvā jogas nodarbības, ko klienti var izmantot esošā abonementa ietvaros vai samaksāt par katru video nodarbību atsevišķi. "SQUAD Hour", "Fizzio", "MyFitness", "Vingro sev" u.c. sporta klubi piedāvā "Facebook Live" treniņus.

"KSMR Fitness" ir 13 treneru komanda, kuri vadīja treniņus 16 dažādās vietās Rīgā un Pierīgā, nomājot telpas skolās un sporta namos. Šobrīd internetā treniņus vada trīs no viņiem un paredzēts, ka ar laiku iesaistīsies arī citi. "Visi sporta klubi ir ciet, treneriem šobrīd ir mazāk darba. Situācija nav spoža, bet cenšamies to pārdzīvot," teic K. Sprukts.

Uzņēmumam ir "Facebook" grupa, kur pirmdienās, trešdienās un piektdienās treneri vada treniņu. Ja kāds nevar pievienoties reālajā laikā notiekošajam treniņam, var to noskatīties un vingrot sev ērtā laikā.

Vaicāts par cilvēku atsaucību, K. Sprukts teic, ka tā ir negaidīti liela. "KSMR Fitness" strādā vairāk nekā piecus gadus un šajā lakā ir izveidojusies diezgan liela klientu bāze un šobrīd slēgtajai grupai pievienojušies aptuveni 80% pastāvīgo klientu. "Mēs šo iesākām, lai nebūtu galīgi jāsēž dīkstāvē. Domājām pamēģināt – varbūt cilvēki "pavilksies". Statistika ir ļoti iepriecinoša. Pagājušajā nedēļā grupai bija 215 dalībnieki, turklāt tas nav bezmaksas pasākums. Nedēļa ar trim treniņiem, rīta rosmēm un uztura meistarklasi maksā septiņus eiro," teic K. Sprukts.

"Cilvēki saka, ka ir grūtāk piespiest sevi vingrot situācijā, kad trenera nav blakus, kā tas ir klātienes treniņā, bet daudziem šobrīd ir mazāk darba un vairāk brīvā laika. Sports ir lielisks laika aizpildīšanas veids, kur var iesaistīt arī pārējos ģimenes locekļus," teic K. Sprukts.

Runājot par to, kā noturēt cilvēku interesi ilgtermiņā, viņš uzskata, ka ir svarīgi piedāvāt ne tikai virtuālo treniņu, bet sniegt vēl kādu pievienoto vērību. "KSMR Fitness" gadījumā tā ir iespēja kopā ar treneri no rītiem gatavot brokastis, sarunāties u. tml. "Mēģinām katrā negatīvajā aspektā pamēģināt atrast kaut ko pozitīvu," tā K. Sprukts.

Komentāri

Pievienot komentāru