Augstākā vidējā mājokļu cena joprojām ir Viļņā, zemākā – Rīgā

2011. gada 17. oktobris plkst. 11:57
Dalies ar šo rakstu

Vidējās mājokļu cenas šā gada septembrī Rīgā un Viļņā tikpat kā nav mainījušās, bet Tallinā fiksēts ievērojams «lēciens». Šobrīd zemākā vidējā cena joprojām ir Rīgā, bet augstākā – Viļņā, izriet no Ober Haus veidotā Baltijas mājokļu cenu indeksa.

Kompānija sarēķinājusi, ka augustā Viļņā vidējā dzīvokļu cena bija pieaugusi par 0.1%, bet septembrī tā nav mainījusies, un pašlaik tā ir 1209 eiro/m2. Izmaiņas gada laikā ir bijušas nelielas – cenas ir par 2,4% augstākas nekā pagājušā gada septembrī.
Lai gan parasti rudens pusē dzīvokļu tirgus aktivizējoties, šogad nav būtisku izmaiņu darījumu skaita ziņā, salīdzinot ar vasaru. Salīdzinot ar augstāko tirgus punktu 2007. gada decembrī, vidējā cena Viņā septembrī bijusi par 39,1% zemāka.

Septembrī nav novērotas arī vidējās cenas izmaiņas Rīgā, informē kompānija. Pēdējos 12 mēnešos vidējā cena ir pakāpusies par 3.6%. Savukārt, salīdzinot ar tirgus «pīķi» 2007. gada maijā, vidējā cena ir par 59,6% zemāka. Ober Haus cenu indekss liecina, ka septembrī vidējā dzīvokļu cena Rīgā bijusi 939 eiro/m2.

Šā gada septembrī Tallinā vidējā dzīvokļu cena ir palielinājusies par 11,1%, rēķina Ober Haus. Vēl pirms tam, augustā, cena pakāpusies par 3,6%. Kompānija ziņo, ka cenu lēcienu sekmējuši darījumi ar dzīvokļiem t.s. jaunajos projektos. Gada laikā vidējā cena Tallinā ir piedzīvojusi 26.8% pieaugumu, un šobrīd tā ir 1171 eiro/m2. Kompānija informē, ka šogad ir samazinājies pirkšanas, pārdošanas darījumu skaits – par 3,4%, salīdzinot ar pagājušo gadu (laika posmā no janvāra līdz septembrim). Salīdzinot ar augstāko cenu līmeni 2007. gada aprīlī, vidējā cena Tallinā šobrīd ir par 31,4% zemāka.

Db.lv jau ziņoja, ka kompānijas veidotais dzīvokļu cenu indekss raksturo dzīvokļu ikmēneša vidējo cenu līmeņa procentuālo izmaiņu. Bāzes periods ir 2004. gada janvāris, kad tas bijis 100 punktu. Pēc Ober Haus skaidrojuma, nosakot ikmēneša cenu indeksu, piemēram, Rīgā, vispirms tiek noteikta visu dzīvokļu vidējā vērtība, aplūkojot katra dzīvokļu segmenta (Vecrīgas, Klusā centra, Centra rajona un mikrorajonu) skaitlisko (pēc apjoma), konstruktīvo, istabu skaita īpatsvara un katra segmenta dzīvokļu vidējo cenu. Indeksu nepiesaista tieši kādam vienam/atsevišķam dzīvokļu tipam vai segmentam.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām