Auto asociācija: Juridiskās personas izvēlas arvien ekonomiskākas automašīnas 

Juridiskās personas Latvijā izvēlas arvien ekonomiskākas automašīnas, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

BNS, 29.12.2014

Foto: AFP

«Juridiskās personas savus autoparkus nomaina diezgan stabili. Mēs arī redzam, ka šajos iepirkumos [juridiskās personas] izvēlas arvien ekonomiskākas automašīnas, daudz vairāk domā par nodokļu apmēru un izmešiem. Piemēram, ja pašlaik vieglajām automašīnām vidējais izmešu apmērs ir 148 CO2 grami uz kilometru, tad vēl pērn tie bija 154 grami. Tas nozīmē, ka uzņēmumi izvēlas arvien zaļāku autoparku. Tas ir lēns ceļš, jo ieradumi tik ātri nemainās, bet tendence, pa to iet, ir,» teica Kulbergs.

Tāpat viņš norādīja, ka nopietni autoparkus ir audzējušas arī auto nomas kompānijas. «Tās pašlaik ir vieni no lielākajiem vieglo automašīnu iepircējiem,» sacīja asociācijas vadītājs.

Kulbergs atzīmēja, ka pēckrīzes laikā auto tirgum lielu pienesumu deva dažādi valsts pasūtījumi, kas ir pietiekami lieli un tādēļ būtiski var ietekmēt rezultātus, jo tirgus Latvijā ir gana niecīgs, bet šogad pārāk lieli valsts iepirkumi nav notikuši.

«Savukārt nākamgad cerības saistās ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē – būs vajadzīgs nopietns auto skaits, lai veiktu prezidentūras funkcijas, un tas nesīs aiz sevis pozitīvu vilni arī citās nozarēs,» sacīja Kulbergs, piebilstot, ka būs nepieciešams daudz automašīnu reprezentācijas funkciju nodrošināšanai, kā arī būs vajadzīgs komerctransports, miniveni cilvēku pārvadāšanai.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.