Citas ziņas

Ažiotāžu par kukuļošanu Daugavpilī saista ar priekšvēlēšanu cīņu

Dienas Bizness, 13.02.2013

Žanna Kulakova

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) paziņojumu, ka Daugavpils domes amatpersonas tiek turētas aizdomās par korupciju, domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova nedomā, ka viņai būtu jāatkāpjas no amatam, un pauž pārliecību, ka pašvaldības deputāti par to nebalsos.

Sarunā ar Latvijas Radio Daugavpils domes priekšsēdētāja sacelto ažiotāžu skaidro ar priekšvēlēšanu cīņām un, kamēr tiesībsargiem nebūs izdevies pierādīt amatpersonu vainu, negrasās pamest domi.

«Ja deputāti pieņems tādu lēmumu [par domes priekšsēdētājas atkāpšanos], es to, protams, darīšu,» sacīja Ž. Kulakova.

Februāra sākumā pēc KNAB veiktajām kratīšanām tiesa apcietināja trīs personas – Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Širjakovu, kā arī uzņēmējus Jāni Spirinovski un Gintu Sorokinu. Kā vēlāk skaidroja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, pārbaude bijusi saistīta ar kriminālprocesu par Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu saistībā ar Daugavpils domes kapitālsabiedrības Daugavpils siltumtīkli īstenotajiem projektiem.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecināja, ka par pašvaldības amatpersonu pieņemtajiem labvēlīgajiem lēmumiem dots kukulis ne mazāk kā 120 tūkstošu eiro apmērā.

Patlaban uz izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas atbrīvotais Daugavpils siltumtīklu valdes loceklis Māris Laudiņš iecelts par uzņēmuma galveno enerģētiķi, sarunā ar radio apstiprināja Ž. Kulakova. KNAB pieprasījis M. Laudiņu atbrīvot tikai no valdes locekļa amata, bet viņš esot labs speciālists, kas uzņēmumam esot svarīgs, skaidroja Ž. Kulakova.

Komentāri

Pievienot komentāru