Bahreinā izsludināts ārkārtas stāvoklis

2011. gada 15. marts plkst. 17:54
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāku nedēļu ilgiem protestiem Bahreinas karalis Hamads otrdien, 15. martā, valstī izsludinājis ārkārtas stāvokli, kas ilgs trīs mēnešus, kuru laikā Bahreinas aizsardzības spēku komandierim ar karaļa rīkojumu ļauts veikt visus nepieciešamos pasākumu, lai aizsargātu valsti un tās iedzīvotājus, vēsta Financial Times. Nedēļas sākumā Bahreinā iegāja Saūda Arābijas un Apvienoto Arābu Emirātu spēki, kuru uzdevums ir palīdzēt tikt valsts valdībai galā ar protestētājiem, kuri pieprasa valsts iekārtas maiņu.

Protestētāju un valdības aizstāvju sadursmju dēļ slēgtas vairākas skolas, ieskaitot Bahreinas Universitāti, veikali un viesnīcas.

Vairāki valsts iedzīvotāji uzsākuši veidot pārtikas un degvielas uzkrājumus, sagaidot, ka politiskā krīze Bahreinā turpināsies ilgāku laiku.

Jau ziņots, ka Moody's sāka pārskatīt Bahreinas reitinga perspektīvu ar iespēju, ka tā tiks pazemināta. Tam pamatā ir bažas, ka politiskie nemieri un protesti turpināsies.

Bahreinas centrālās bankas vadītājs Rašeds Mohammeds Al Marajs asi kritizējis reitingu aģentūras, norādot, ka tās sasteigti vērtē Behreinas reitingus, neņemot vērā ilgtermiņa perspektīvu un paļaujoties tikai uz politiskiem faktoriem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds