Baltcap un Imprimatur Capital investē vienu miljonu Latvijas IT uzņēmumā

2013. gada 28. maijs plkst. 14:05
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Riska kapitāla investors BaltCap sadarbībā ar riska kapitāla fonda pārvaldītāju Imprimatur Capital noslēdzis investīciju līgumu viena miljona eiro apmērā ar informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu Blue Bridge Tehnologies, kuru dibinājusi Latvijas IT speciālistu un uzņēmēju komanda no Latvijas.

Blue Bridge Technologies izstrādā automatizācijas risinājumus un sniedz IT pakalpojumus veselības aprūpes un veselības apdrošināšanas uzņēmumiem un veselības veicināšanas un sporta iestādēm, palīdzot samazināt administratīvo darbu slogu, paaugstinot produktivitāti un uzlabojot pacientu un klientu apkalpošanas līmeni, norāda uzņēmuma pārstāvji.

Ieguldītās investīcijas galvenokārt paredzētas eksporta tirgus apgūšanai, taču daļa finanšu resursu tiks ieguldīti arī produktu attīstībā. «Blue Bridge Technologies ir spēcīgs spēlētājs vietējā tirgū, un mēs saskatām arī augstu eksporta potenciālu Amerikas Savienotajās valstīs, Spānijā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs,» norāda BaltCap investīciju direktors Mārtiņš Jaunarājs.
Blue Bridge Technologies reģistrēta 2007. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls šobrīd ir 111,9 tūkstoši Ls. 2012. gadā kompānijas apgrozījums veidoja 393 tūkstošus Ls, savukārt zaudējumi - 67 tūkst. Ls, liecina Lursoft dati. Kompānijas valdes priekšsēdētāja amatā darbojas Andrejs Strods, bet valdes locekļa amata pienākumus pilda Edgars Rasiņš. Blue Bridge Technologies padomes locekļu amata pienākumus pilda Leonīds Paturskis un Austrālijas valstspiederīgais Tobijs Timotijs Stefans More (Toby Timothy Stephen Moore).

BaltCap un Imprimatur Capital investīciju projekts īstenots ar privāto investoru ieguldījumu un Eiropas Savienības līdzfinansētās programmas JEREMIE finansējumu, kuru administrē Latvijas Garantiju aģentūra.

BaltCap fokusējas uz maza un vidēja izmēra uzņēmumu finansēšanu to esošo akcionāru izpirkšanai, kā arī investīcijām uzņēmuma attīstībai. BaltCap ir biroji visās trīs Baltijas valstīs. Kopš 1995. gada BaltCap ir pārvaldījis piecus investīciju fondus ar kopējo finansējuma apjomu 190 miljoni eiro un veicis investīcijas 54 uzņēmumos. Tāpat BaltCap ir Eiropas Riska Kapitāla asociācijas (EVCA) biedrs un Latvijas riska kapitāla asociācijas (LRKA) dibinātājs un biedrs. Līdz šim Latvijā BaltCap ir ieguldījis tādos uzņēmumos kā DEPO, Hanzas Elektronika, Primekss, Adam Auto, Intrac, EKJU, Līgatnes Papīrfabrika, Microlink un SAF Tehnika, JLM Grupa, VLT, DT Mobile (Dual un Trodeks) un Amigo.

Savukārt Imprimatur Capital ir sēklas stadijas investīciju kompānija, kas investē tehnoloģiju uzņēmumos ar starptautisku izaugsmes potenciālu. Līdz šim Imprimatur Capital Fund Management, kas ir bāzēta Rīgā, ir investējusi 12 kompānijās, kas piesaistītas no Baltijas, Ziemeļu un Krievijas reģiona tādos sektoros kā nano-tehnoloģijas, zaļās tehnoloģijas, elektronika, e-komercija un programmatūra.

Dalies ar šo rakstu