Tehnoloģijas

Nodrošinās attālinātas ārstu konsultācijas

Lelde Petrāne, 20.03.2020

Foto avots: Pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā izstrādāts risinājums medicīnas iestādēm, lai nodrošinātu iedzīvotāju identificēšanu un operatīvas attālinātas speciālistu konsultācijas un palīdzību.

No nākamās nedēļas Latvijas iedzīvotājiem tiks ieviesta iespēja attālināti pierakstīties pie ārsta, izmantojot veselības portālu datamed.lv, un saņemt attālinātas ārstu konsultācijas.

Sākotnēji būs iespējams pieteikties pie speciālistiem Rīgas 1. slimnīcā un LOR klīnikā. Ārsti attālināti varēs konsultēt pacientus, noformēt nosūtījumus citiem speciālistiem, norīkot laboratoriskiem izmeklējumiem, saņemt rezultātus, izrakstīt darba nespējas lapas, e-receptes.

Ārkārtas situācijā ārsti ar pacientiem sazinās dažādos tiešsaistes komunikācijas rīkos, tālruņos, e-pastos. Galvenā problēma ir pacienta identifikācija, ko nav iespējams veikt attālināti. Ārstniecības iestādēm jaunais risinājums palīdzēs precīzi identificēt pacientu un uzreiz iepazīties ar pieejamo medicīnas vēsturi.

Jaunais pakalpojums būs pieejams ikvienai medicīnas iestādei vai ģimenes ārstam Latvijā, vienojoties par sadarbību ar risinājuma izstrādātājiem – "DATAMED" un "BlueBridge Technologies".

"Šobrīd telemedicīnai ir kritiski svarīga loma, lai nodrošinātu veselības aprūpi. Iedzīvotājiem bieži nav citu variantu, kā sazināties ar ārstu. Medicīnas nozare šīs krīzes rezultātā pieredzēs lielas pārmaiņas. Piemēram, sapratīsim, cik daudz un ko var darīt attālināti arī pēc tam, normālos apstākļos, nenoslogojot medicīnas iestādes klātienē. Valstij ir jāakceptē attālinātu konsultāciju veikšana un jānodrošina apmaksa līdzīgi kā klātienes konsultācijām," uzskata "DATAMED" valdes loceklis Normunds Ančupāns.

"Laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās, attālinātās medicīnas pakalpojums noteikti ir risinājums, taču vienlaikus jānodrošina palīdzība gan pacientiem, gan jārūpējās par darbinieku drošību. Mēs ceram, ka, pieslēdzot šo pakalpojumu, mūsu klīnikas pacienti saņems nepieciešamo palīdzību," norāda LOR Klīnikas vadītāja Romēna Namniece.

"Latvijā ir pieejama visa lielām slimnīcām un mazām ārstu praksēm piemērota infrastruktūra un risinājumi, lai jau šobrīd veiksmīgi nodrošinātu attālinātus medicīnas pakalpojumus. Operatīvi atrisinot dažas nianses, mēs esam gatavi nodrošināt pakalpojumu tiešsaistē visiem veselības aprūpes sistēmā iesaistītajiem - pacientiem, ārstiem, valstij, nodrošinot integrāciju ar dažādajām sistēmām," skaidro "Blue Bridge Technologies" valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns.

Lai pieslēgtos "DATAMED" sistēmai un pierakstītos ārsta konsultācijai, pacientam būs jāizmanto autentifikācijas rīki un jāveic pakalpojuma apmaksa internetbankā vai izmantojot kredītkarti. Attālināto ārsta konsultācijas cenu noteiks katra ārstniecības iestāde individuāli atbilstoši savai cenu politikai, kā arī NVD valsts apmaksāto pakalpojumu cenrādim, ja nepieciešamos pakalpojumus apmaksās valsts.

Komentāri

Pievienot komentāru