Banka atradusi veidu, kā atvieglot uzņēmumu grāmatvežu darbu

2018. gada 17. janvāris plkst. 13:38
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank ir ieviesusi Latvijā pirmo internetbankā integrēto grāmatvedības programmatūru - ERPLY Books. Tā ļaus uzņēmumiem uzlabot un vienkāršot grāmatvedības procesus, tajā skaitā rēķinu sagatavošanu un apmaksu, kā arī pārskatu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam, skaidro kredītiestādē.

«Tas atvieglos uzņēmumu grāmatvežu darbu, ļaujot vieglāk organizēt informācijas saņemšanu, maksājumu iesniegšanu un pārskatu veidošanu vienā vidē,» komentē Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Risinājums piemērots kā mazu, tā arī vidēju un lielu uzņēmumu grāmatvedībai. Savukārt nākotnē, līdz ar atvērto sadarbības platformu jeb Open banking attīstību, e-grāmatvedības risinājumu būs iespējams paplašināt efektīvākam darbam ar rēķiniem un pārskatiem arī citās bankās.

«ERPLY Books ir internetbankā integrēta mākoņdatu tehnoloģijās balstīta grāmatvedības programmatūra. Pagājušā gada nogalē šādu risinājumu veiksmīgi ieviesām arī Igaunijā un Lietuvā. Šis risinājums izstrādāts, lai atbrīvotu uzņēmumus no darbībām, kuras iespējams automatizēt, kā arī padarītu elastīgāku pārskatu veidošanu un uzlabotu to pārskatāmību,» stāsta ERPLY Books vadītājs Tāvi Hibejigi (Taavi Hõbejõgi).

Swedbank un ERPLY grāmatvedības risinājums nodrošina, ka visi uzņēmuma darījumi Swedbank tiek sinhronizēti un automātiski pārsūtīti uz grāmatvedības programmu. Tas atvieglo grāmatveža darbu, jo vairs nav nepieciešams importēt vai eksportēt atsevišķus failus. Tas rada iespēju ātrāk apkalpot Swedbank klientus, kā arī mazina cilvēcisko kļūdu iespējamību.

ERPLY nodrošina visas uzņēmuma grāmatvedībai nepieciešamās funkcijas, kuras var administrēt tieši internetbankā: bankas pakalpojumus, grāmatvedību, rēķinu nosūtīšanu, ieņēmumu administrēšanu utt. Ar risinājumu iespējams automatizēt 100% bankas darījumu un 85% no visiem pirkumu rēķinu procesiem. Tas ir savietots ar Latvijas nodokļu un algu aprēķinu sistēmu, kā arī grāmatvedības pārskatu sniegšanu, tajā skaitā Valsts ieņēmumu dienestam. Tāpat ar jaunā risinājuma palīdzību uzņēmumi var izsūtīt rēķinus dažādās valodās, kas aktuāli, strādājot ar citu valstu partneriem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds