Banka: Itālijai tuvāko sešu mēnešu laikā, visticamāk, būs jālūdz aizdevums

2013. gada 27. jūnijs plkst. 8:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Itālijai, visticamāk, tuvāko sešu mēnešu laikā būs nepieciešams Eiropas Savienības (ES) aizdevums, jo tā aizvien dziļāk iegrimst ekonomiskajā krīzē, bet kredītresursu trūkumus pārņem lielākās bankas, brīdinājusi valsts otra lielākā banka.

Mediobanca – Itālijas otra lielākā banka – norāda, ka tās maksātspējas indekss, valdot nestabilitātei pasaules finanšu tirgos, brīdina par situācijas pasliktināšanos, vēsta britu laikraksts The Guardian.

«Laiks ātri tuvojas beigām. Situācija Itālijas makroekonomikā pēdējā ceturkšņa laikā nav uzlabojusies, drīzāk ir noticis pretējais. Vismaz 160 lielām Itālijas kompānijām patlaban piemērota speciāla krīzes pārvalde,» sacījis Mediobanca galvenais analītiķis Antonio Guglielmi.

Banka brīdina, ka Itālijai tuvāko sešu mēnešu laikā nenovēršami būs jāvēršas pie ES, lūdzot starptautisko aizdevumu, ja vien nesamazināsies valsts aizņemšanās izmaksas un nenotiks plašāka ekonomikas atveseļošanās. Itālijas parādsaistības ar 2,1 triljonu eiro apmērā, kas ir pasaules trešais lielākais valsts parāds pēc ASV un Japānas. Parāda apkalpošanas izmaksu pieaugums apdraud Itālijas parāda ilgtspēju. Kopš maija Itālijas desmit gadu parādzīmju likmes pieaugušas līdz 4,8%.

Tikmēr Itālijas valdība paziņojusi, ka tērēs 1,5 miljardu eiro, lai veicinātu bezdarba līmeņa samazināšanos jauniešu vidū. Starp piedāvātajiem pasākumiem paredzēts tostarp arī noteikt nodokļu atlaides kompānijām, kuras darbā pieņem cilvēkus vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Liela daļa plānoto pasākumu attieksies uz valsts nabadzīgākajiem dienvidu daļas reģioniem.

Itālijas premjers Enriko Leta norāda, ka finanšu injekcija paredzēta, lai nodrošinātu jaunas darbavietas vismaz 200 tūkstošiem valsts jauniešu, kā arī, lai izveidotu jaunas apmācību shēmas.

Šā gada pirmajā ceturksnī Itālijas ekonomika samazinājās par 0,6%, kas bija sliktāks rādītājs nekā iepriekš ticis prognozēts.

Dalies ar šo rakstu