Bauskā priekšroku dod SOR, nevis Amoplant autobusiem

2015. gada 20. janvāris plkst. 10:44
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Bauskas SIA «Aips» transporta bāze papildināta ar trim jauniem autobusiem. Zaļas krāsas «SOR» markas braucamie sestdien, 17. janvārī, Bauskā ieripoja no Čehijas, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Viens no šoferiem, kas veica vairāk nekā tūkstoš kilometru garo pārbraucienu no rūpnīcas Austrumčehijā, bija darbnīcu vadītājs Ints Nolbergs: «Kāda var būt braukšana ar jaunu autobusu?! Protams, ka laba. Šofera sēdeklis ērts, autobuss viegli ripo, ir ērti manevrējams. Uzskatu, ka šoferiem būs laba strādāšana.»

Čehijā ražotie «SOR» markas autobusi ir plaši izplatīti Igaunijā, kur to skaits sasniedz divus simtus. Pirms gada pāris šādi braucamie iegādāti Jēkabpils autobusu parkā.

Bauskā nopirktajos «SOR» autobusos ir 32 sēdvietas, tikpat stāvvietu.

SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs Bauskas Dzīvei atklāj, ka uzņēmums izvēlējies šos 132 000 eiro vērtos autobusus, jo to cena atbilst piedāvātajam komforta līmenim. Šie uz «Iveco» bāzes ražotie braucamie ir krietni lētāki nekā kaimiņos, Jelgavā, tapušie «Amoplant» busi. Turklāt «SOR» autobusi piemēroti ne tikai starppilsētu, bet arī vietējiem pārvadājumiem. U. Kolužs neslēpj, braucamie sagādāti, lai strādātu Rīgas līnijā, taču tos izmantos arī lauku maršrutos.

Konkursā par tiesībām strādāt Rīgas–Bauskas maršrutā no 1. februāra uzvarējusi pārvadātāju apvienība, kurā līdztekus SIA «Aips» ir uzņēmumi «Nordeka» un «Liepājas autobusu parks». Pašreizējā pārvadātāja SIA «Sabiedriskais autobuss» gan iesniegusi sūdzību par konkursa rezultātiem. Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) šo sūdzību skatīs 21. janvārī.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām