SIA VTU Valmiera iegādāti pieci autobusi

2015. gada 07. septembris plkst. 11:05
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Augustā un septembrī starppilsētu maršrutos ceļā devušies trīs SIA VTU Valmiera jauniegādātie SOR markas autobusi, bet Valmieras pilsētas reisos nokalpojušo tehniku aizstājuši divi Mercedes-Benz markas transportlīdzekļi, informē uzņēmumā.

Viens SORC10,5 un divi SORC9,5 attiecīgi desmit ar pusi metrus un deviņus ar pusi metrus garie transportlīdzekļi ražoti Čehijā, 2014.gadā reģistrēti Igaunijā, kur arī pirmo reizi uzņēmuši pasažierus. Tāpēc jauniegādātie autobusi ir SIA VTU Valmiera neierastā dizainā – zili, Igaunijas nacionālajā krāsā.

Lielākajā autobusā ir 43 sēdvietas un 30 stāvvietas, abos pārējos katrā 37 sēdvietas un 26 stāvvietas. Ar šiem lietotajiem transportlīdzekļiem pasažierus pārvadā lauku maršrutos, kā arī starppilsētas reisos virzienos uz Salacgrīvu un Madonu.

Autobusos ir Eiro 5 dzinējs, kas ir videi draudzīgāks, salīdzinot ar agrāk ražotiem modeļiem. Šī marka izvēlēta, jo autobusi ir piemēroti zemes ceļiem, arī degviela tērēta ekonomiski.

Savukārt Mercedes-Benz markas autobusi uz Valmieru atceļojuši no Vācijas. Tie ir ražoti pilsētas vajadzībām un, salīdzinot ar tehniku, ko tie aizstājuši, ir mazāks izmešu līmenis un degvielas patēriņš, salonā iebūvēts kondicionieris, ir zemās grīdas, kas atvieglo pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, kā arī maršruta numuru rāda elektroniskās zīmes. Šie autobusi ir balti ar zilu līniju.

SIA VTU Valmiera ir 41 lielas ietilpības starppilsētu nozīmes autobuss, savukārt vietējās nozīmes maršrutos izbrauc 25 transportlīdzekļi.

Šī gada sākumā kursēt sāka četri jauni Setra markas un seši jauni Iveco Crossway Pro markas autobusi.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds