Tehnoloģijas

Bites vadītājs: Apvienots LMT un Lattelecom varēs diktēt tirgus nosacījumus

LETA, 30.08.2016

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Mobilais telefons (LMT) un Lattelecom ir divi dominējoši telekomunikāciju tirgus spēlētāji, kuru apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, intervijā aģentūrai LETA atzina telekomunikāciju operatora Bite vadītājs Ņikita Sergijenko.

«Šie ir divi dominējošie spēlētāji, it īpaši Lattelecom, kas ir milzīgs dominētājs, kamēr LMT ir tikai dominējošs,» norādīja Sergijenko. «Šo divu uzņēmumu apvienošana sniegs apvienotajam uzņēmumam spēju diktēt tirgus nosacījumus, kas parasti noved pie cenu celšanas daudz lielākos apmēros un ātrākā tempā, jo superdominance beidzas monopoliskā diktātā.»

Viņš gan uzskata, ka šis darījums ir pārāk komplekss, jo, lai gan diskusijas notiek jau vairāk nekā desmit gadus, tās nav pavirzījušās uz priekšu.

«Jebkurā gadījumā superdominance ir slikta gan industrijai, gan patērētājam,» uzsvēra Sergijenko.

Kā ziņots, valsts konsultēšanai par Lattelecom un LMT nākotni saņemti septiņi pieteikumi. Lēmums konkursā meklēt firmu, kas konsultēs par šo jautājumu tika pieņemts pēc tam, kad valdība šā gada 19.aprīlī nolēma, ka abi telekomunikāciju uzņēmumi turpinās darbu kā līdz šim - atsevišķi.

Iepriekš, 2015.gada 20.novembrī, tika saņemts abu uzņēmumu apvienošanas piedāvājums no TeliaSonera, un līdz šā gada 22.janvārim uzņēmums gaidīja Latvijas valdības atbildi. Tomēr tika izlemts, ka par turpmāko rīcību ar LMT un Lattelecom valsts kapitāldaļām lems jaunā, Māra Kučinska (ZZS) vadītā valdība.