Biznesa vieta: Rosīgā Driksas iela ar Jelgavas gājēju promenādi

2015. gada 27. novembris plkst. 10:43
Autors: Daiga Laukšteina
Dalies ar šo rakstu

Jelgavas centra iekškvartālos Driksas ielas abos galos atrodas zīmīgi objekti, kas palielina cilvēku plūsmu un rada pievilcīgu biznesa vietu tirgotājiem un apkalpojošā sfērā strādājošiem uzņēmumiem, kādu te ir visvairāk

Driksas iela novietota perpendikulāri Pasta ielai, pretī atrodas autoosta ar pievienoto vērtību – tālbraucēju šoferiem, taksometru vadītājiem un pilsētas viesiem. Savukārt otrā galā pāri Driksas upei slejas 200 metrus garais 2012. gadā atklātais Mītavas tilts, kas savieno pilsētas centru ar Pasta salu. Tā pēc rekonstrukcijas ir kļuvusi par atpūtas, svētku un festivālu norises vietu. Savukārt Mītavas tilts ir viens no garākajiem gājēju un velosipēdistu tiltiem Latvijā. Īpaši svētkos un labos laika apstākļos šī sapostā vieta pulcē cilvēku pūļus, kas cita starpā pamana arī uzņēmēju rūpalu.

Pati Driksas iela arī nav garlaicīga, ir dalāma divos posmos. Tā sākas ar 120 metrus garu gājēju promenādi un atrodas sabiedriskajā un darījumu apbūves zonā. Tālākais ielas posms 278 metru garumā paredzēts arī transportlīdzekļu kustībai, un te Driksas iela šķērso Jelgavai ne tās maznozīmīgākās ielas – Akadēmijas un Katoļu ielu. Divvirzienu brauktuvi ieskauj jauktā – dzīvojamās un darījumu apbūves zona. Apkārt ir daudzstāvu dzīvojamās mājas, biroju telpas.

Driksas ielas gājēju posma filozofija saistīta ar iepirkšanās un atpūtas iespējām. Tur darbojas veikali, tirdziņš, kafejnīcas, atrodas tirdzniecības centrs. Tā iekšpuse arhitektoniski veidota kā daļa no pilsētas vēsturiskās promenādes. Gājēju posmā vienmēr valda liela rosība. Tirdziņā var iegādāties vietējo zemnieku izaudzēto, meža veltes un ziedus, svētkos to papildina arī suvenīru tirgotāji. Vasarā darbojas āra kafejnīcas, kurās notiek arī dažādi kultūras pasākumi. Par tradīciju kļuvušas Dzejas dienas ar lasījumiem. Gājēju promenādē tiek uzstādīta arī Ziemassvētku egle.

Lielākie sabiedriskie objekti ir tirdzniecības centrs Pilsētas Pasāža, bistro un konditoreja Silva. Te ir arī ziedu tirgotavas, apavu remonts, frizētava u.c.

Visu rakstu Rosīgā Driksas iela ar Jelgavas gājēju promenādi lasiet 27. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu