Siguldas novada satiksmes infrastruktūras attīstībā investē gandrīz 5 miljonus eiro 

Siguldas novada pašvaldība šogad novada ielu un ceļu uzturēšanā un pārbūvē jau investējusi turpat piecus miljonus eiro. Darbi šajā būvniecības sezonā tuvojas noslēgumam – lielākā daļa ielu, ceļu, kā arī gājēju ietvju jau nodotas iedzīvotāju lietošanā, savukārt daļā objektu turpinās nepieciešamās dokumentācijas sakārtošana, lai tos nodotu ekspluatācijā. Dažviet novadā infrastruktūras darbi turpināsies līdz gada beigām, informē pašvaldībā.

Rūta Cinīte, 2017. gada 26. septembris plkst. 13:41

Foto: Paula Čurkste/ LETA

Šajā gadā vērienīgi pārbūves darbi 1,7 kilometrus garā posmā no Vidzemes šosejas līdz autoceļam P8 Inciems–Sigulda–Ķe­gums veikti Zinātnes ielā. Ar Eiropas Savienības atbalstu tur rekonstruēts brauktuves segums, izbūvēti lietus ūdens kanalizācijas tīkli un veikta ūdensvada rekonstrukcija, kā arī krustojumu un no­brauktuvju uz privātīpašumiem pārbūve. Zinātnes ielas krustojumā ar Institūta ielu izveidota izgaismota gājēju pāreja, savu­kārt pirms krustojuma izbūvēta jauna sa­biedriskā transporta pietura. Ielas rekons­trukcija neskāra jau izbūvēto apgaismoto gājēju ietvi gar Zinātnes ielu posmā no šo­sejas līdz Helmaņa ielai, savukārt jauna apgaismota gājēju ietve Zinātnes ielā izbūvēta posmā no krustojuma ar Helmaņa ielu līdz darbnīcām.

Pašvaldībā atzīmē, ka vasarā tika pabeigta Pils, Cēsu, Līvkalna un Krišjāņa Barona ielas, kā arī Pulkve­ža Brieža ielas un Vildogas ielas apļvei­da krustojuma izbūve, Televīzijas ielas rekonstrukcija un asfaltseguma virskārtas atjaunošana Lakstīgalas, Ziedu un Lāčplēša ielas posmā no Ziedu ielas līdz Jāņa Čakstes ielai un Jāņa Čakstes ielā.

Arī gājēju pārvietošanās daudzviet Siguldā kļuvusi drošāka un ērtāka, piemēram, gar Nurmižu ceļu izbūvēta jauna gājēju iet­ve no Televīzijas ielas līdz Nākotnes ielai. Gandrīz 900 metru garumā izbūvēts gājēju celiņš Strēlnieku ielas posmā no Pulkve­ža Brieža ielas līdz Gāles ielai. Savukārt Peldu ielā 400 metru garumā uzstādītas jaunas metāla drošības barjeras.

Pabeigta asfaltseguma izbū­ve Nākotnes ielas posmā no Riekstu ielas līdz Tilta ielai, kā arī Paparžu ielā. Veik­ta arī asfaltseguma virskārtas atjaunoša­na Kalna ielā no Vidzemes šosejas līdz Noliktavu ielai.

Tāpat pabeigts autoceļa A2–Mednieki–V85 (Jūdaži–Nītaure) grants seguma remonts gandrīz septiņu kilometru garumā, kur veikta ceļa braucamās daļas virskārtas atjaunošana, izbūvējot jaunu grants–šķembu segumu visā ceļa garumā. Izveidotas ceļa nomales un izzāģēti krūmi, kā arī sa­kārtota lietus ūdens novadīšana no ceļa klātnes, veicot caurteku tīrīšanu un at­sevišķu posmu maiņu. Nostiprinātas arī ceļa nogāzes.

Tāpat šajā gadā pabeigta jaunā stāvlau­kuma pie Laurenču sākumskolas un Fischer Slēpošanas centra labiekārtošana.

Visā novada teritorijā atjaunots gājēju pāreju marķējums un ielu horizontā­lais krāsojums, regulāri veikta grantēto ceļu uzturēšana un apstrāde ar putekļu absorbentu.

Šogad Siguldas novada teritorijā norisi­nājās arī VAS Latvijas Valsts ceļi orga­nizētie remontdarbi - atjaunots tilts pār Gauju, kā arī pabeigta jaunas gājēju iet­ves izbūve gar Vidzemes šoseju starp sabiedriskā transporta pieturām Kaķīši un Internātskola, pārbūvēts Vidzemes šosejas un Zinātnes ielas krustojums.

FOTO: Rekonstruēts galvenais Latvijas Zelta rudens tūrisma objekts

Vēl līdz gada beigām turpināsies Jāņa Poruka ielas pārbūve posmā no Cēsu ielas līdz gaisa trošu vagoniņa stāvlaukumam, 360 metru garā posmā izbūvējot bruģa segumu, rekonstruējot gājēju ietvi ielas vienā pusē, izbūvējot jaunas auto no­vietošanas kabatas un veicot lietus ūdens kanalizācijas sistēmas un lietus ūdens at­tīrīšanas iekārtu izbūvi. Tāpat tiks uzstā­dīts jauns, īpaši gājēju pārejām piemērots apgaismojums.

Apjomīga bijusi arī Līvkalna ielas pār­būve visā tās garumā no Krišjāņa Barona ielas līdz Televīzijas ielai, kur izbūvēts jauns asfaltsegums vairāk nekā kilometru garā posmā. Tāpat nomainīti inženierko­munikāciju aku vāki, iztīrīti grāvji un veik­ta nogāžu nostiprināšana ar augsni gan­drīz 9000 kvadrātmetru platībā, apsējot to ar zālāju. Uzstādītas arī jaunas gājēju drošības barjeras. Šajā projektā turpinās nepieciešamās kvalitātes un atbilstības pārbaudes pirms darbu pieņemšanas.

Ielu un ceļu atjaunošana būs Siguldas no­vada pašvaldības prioritāte arī nākamajos gados. Tāpēc, lai plānotu un savlaicīgi rea­lizētu iecerētos darbus, jau šajā gadā sākta un nākamajos gados tiks turpināta vairā­ku pārbūvējamo brauktuvju un ietvju teh­niskās dokumentācijas sagatavošana, pie­mēram, tiek plānota Miera ielas, Helmaņa ielas no Zinātnes ielas līdz Jūdažu ielai, kā arī Jūdažu ielas pārbūve. Tāpat plānots izstrādāt projektu Avotu, Pīlādžu, Ābeļu un Dailes ielas savienošanai. Jāpiebilst, ka līdz gada beigām turpināsies Siguldas novada ielu un ceļu audits, lai izstrādātu pašvaldības transporta infrastruktūras pārvaldības sistēmu.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

No šīs sadaļas
2017. gada 26. septembris plkst. 13:25

Šā gada 26.septembra sēdē Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus...

2017. gada 25. septembris plkst. 13:20

Pēc rekonstrukcijas atklāts atjaunotais tilts pār Gauju Siguldā, informē VAS Latvijas Valsts...

2017. gada 25. septembris plkst. 13:06

Būvniecības uzņēmums Latvijas Energoceltnieks šā gada 12. septembrī savā īpašumā ieguvis 11...

2017. gada 25. septembris plkst. 11:27

SIA Aloja Starkelsen izsludinājusi konkursu gatavās produkcijas un izejvielu noliktavas jaunbūvei,...

2017. gada 22. septembris plkst. 16:44

Svinīgā ceremonijā iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, uzsākta Stopiņu novada...

2017. gada 22. septembris plkst. 15:04

Polijas arhitekts zaudējis prāvā apelācijas tiesā un viņam par 2006.gadā notikušo traģēdiju,...

2017. gada 22. septembris plkst. 10:08

Astanā, Kazahstānā no 10.jūnija līdz 10.septembrim norisinājās vispasaules izstāde EXPO 2017....

2017. gada 21. septembris plkst. 11:03

Par ielu remontētājiem uzliktajām soda naudām Zirņu un Laktas ielas apkaimē pie...

2017. gada 20. septembris plkst. 17:43

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvnieks - pilnsabiedrība SBRE...

2017. gada 20. septembris plkst. 14:51

Rīgas domes Satiksmes departaments nolēmis nepiešķirt Rīgas ielu remontētājiem kompānijai A.C.B....