Auto

Bizness - uz riteņiem

Lelde Petrāne, 18.05.2020

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jauna dīkstāves gudrība vēsta: lai biznesu noturētu uz kājām, tas jāpārnes tiešsaistē un jāuzliek uz riteņiem, norāda autotirgotājs "Norde".

Kamēr auto tirgus kopumā šobrīd tur kāju uz bremzes pedāļa, atsevišķos tirgus segmentos valda piesardzīgs optimisms. Dati rāda, ka viena no šī laika biznesa veiksmes formulām ir komerctransports.

Pēc Auto asociācijas datiem, COVID-19 krīzes ietekmē aprīlī vērojams jaunu auto reģistrāciju kritums par 55%. Auto segments, kur saglabājas augstāka klientu aktivitāte, ir komerctransports, kur vienlaikus novērojams mazākais kritums: - 32% un straujāk pieaugusi klientu aktivitāte.

Eduards Ptičkins, autotirgotāja "Norde" tirdzniecības vadītājs, apstiprina: ja parasti komerctransports veido apmēram ceturto daļu no visiem pasūtījumiem, šobrīd, mērot klientu interesi, tā īpatsvars tirdzniecībā sasniedzis teju pusi.

Pieprasījums pēc komerctransporta balstīts racionālos lēmumos. Pēc Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras datiem, šobrīd 31,3% no aptaujātajiem uzņēmējiem Latvijā izjūt pieprasījuma samazināšanos. Savukārt būtiski palielinājušies pārdošanas apjomi tiešsaistē, līdz ar to pastiprināti attīstās piegāžu ķēdes, kas rada prasību pēc autoparka palielinājuma.

E. Ptičkins stāsta, ka "Nordē" pusi pieprasījuma veido "Renault" komerctransports un "Dacia" modeļi, savukārt otru pieprasījuma pusi veido "Nissan" un "Renault" vieglās automašīnas, kā arī Latvijā populārie krosoveri.

"Norde" komerctransporta nodaļa ir izveidojusi speciālu īstermiņa operatīvā līzinga piedāvājumu komerctransporta nomai uz vienu gadu, jo risinājums ir nepieciešams šeit un tagad. "Galvenais šī piedāvājuma "āķis" ir izdevīgie nosacījumi un tas, ka automašīnām, kas kalpo uzticami, parasti klienti izvēlas pagarināt nomas termiņu," saka E. Ptičkins.

Tirgus tendences rāda, ka, neraugoties uz kritumiem vairākos segmentos, uzņēmumi, kuri savā darbībā izmanto komercauto, un auto tirgotāji, kuri elastīgi pielāgojas uzņēmumu interesēm, šobrīd tuvinājušies, viņš teic.

SIA "Norde" dibināta 1995. gadā un ir oficiālais "Nissan", "Renault" un "Dacia" pārstāvis.

Komentāri

Pievienot komentāru