Jaunākais izdevums

Pašlaik parādās tendence arvien vairāk pieaugt mazo un vidējo (MVU) biznesu pārdošanas darījumu skaitam – aktivitāte šogad ir nedaudz lielāka nekā pērn un krietni augstāka nekā pirmajos pēckrīzes gados. Savukārt jaunu tehnoloģiju uzņēmumu jeb start-up pārdot nav iespējams principā, norāda finanšu konsultāciju un biznesa brokeru pakalpojuma sniedzējas SIA Capitalia direktors Pāvels Šnejersons.

Viņš skaidro, ka start-up galvenās vērtības ir komanda uz biznesa ideja, tādēļ, ja start-up uzņēmuma dibinātāji vēlētos to pārdot, tas nozīmētu, ka komandas vairs nebūs, un, iespējams, idejai paši dibinātāji netic. «Pircējus, protams, nevar ar tādu piedāvājumu ieinteresēt,» norāda P. Šnejersons. Pārdošanas vietā start-up uzņēmumu dibinātāji parasti vēlas piesaistīt investīcijas attīstībai no riska kapitāla fondiem vai privātiem investoriem.

Tikmēr citu MVU pirkšanas un pārdošanas darījumu skaits kopš krīzes ir ievērojami pieaudzis. Piemēram, šogad par biznesa brokeru pakalpojumu izmantošanu interesējušies vairāk nekā 50 MVU, stāsta Capitalia direktors. Latvijā MVU interesē dažādi pakalpojumi biznesa pārdošanā, sākot no – pilna biznesa pārdošanas procesa vadības līdz sludinājuma ievietošanai Capitalia sludinājumu portālā. Aktivitātes kāpumu pēdējos gados P. Šnejersons skaidro ar kopējās ekonomiskās situācijas uzlabošanos valstī. «Darījumu aktivitāte biznesu pirkšanas un pārdošanas jomā neaprobežojas tikai ar lieliem uzņēmumiem - arī mazo un vidēju uzņēmumu segmentā vērojams darījumu apjoma kāpums,» stāsta Capitalia direktors.

Aptuveni 10% no uzņēmumiem, kas interesējušies par biznesa pārdošanas iespēju, to ir veiksmīgi realizējuši, Db.lv atklāj P. Šnejersons. «Salīdzinoši nelielais procents atspoguļo faktu, ka biznesa pārdošana ir daudz sarežģītāka nekā, piemēram, dzīvokļa pārdošana, gan to, ka process var aizņemt daudz laika un daudzi biznesa pārdošanas projekti joprojām nav pabeigti,» viņš stāsta.

Savukārt pārdošanas cenu amplitūta ir «tikpat plaša, ka MVU definīcija», norāda P. Šnejersons. «Esam palīdzējuši gan pārdot internetveikalu par četriem tūkst. Ls, gan konsultējuši par biznesa ar vērtību virs viena milj. Ls pirkšanu un pārdošanu,» tā Capitalia direktors.

Jautāts par to, vai par MVU biznesu iegādes darījumiem vairāk interesējas ārvalstnieki vai vietējie uzņēmēji un kompānijas, P. Šnejersons stāsta, ka pircēju loks pirmām kārtām ir atkarīgs no pārdodamā biznesa vērtības. «Cenu diapazona zemākajā galā, piemēram, autoservisiem, kafejnīcām, interneta veikaliem, pircēji ir vietējās privātpersonas. Bizness ar apgrozījumu vismaz 200 tūkst. Ls gadā (robežas ir ļoti atkarīgas no nozares) var būt interesants arī tajā pašā vai līdzīgā nozarē Latvijā strādājošam uzņēmumam ar vietējo vai ārvalstu kapitālu. Tāpat ir interese par Latvijas uzņēmumu iegādi no Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju puses,» norāda Capitalia vadītājs.

Līdz šim Capitalia ir finansējusi 300 uzņēmumus, kopumā ieguldot vairāk nekā desmit miljonus kompāniju attīstībā. Capitalia uzņēmumu grupas pēdējo 12 mēnešu apgrozījums sastāda 350 tūkt. Ls, savukārt aktīvu apmērs veidoja 900 tūkst. Ls, norāda uzņēmuma pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia Baltijas valstu uzņēmumiem pērn aizdevis 20 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 13.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums "Capitalia" pērn izsniedzis finansējumu 342 uzņēmumiem Baltijas valstīs nepilnu 20 miljonu eiro apmērā.

Tas ir par 34% vairāk nekā 2018.gadā un ir kopumā līdz šim lielākais izsniegtais aizdevumu apjoms "Capitalia" darbības laikā.

Vairāk nekā puse (60%) finansēto uzņēmumu atrodas Latvijā, 30% - Lietuvā, bet 10% - Igaunijā. Vidējā izsniegtā aizdevuma summa uzņēmumiem pērn bija 50 tūkstoši eiro ar aizdevuma termiņu uz vienu gadu.

"Pēdējā gada laikā starp Baltijas valstu uzņēmumiem esam novērojuši ļoti aktīvu interesi par alternatīvo finansējumu. Šāda interese ir izskaidrojama ar augošu pasivitāti no banku puses, lai gan ekonomiskā situācija valstīs turpina stabili uzlaboties. Uzņēmumi arvien vairāk pieņem un mācās izmantot alternatīvos aizdevumus un riska kapitālu savās biznesa aktivitātēs, ko redzam arī mūsu pērnā gada darbības rezultātos. Jāatzīmē, ka pērn turpinājām veikt virkni mājas darbu, lai kļūtu par uzticamu finanšu partneri uzņēmumiem. Pērn kā pirmie reģionā saņēmām sertifikātu par atbilstību Eiropas ētikas kodeksa mikrokredītu nodrošināšanai prasībām, kā arī noslēdzām līgumu ar Eiropas Investīciju fondu (EIF) par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu turpmāko piecu gadu laikā mazajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs," atzīmē Juris Grišins, "Capitalia" vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šī gada uzņēmumiem Baltijas valstīs ir vēl nebijusi iespēja piesaistīt finansējumu sava uzņēmuma attīstībai ar savstarpējās aizdevumu platformas www.capitalia.com palīdzību. Vadošais uzņēmumu alternatīvais finansētājs Baltijas valstīs Capitalia ir izstrādājis jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu, kas ļauj uzņēmumiem piesaistīt investīcijas sākot no 50 tūkstošiem līdz 1 miljonam eiro gan apgrozāmajiem līdzekļiem, gan biznesa attīstībai.

Jau šobrīd ar platformas starpniecību finansējumu saņēmuši 12 investīciju projekti vairāk nekā miljons eiro apmērā, to vidū mežistrādes un IT uzņēmumi, tā arī mazumtirdzniecības, būvniecības un citu pakalpojumu uzņēmumi. Finansējumu piesaiste uzņēmumam ar savstarpējās aizdevumu platformas palīdzību ir līdzīgi kā akciju izvietošana fondu biržā vai riska kapitāla piesaiste. Šādā veidā uzņēmums apliecina, ka par savu biznesa potenciālu var pārliecināt daudzus privātos investorus un, iegūstot šo investoru uzticību, stiprina savu zīmolu. Savukārt privātajiem investoriem ieguldījums vietējos uzņēmumos ir arī ne tikai finansiāls ieguvums, bet personisks pienesums vietējās ekonomikas attīstībā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Enerģētika

Latvenergo emitētās «zaļās» obligācijas 100 miljonu eiro apmērā ieguldīs videi draudzīgos projektos

LETA, 25.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizņemtā kapitāla piesaistes plānā AS Latvenergo šogad iecerējusi veikt obligāciju emisiju līdz 100 miljonu eiro apmērā, ieguldot līdzekļus videi draudzīgu projektu īstenošanā Latvenergo kapitālieguldījumu programmas gaitā, pirmdien medijus informēja uzņēmuma pārstāvji.

Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs stāstīja, ka uzņēmuma kapitālieguldījumu programmas gaitā ir paredzēta vairāku «zaļai» domāšanai atbilstošu projektu īstenošana, kā arī vērtspapīru tirgū ir novērojams investoru pieprasījums pēc ieguldījumiem šādos projektos, tāpēc Latvenergo pieņēma lēmumu emitēt «zaļās» obligācijas. «Zaļo» obligāciju pamata prasība ir emisijas procesā iegūtos līdzekļus izmantot vienīgi «zaļajai» domāšanai atbilstošos projektos, kas saistīti ar atjaunojamiem enerģijas avotiem, enerģijas efektivitātes uzlabošanu, ilgtspējīgu vidi utt.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia šogad izsniedzis aizdevumu jau 162 uzņēmumiem Baltijas valstīs 12 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

Tas ir par 45% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Uzņēmumi visbiežāk izmanto Capitalia finansējumu apjomīgu pasūtījumu izpildīšanai, investīcijām uzņēmumu attīstībā, kā arī naudas plūsmas uzlabošanai, ņemot vērā biznesa sezonalitāti.

Vidējā izsniegtā aizdevuma summa šogad ir 45 000 tūkstoši eiro ar vidējo atmaksas termiņu līdz 11 mēnešiem. Savukārt lielākais aizdevums 610 000 eiro apmērā šogad piešķirts nekustamā īpašuma attīstības uzņēmumam Latvijā. Visbiežāk uzņēmumi izmanto Capitalia sniegtos finansēšanas pakalpojumus papildu jau esošiem bankas ilgtermiņa aizdevumiem.

Capitalia klientu vidū šogad bijuši tādi uzņēmumi kā, piemēram, Avārijas Brigādes atrakciju parks, kas finansējumu piesaistīja uz 3 mēnešiem, lai pirms sezonas iegādātos papildu atrakcijas; Pharm&Med, kas ir pazīstamā LYL zīmola vitamīnu un uzturu bagātinātāju ražotājs un izplatītājs un kas ar Capitalia finansējuma palīdzību iegādājās izejvielas, lai palielinātu jauno produktu ražošanas un eksporta apjomus; vīna ražotājs Abavas Dārzi, ražošanas iekārtu izgatavotāji Peruza un daudzi citi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nereti situācijās, kad uzņēmumam ir nepieciešams finansējums attīstībai, bankas tiek uzskatītas kā vienīgais risinājums. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, jo gan Latvijā, gan pasaulē strauji attīstās alternatīvais finansējums, tostarp riska kapitāls, biznesa eņģeļi un ārpus banku aizdevumi uzņēmumiem. Taču kā noorientēties, kurš finansējums būs labākais tieši Jūsu biznesam?

Biznesa eņģeļu finansējums ir lieliski piemērots uzņēmumiem, kas ir jauni un kuriem nepieciešams kapitāls līdz 100,000 eiro. Biznesa eņģeli ir privātpersonas, kas iegulda uzņēmumā naudu un pretī saņem daļas kapitālā. Šādi investori bieži vien ir aktīvi dalībnieki uzņēmumā un cenšas palīdzēt ar savu pieredzi un kontaktiem biznesa attīstībā. Biznesa eņģeļi ir ieguldījuši, piemēram, tādos Latvijas uzņēmumos kā Airdog, Sonarworks un Funderful.

Savukārt riska kapitāls ļauj uzņēmumiem īstenot strauju palēcienu - iekarot jaunu ģeogrāfisko tirgu, attīstīt jaunu produktu, strauji paplašināt ražošanu vai pārdošanas apjomus. Riska kapitāla fondi arī kļūst par līdz-īpašniekiem attiecīgajā uzņēmumā, bet, atšķirībā no biznesa eņģeļiem, pretendē uz striktākiem sadarbības noteikumiem, tajā skaitā, biznesa pārdošanu pēc četriem līdz pieciem gadiem. Kā piemēru riska kapitāla piesaistē uzņēmuma darbības paātrināšanā var minēt tādus zīmolus kā Depo, Stenders un Primekss.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS Capitalia noslēgusi obligāciju emisiju 3 miljonu eiro apmērā

Žanete Hāka, 31.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Capitalia ir veikusi papildu obligāciju laidienu, noslēdzot Nasdaq Baltic biržā kotēto obligāciju emisiju 3 miljonu eiro apmērā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Kopumā AS Capitalia ir izlaidusi parādzīmes 3,5 miljonu eiro apmērā. Iegūtie līdzekļi ļaus AS Capitalia kāpināt mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas apjomus Baltijas valstīs, kā arī ieviestu jaunus finansējuma produktus.

AS Capitalia obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 3,5 miljoni eiro, no kuriem 3 milj. EUR kotētas NASDAQ Baltic fondu biržā.

Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1000 EUR, ar gada kupona likmi 12% un procentu izmaksu reizi ceturksnī. Obligāciju dzēšanas datums ir 2018. gada 25. oktobris. Savukārt 0,5 milj. EUR ir nodrošinātas obligācijas ar kupona likmi 6%. Šo obligāciju dzēšanas termiņš ir 2019. gada 25. oktobris.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia apgrozījums audzis par 83%

Žanete Hāka, 07.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016. gada pirmajā pusgadā koncerns Capitalia kāpināja apgrozījumu, kas sasniedza 426,34 tūkstošus eiro jeb par 83% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā pusgadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu periodu uzņēmums noslēdz ar nelieliem zaudējumiem un aktīvu apjoms sasniedzis 3,087 miljonus eiro. Pirmajā pusgadā uzņēmums turpināja koncentrēties uz izaugsmes veicināšanu, attīstot gan jaunos produktu virzienus, gan paplašinot uzsākto darbību Igaunijas tirgū. 2016. gada jūnijā tika sasniegts jauns rekords mēneša izsniegtā finansējuma apmērā, pārsniedzot 1 miljona eiro robežu.

Tāpat Capitalia ir nozīmīgi kāpinājusi savu sadarbību ar savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, ar kuras starpniecību investori jau ir iegādājušies Capitalia aizdevumus maziem un vidējiem uzņēmumiem vairāk nekā 5 miljonu eiro apmērā. Šīs sadarbības rezultātā Capitalia apkalpo Mintos investoru interesēs vairāk aizdevumus nekā savā bilances portfelī. No kopējā pārvaldītā aizdevumu apjoma joprojām nozīmīgi lielāko apmēru līdzīgās daļās veido kredīti Latvijas un Lietuvas uzņēmumiem. Aptuveni 10% no kopējā portfeļa jau ir izsniegti Igaunijas klientiem. Uz 2016. gada 30. martu, Capitalia ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem aizdevumus 15,57 miljonu eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia: Trīs mēnešu laikā uzņēmumi pārdevuši rēķinus vairāk nekā miljons eiro apmērā

Dienas Bizness, 12.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu uzņēmuma AS Capitalia piedāvātā rēķinu pārdošana strauji iekaro popularitāti starp maziem un vidējiem uzņēmumiem. Kopš pakalpojuma ieviešanas pērnā gada oktobrī, to izmanto jau vairāk nekā 30 uzņēmumi Latvijā un Lietuvā, kas kopā ir pārdevuši rēķinus vairāk nekā 1 000 000 eiro apmērā, informē uzņēmumā.

Izmantojot rēķinu pārdošanu, uzņēmumi var saņemt naudu uzreiz par rēķiniem, kuru apmaksa citādāk būtu jāgaida 30 līdz 90 dienas. Šis jaunais finansējuma veids ir alternatīva tradicionālam banku piedāvātajam faktoringam.

AS Capitalia pakalpojums rēķinu pārdošana ļauj uzņēmumiem pārdot izrakstītos rēķinus, saņemot naudu no pēcapmaksas klientiem uzreiz. Maziem un vidējiem uzņēmumiem tas ļauj atbrīvot iesaldētos naudas līdzekļus un izmantot tos turpmākai uzņēmējdarbības attīstīšanai. AS Capitalia rēķinu pārdošanas pakalpojums ir izveidots, iedvesmojoties no populāriem šādu produktu analogiem Lielbritānijā un ASV.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Ar Capitalia starpniecību uzņēmumiem Baltijā piesaistīts vairāk nekā miljons eiro

Zane Atlāce - Bistere, 11.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Baltijas valstīs Capitalia savā pūļa finansējuma platformā nepilna pusgada laikā ir piesaistījis finansējumu uzņēmumiem vairāk nekā miljons eiro apmērā, informē uzņēmumā.

Kopumā finansējumu saņēmuši 12 uzņēmumi no vairāk kā 100 investoriem. Ar pūļa finansējuma platformas capitalia.com starpniecību finansējumu uzņēmuma attīstībai ir saņēmuši seši uzņēmumi Latvijā, trīs Lietuvā un Igaunijā, to vidū mežistrādes, IT uzņēmumi, mazumtirdzniecības, kā arī būvniecības un dažādu pakalpojumu sniedzēji.

«Šī ir jauna koncepta platforma, jo Capitalia darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī pats iegulda savu kapitālu katrā projektā, kā arī nodrošina investīciju pārraudzību. Tas nodrošina investoriem iespēju gūt pasīvus ienākumus, zinot, ka par investīciju rūpējas motivēts un profesionāls pārvaldnieks,» komentē Capitalia valdes priekšsēdētājs Juris Grišins. Ar minimālo ieguldījuma summu 1,000 eiro apmērā Capitalia pūļa finansējuma platforma uzrunā profesionālus privātos investorus, kuri iedziļinās projektos, rūpīgi izvērtējot riskus un peļņas iespējas. Līdz šim vidējā investoru ieguldījuma summa katrā projektā ir 15,000 eiro. Kopumā uzņēmumus ir finansējuši vairāk kā 100 investori no visām Baltijas valstīm. Pašlaik 64% no investoriem ir no Latvijas, 26% no Lietuvas un 10% no Igaunijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia kļuvusi par Eiropas komercsabiedrību; par bāzes valsti izvēlas Latviju

Lelde Petrāne, 06.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Alternatīvā finansējuma sniedzējs Capitalia, apvienojoties ar meitas sabiedrībām Igaunijā un Lietuvā, mainījis uzņēmuma juridisko formu un kļuvis par Eiropas komercsabiedrību (Societas Europaea). Par bāzes valsti Eiropas komercsabiedrībai Capitalia izvēlējusies Latviju.

«Uzņēmuma juridiskās formas maiņa ir nākamais solis ceļā uz izaugsmi, turklāt daudz precīzāk atspoguļo jau šobrīd pastāvošo uzņēmuma starptautiskās darbības raksturu, jo Capitalia komanda darbojas visās trīs Baltijas valstu galvaspilsētās. Eiropas komercsabiedrība darbojas saskaņā ar Eiropas uzņēmējdarbības statūtiem un nosaka, ka uzņēmums nav «piesiets» atsevišķas valsts robežām, bet Eiropas ietvaros var brīvi izvēlēties savu bāzes valsti,» norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Capitalia jaunā juridiskā forma reģistrēta šā gada 23.novembrī. Capitalia Igaunijā un Lietuvā turpinās darboties ar filiāļu starpniecību, tādējādi nodrošinot šo valstu klientu apkalpošanu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gada pirmajos deviņos mēnešos Capitalia apgrozījums sasniedzis 887 tūkstošus eiro, kas ir par 34% vairāk, salīdzinot ar šo pašu periodu 2016. gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Pārskata periods tika noslēgts ar 43 tūkstošu eiro peļņu. Tā kā vasaras mēneši tipiski ir zemas aktivitātes sezona nozarē, kopējais uzņēmumiem izsniegtā finansējuma apmērs saglabājas apmēram nemainīgs 5 miljonu eiro apmērā.

2017. gada trešajā ceturksnī kompānija turpinājāa darbu pie procedūru atjaunošanas. Tāpat paplašinājusi savu klientu menedžeru komandu, lai vēl efektīvāk varētu piedāvāt finansējumu pieaugošam klientu skaitam.

«Mēs esam nozīmīgi vienkāršojuši un pilnveidojuši savu piedāvāto finanšu produktu klāstu, kā rezultātā papildus biznesa aizdevumiem un rēķinu pirkšanai uzsākām piedāvāt arī riska kapitāla un biznesa eņģeļu finansējumu. Šādas investīcijas mēs veiksim kopā ar citiem pieredzējušiem investoriem. Paralēli, mēs plānojam padziļināt sadarbību ar Mintos.com platformu, kuras rezultātā mērķis ir samazināt kopējo aizņēmumu apmēru Capitalia bilancē,» stāsta uzņēmuma vadītājs Juris Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia emitēs papildus obligācijas 750 tūkstošu eiro apmērā

Žanete Hāka, 08.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Capitalia valde ir pieņēmusi lēmumu izlaist papildus obligācijas ar kopējo nominālvērtību 750 tūkstošu eiro vērtībā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Papildus emisija tiek veikta atbilstoši AS Capitalia pirmās obligāciju emisijas prospektam.

Obligāciju papildus laidiens tiks izvietots līdz 2015. gada 30. oktobrim. Papildus obligācijas tiks kotētas Nasdaq Riga fondu biržā, saglabājot ISIN kodu LV0000801488.

Obligāciju papildus emisija tiek veikta, lai finansētu veiksmīgi aizsākto izaugmes stratēģiju. Uzņēmums turpina izvērst operatīvo darbību Lietuvā, savukārt no šī gada decembra tiek paredzēts atvērt pārstāvniecību Igaunijā. Tāpat popularitāti gūst jaunais AS Capitalia sniegtais finanšu pakalpojums - rēķinu pārdošana.

Esošie un jauni AS Capitalia investori ir izrādījuši augstu interesi par uzņēmuma obligāciju iegādi. Tas atspoguļo arī pasaules tendences par ieguldītāju aktīvu vēlmi finansēt strauji augošo nebanku finanšu kompāniju nozari, kas veido pieaugoši svarīgu un modernu alternatīvu komercbanku risinājumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Arī Lietuvas mazā un vidējā biznesa kredīti tiks finansēti caur savstarpējo aizdevumu platformu Mintos

Dienas Bizness, 12.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, no šodienas ikviens investors varēs veikt ieguldījumus aizdevumos, kurus uzņēmumu finansētājs Capitalia ir izsniedzis mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Lietuvā, informē uzņēmumā.

Šā gada jūlijā Mintos un Capitalia noslēdza stratēģisku partnerību mazā un vidējā biznesa finansēšanai Latvijā.

«Lai gan mazie un vidējie uzņēmumi ir segments, kurš nodarbina aptuveni 80% no privātā sektora darbiniekiem, šiem uzņēmumiem joprojām ir salīdzinoši grūti piesaistīt finansējumu no komercbankām savas darbības paplašināšanai,» norāda Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte.

Mintos pārstāvji atzīst, ka investori aktīvi izrāda interesi par iespēju ieguldīt aizdevumus, kuri izsniegti Lietuvā. Piemēram, sadarbībā ar auto nebanku kreditēšanas uzņēmumu MOGO trīs mēnešu laikā caur platformu ir finansēti 550 aizdevumi, kopējai summai pārsniedzot 600 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia izlaiž jaunas nodrošinātas obligācijas

Žanete Hāka, 08.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia ir pieņēmusi lēmumu par jaunu nodrošinātu obligāciju emisiju, kuras parakstīšanās termiņš ir noteikts šī gada 30. novembris, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Capitalia ir pieņēmusi lēmumu par jaunu nodrošinātu obligāciju emisiju, kuras parakstīšanās termiņš ir noteikts šī gada 30. novembris. Slēgtā obligāciju emisijā tiks izlaisti vērtspapīri ar kopējo apmēru 500 000 eiro, vienas obligācijas nominālvērtību 1000 eiro un dzēšanas termiņu 2019. gada 25. oktobri.

Obligācijas ir nodrošinātas ar visu AS Capitalia aktīvu ķīlu un investoriem piedāvā 6% gada kupona likmi, kas tiks maksāta reizi ceturksnī. Obligācijas tiek izlaistas, lai diversificētu Capitalia finansējuma avotus un veicinātu mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas apjomu. Papildus, uzņēmums plāno stiprināt nodrošinājumu jau izlaistajām publiskajām obligācijām ar ISIN kodu LV0000801488, reģistrējot šo obligāciju turētājiem par labu otro ķīlu uz uzņēmuma aktīviem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia: Latvijas valsts atbildīgās institūcijas neizrāda interesi par aizdevumu programmas turpināšanu

Žanete Hāka, 23.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos trīs ceturkšņos AS Capitalia apgrozījums sasniedzis 389 tūkstošus eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Kopējais aktīvu apmērs bija 2,126 miljoni eiro. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, uzņēmuma aktīvu apjoms nav nozīmīgi mainījies, kas ir saistīts ar sadarbības uzsākšanu ar savstarpējo aizdevumu platformu Mintos. Ar Mintos starpniecību AS Capitalia pārdod izsniegtos aizdevumus privātiem investoriem.

Altum līdzfinansējuma programmas ietvaros AS Capitalia ir izsniegusi jau vairāk nekā 65 aizdevumus, kas pierāda, ka Latvijas uzņēmējiem šāds aizdevuma produkts ir ļoti nepieciešams, uzsver uzņēmuma pārstāvji. Diemžēl Latvijas valsts atbildīgās institūcijas neizrāda nekādu interesi par šīs programmas turpināšanu un iespēja AS Capitalia izsniegt aizdevumus ar valsts līdzfinansējumu beigsies 2015. gada decembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS Capitalia uzsāk mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanu Igaunijā

Dienas Bizness, 21.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu uzņēmums AS Capitalia paplašina savu darbību un no janvāra uzsāk mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanu Igaunijā, informē uzņēmumā.

Pašreizējā ekonomiskajā situācijā bankas ļoti piesardzīgi finansē uzņēmumus, īpaši mazos un vidējos biznesus, līdz ar to šādos tirgus apstākļos finansējuma nepieciešamību nodrošina tādi finanšu uzņēmumi kā AS Capitalia Baltijas valstīs, FundingCircle un Marketinvoice Lielbritānijā, kā arī OnDeck ASV.

Līdzīgi kā Latvijā un Lietuvā, arī Igaunijā uzņēmēji vairs nepaļaujas tikai uz banku sniegtajiem pakalpojumiem un izskata alternatīvus risinājumus finansējuma piesaistei.

«Mēs ar lielām cerībām lūkojamies uz darbības uzsākšanu Igaunijā, jo redzam šajā tirgū līdzīgas iespējas un neapmierinātas klientu vajadzības kā Latvijā un Lietuvā. Mūsu mērķauditorija ir gan uzņēmumi, kas saņēmuši atteikumu no komercbankām, gan tādi, kuriem banku sniegtais finansējums nav piemērots,» norāda Juris Grišins, AS Capitalia vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

28 Latvijas start-up uzņēmumu komūnas dalībnieki ir apvienojušies un oficiāli izveidojuši Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.

Jaunās organizācijas mērķi ir attīstīt Latvijas start-up uzņēmumu ekosistēmu, savienot to ar pārējo pasauli, popularizēt start-up kustību Latvijā un pasaulē, aizstāvēt tās intereses un sekmēt savstarpējo cieņu un sadarbību start-up uzņēmumu starpā.

Šī esot pirmā reize Latvijas vēsturē, kad pārstāvji no tehnoloģijās balstītajiem start-up uzņēmumiem, no start-up uzņēmumu kopā strādāšanas telpām, akseleratoriem un citiem kopienas centriem, kā arī investori, riska kapitālisti, pieredzējušas privātpersonas, start-up nozari atbalstoši korporatīvie partneri un pakalpojumu sniedzēji ir sēdušies pie viena galda un apvienojušies vienā organizācijā ar kopīgiem mērķiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gada pirmajā ceturksnī Capitalia kopējais apgrozījums sasniedza 597 tūkstošus eiro un peļņa - 55 tūkstošus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Atbilstoši stratēģijai, uzņēmums ir samazinājis kopējo aktīvu apmēru līdz 3,54 miljoniem eiro, savukārt pārvaldīto uzņēmumiem izsniegto aizdevumu portfelis ir kāpis līdz 5,624 miljoniem eiro.

2018. gada pirmajā pusgadā Capitalia turpināja fokusu uz jaunu klientu un partneru piesaisti visās Baltijas valstīs. Tāpat tika turpināti sagatavošanās darbi, lai refinansētu uzņēmuma izlaistās obligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir šī gada oktobris. Vasaras mēnešos regulāri tiek izjusta zemāka klientu aktivitāti, kas dod iespēju pilnveidot un atjaunot darbības procedūras un uzlabot organizatorisko darbību. Šī projekta ietvaros kompānija turpina reorganizācijas procesu, lai pavienotu meitas sabiedrības un turpinātu darbību Lietuvā un Igaunijā ar filiāļu starpniecību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia izsniedzis finansējumu 878 uzņēmumus Baltijas valstīs vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā, informē uzņēmums.

No tiem puse ir Latvijā bāzētie mazie un vidējie uzņēmumi, savukārt 40% no investīcijām saņēmuši Lietuvas un 10% Igaunijas uzņēmumi. Kopumā, salīdzinot ar 2017.gadu, pērn uzņēmumiem izsniegto aizdevumu un ieguldījumu apjoms audzis teju trīs reizes, kas apliecina arvien pieaugošo uzņēmumu gatavību piesaistīt finansējumu arī ārpus bankas.

«Aizvadītajā gadā esam īstenojuši virkni aktivitāšu, lai veicinātu finansējuma pieejamību mazā un vidējā biznesa attīstībai Baltijas valstīts. Tā pērn esam automatizējuši un vienkāršojuši pieteikuma izvērtēšanas procesu, ļaujot uzņēmumiem saņemt biznesa attīstībai nepieciešamos līdzekļus vēl ērtāk. Tāpat papildus aizdevumiem paši aktīvi lūkojamies dažādu uzņēmumu virzienā, kuriem būtu saistošs riska kapitāls. Tā, piemēram, nesen veicām ieguldījumu pašmāju uzņēmumā Giraffe360, kā arī iepriekš tādās kompānijās kā Indexo, Visidarbi un Loanstream. Šogad mūsu mērķis ir turpināt iesākto un kāpināt izsniegto finansējumu apmēru mazajiem un vidējiem uzņēmumiem vismaz uz pusi,» norāda Juris Grišins, Capitalia vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Mintos un Capitalia noslēdz stratēģisku partnerību mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanai

Lelde Petrāne, 23.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos un uzņēmumu finansētājs Capitalia ir vienojušies par stratēģisku partnerību mazā un vidējā biznesa finansēšanai. No šodienas ikviens investors, izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, varēs veikt ieguldījumu aizdevumos, kurus Capitalia ir izsniegusi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Latvijā.

«Mazie un vidējie uzņēmumi joprojām ir segments, kuram ir salīdzinoši grūti savas darbības paplašināšanai piesaistīt finansējumu no komercbankām, jo tās finansē tikai tos, kuriem ir nevainojams kredītreitings. Diemžēl šiem uzņēmumiem lielākoties aizņemtais kapitāls nav nepieciešams. Tāpat bankās aizņemšanās process ir garš un sarežģīts, bet nauda MVU ir nepieciešama uzreiz. Mūsu sadarbības rezultātā MVU Latvijā ieplūdīs nozīmīgas papildu investīcijas,» norāda Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, uzsverot, ka tieši MVU ir Latvijas ekonomikas asinsrite, jo aptuveni 80% privātā sektora darbinieku strādā šajos uzņēmumos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Capitalia pūļa finansējuma platforma palīdzējusi septiņiem Latvijas uzņēmumiem

Laura Mazbērziņa, 28.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Capitalia» pusgada laikā kopš pūļa finansējuma platformas izstrādes ir piesaistījusi finansējumu uzņēmumiem Latvijā vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā. Līdz gada beigām plāns ir palīdzēt augt vēl vismaz 10 uzņēmumiem Latvijā, piesaistot kopējo privāto investoru kapitālu 4 miljonu eiro apmērā.

Ar pūļa finansējuma platformas starpniecību finansējumu uzņēmuma attīstībai ir saņēmuši septiņi uzņēmumi Latvijā par kopējo summu 800 000 eiro, trīs Lietuvā un četri Igaunijā attiecīgi par 280 000 un 350 000 eiro. To vidū ražošanas, mežistrādes, IT, mazumtirdzniecības, kā arī citu nozaru uzņēmumi.

«Šī ir jauna koncepta platforma, jo «Capitalia» darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī pats iegulda savu kapitālu katrā projektā, kā arī nodrošina investīciju pārraudzību,» komentē Juris Grišins, «Capitalia» valdes priekšsēdētājs.

Ar minimālo ieguldījuma summu 1 000 eiro apmērā «Capitalia» pūļa finansējuma platforma uzrunā profesionālus privātos investorus, kuri iedziļinās projektos, rūpīgi izvērtējot riskus un peļņas iespējas. Līdz šim vidējā investoru ieguldījuma summa katrā projektā ir 15,000 eiro. Kopumā uzņēmumus ir finansējuši vairāk nekā 100 investori no visām Baltijas valstīm.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finansējums

Capitalia izstrādājusi jaunu savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijā

Rūta Lapiņa, 15.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Capitalia ir izstrādājusi jauna koncepta savstarpējo aizdevumu platformu uzņēmumu finansēšanai Baltijas valstīs, informē kompānijas pārstāvji.

«Apvienojot mūsu zināšanas finanšu jomā ar tehnoloģiju iespējām, esam raduši risinājumu, kā uzņēmumiem palīdzēt piesaistīt finansējumu attīstībai. Šī ir jauna koncepta platforma, jo Capitalia darbojas ne tikai kā starpnieks, bet arī iegulda katra projekta attīstībā un nodrošina investīciju pārraudzību,» norāda Juris Grišins, AS Capitalia vadītājs.

No platformas darbības uzsākšanas brīža katru nedēļu piešķirts finansējums vismaz vienam uzņēmumam par vidēji 100 000 eiro. Vairākiem projektiem līdzekļus izdevies piesaistīt vienas dienas laikā. «Tas apliecina investoru gatavību ieguldīt augošos uzņēmumos Baltijas valstīs, un arī mūsu kā aktīva finanšu sadarbības partnera nozīmi. Tāpēc redzam, ka šāda savstarpējo aizdevumu platforma dos iespēju daudziem uzņēmumiem attīstīties, un laika gaitā tai noteikti ir potenciāls kļūt par pirmo izvēli uzņēmumu vidū, domājot par finansējuma piesaisti,» piebilst J. Grišins.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017. gads Capitalia grupai bija operatīvās struktūras uzlabošanas gads, pērnā gada pārskatā norāda uzņēmums.

2017. gada laikā koncerna kopējie ienākumi sasniedza 1,189 miljonus eiro, palielinoties par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Capitalia noslēdza pārskata gadu ar peļņu 25,6 tūkstošu eiro apmērā. Kompānijas rentabilitāte šajā gadā cieta dēļ lielākiem nekā gaidīts uzkrājumiem nedrošiem parādiem, kas lielākoties saistīti ar slikto kredītu zaudējumiem Igaunijas tirgū. Tāpat neoptimālās kopējās organizatoriskās struktūras dēļ kompānijai veidojās salīdzinoši augsta peļņa Lietuvas meitas sabiedrībā, kā rezultātā sabiedrībai veidojās nozīmīgas uzņēmuma ienākuma nodokļa saistības. Lai novērstu šādu situāciju nākotnē, kompānija uzsākušs procesu, lai izveidotu vienotu Societas Europaea sabiedrību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia noslēgusi reorganizācijas procesu

Žanete Hāka, 24.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Capitalia noslēgusi apvienošanās procesu ar SIA Capitalia Investīciju Pārvalde un SIA Capitalia Konsultācijas II, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Reorganizācijas rezultātā sabiedrības apmaksātais pamatkapitāls ir palielināts līdz 226,5 tūkstošiem eiro. Reorganizācijas noslēgums reģistrēts Uzņēmumu reģistrā 21. novembrī.

Db.lv jau rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome oktobra sākumā nolēma atļaut reģistrēt AS Capitalia prospektu obligāciju iekļaušanai biržas Parāda vērtspapīru sarakstā.

Kā informē FKTK, šobrīd AS Capitalia ir emitējusi un biržā tiks iekļautas 1000 uzņēmuma obligācijas ar nominālvērtību 1000 eiro.

Savukārt līdz 2018. gada 25. jūnijam uzņēmums ir tiesīgs emitēt vēl papildus 2000 obligācijas ar tādu pašu nominālvērtību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Oficiāli atklāta Latvijas start-up uzņēmumu asociācija.

30 Latvijas start-up uzņēmumu komūnas dalībnieki ir apvienojušies un oficiāli izveidojuši nevalstisko organizāciju - Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija. Tās mērķis ir attīstīt Latvijas start-up uzņēmumu ekosistēmu, popularizēt start-up kustību Latvijā un pasaulē, aizstāvēt tās intereses un sekmēt savstarpējo cieņu un sadarbību start-up uzņēmumu starpā.

Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad pārstāvji no tehnoloģijās balstītajiem start-up uzņēmumiem, no start-up uzņēmumu kopā strādāšanas telpām, akseleratoriem un citiem kopienas centriem, kā arī investori, riska kapitālisti, pieredzējušas privātpersonas, start-up nozari atbalstoši korporatīvie partneri un pakalpojumu sniedzēji ir sēdušies pie viena galda un apvienojušies vienā organizācijā ar kopīgiem mērķiem.

Komentāri

Pievienot komentāru