Bloķē zvejnieku intereses

2012. gada 18. aprīlis plkst. 8:19
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Esmu šokā. Mēs, pēdējie mohikāņi, strādājam, lai būtu vietējās zivis, nevis tikai imports, taču mūs cenšas iedzīt stūrī.» Tā savu sašutumu par pēdējā brīdī veiktajām izmaiņām valdības darba kārtībā, izņemot jautājumu par grozījumiem noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos, pauž z/s Staģis 1 saimniece Ausma Dančauska.

Sākotnēji bija paredzēts, ka valdība par murdu zvejas lieguma perioda izmaiņām spriedīs jau šīs nedēļas valdības sēdē, taču pēdējā brīdī jautājums no Ministru kabineta sēdes darba kārtības izņemts. Tas tiek skaidrots ar nozares asociāciju iebildumiem, un tagad nolemts jautājumu vispirms skatīt koalīcijā. Paši zvejnieki gan uzskata, ka tas saistīts ar makšķernieku spēcīgo lobiju. Grozījumi paredzēja par divām nedēļām samazināt šobrīd noteikto lieguma laiku zvejai ar murdiem.

Latvijas Zvejnieku federācijas (LZF) valdes priekšsēdētājs Ēvalds Urtāns atzīst, ka jautājuma izņemšana no valdības sēdes  pēdējā minūtē nav korekta. Pēc viņa paustā, grozījumu veikšana valdības noteikumos ir visnotaļ svarīga zvejniekiem un agri vai vēlu pie šā jautājuma risināšanas nāksies atgriezties. LZF vadība par to gatava runāt arī ar ES jūrlietu un zivsaimniecības komisāri Mariju Damanaki, kas vizītē Latvijā ieradīsies ceturtdien.

Jānorāda, ka piedāvātie grozījumi noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos paredz noteikt, ka ūdenstilpēs, kurās zveja aizliegta ar tīkliem visu gadu, aizliegts zvejot ar zivju murdiem no 1. maija līdz 31. maijam. Tādējādi tiktu samazināts iepriekš pastāvošais lieguma periods par divām nedēļām un atļauts zvejot tikai ar murdiem, iegūstot attiecīgajā periodā zvejai atļautās zivis, skaidro Zemkopības ministrija (ZM). Vienlaikus murdu zvejas lieguma perioda izmaiņu dēļ tiktu attiecīgi ieviests zandartu ieguves liegums  – no 16. aprīļa līdz 31. maijam. Pašlaik spēkā esošā kārtība nosaka zvejas un iegūšanas ar zivju murdiem aizliegumu no 16. aprīļa līdz 31. maijam jebkuru sugu zivīm visās ūdenstilpēs, izņemot zveju zinātniskai izpētei un citos īpašos nolūkos.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām