Britu akcijas laiž gar degunu pasaules akciju «ballīti»

2018. gada 05. februāris plkst. 10:07
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Akciju tirgi gandrīz visur pasaulē šo gadu iesākuši ļoti veiksmīgi, un šajā ziņā var runāt par vienu no pašiem veiksmīgākajiem janvāriem vēsturē. Tiesa gan, ir arī daži tirgi, par kuriem investori uz pārējā fona var žēloties.

Viens no tādiem ir Apvienotā Karaliste, kuras raksturojošā FTSE 100 vērtība kopš šā gada sākuma ir sarukusi jau gandrīz par 3%. Rezultātā britu akciju mijēji gar degunu palaiž pārējās pasaules akciju «ballīti».

Lielā mērā britu akciju nepārliecinošo sniegumu analītiķi skaidro ar Brexit un nepārliecinošo britu politisko bildi. Pastāv uzskats, ka tas, sevišķi no ieguldīšanas britu vērtspapīros, attur aizjūru investorus, kurus turklāt vilina daudzas citas šķietami pievilcīgākas alternatīvas. Mazsvarīgs nav arī apstāklis, ka britu publiski kotēto kompāniju vidū nav daudz tehnoloģiju uzņēmumu, kas šobrīd ir investoru paši mīlētākie vērtspapīri.

«Kāpēc pirkt kaut ko Apvienotajā Karalistē, ja gribi likt likmi uz tehnoloģijām vai politisko stabilitāti?» noskaņojumu rezumē aktīvu pārvaldītāja Aberdeen Standard Investments analītiķi.

Arī Bank of America Merrill Lynch aptaujas rezultāti liecina, ka globālie līdzekļu pārvaldnieki šobrīd portfeļos uztur samazinātu Apvienotās Karalistes akciju īpatsvaru. Būtībā skeptiķi pauž viedokli, ka daudzi investori, ņemot vērā potenciālo mārciņas un citu britu aktīvu cenu volatilitāti, vienkārši negrib un pārskatāmā nākotnē negribēs ķēpāties ar ieguldījumiem ar šo valsti saistītajos vērtspapīros. Tā vietā nauda plūdīs uz citiem reģioniem, kuriem nākotne tiek zīmēta ar daudzmaz skaidrākām līnijām.

Visu rakstu Britu akcijas laiž gar degunu pasaules akciju «ballīti» lasiet 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds