Pakalpojumi

Broka prasa Ušakovam paskaidrojumu par iejaukšanos Mobilly biznesā

Gunta Kursiša, 24.03.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas domei nekavējoties jānovērš tiesību pārkāpumus, kas radušies elektronisko maksājumu pakalpojumu sniegšanā pašvaldības maksas autostāvvietās, vēstulē Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam paudusi tieslietu ministre Baiba Broka, kas pašlaik pilda arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumus.

B. Broka N. Ušakovam pieprasījusi skaidrojumu par Iepirkumu uzraudzības biroja konstatētajiem publisko iepirkumu normatīvā regulējuma pārkāpumiem. Tāpat Rīgas mēram tiek prasīts detalizēts izvērtējums pašvaldības SIA Rīgas karte nepieciešamībai darboties elektronisko maksājumu pakalpojumu sniegšanā un tā atbilstība Valsts pārvaldes iekārtas likumam.

Nesaskaņu iemesls ir Rīgas domes izveidotais meitasuzņēmums Rīgas karte, kas sācis pārņemt SIA CityCredit (Mobilly) līdz šim nodrošināto pakalpojumu – īsziņu norēķinu sistēmu Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietās.

Starp Rīgas domi un SIA CityCredit 2004. gadā noslēgtais līgums 2010. gadā tika pagarināts līdz jaunai iepirkuma procedūrai, kuras rezultāts būtu līgums par īsziņu norēķinu nodrošināšanu Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietās. Savukārt Rīgas dome, apejot publiskā iepirkuma procedūru, jau noslēgusi līgumu ar pašvaldības SIA Rīgas karte par šī pakalpojuma nodrošināšanu, un Rīgas karte aicina līdzšinējos pakalpojuma klientus pievienoties tai.

Savus iebildumus pret Rīgas domes lēmumu paudis Iepirkumu uzraudzības birojs, norādot uz šīs darbības neatbilstību publisko iepirkumu regulējumam, un Konkurences padome, kas uzskata, bez konkurences par pakalpojumu sniedzēju izvēli patērētājiem tiek liegtas iespējas saņemt lētāku, labāku, inovatīvāku un ērtāku pakalpojumu.

Db.lv jau rakstīja, ka Rīgas kartes valdes loceklis Aleksandrs Brandavs vēl pērnā gada decembra sākumā neslēpa, ka Rīgas karte gatavojas «pārvilināt» visus Mobilly klientus pie sevis. «Peļņu, ko līdz šim guva Mobilly, tagad varētu gūt pati Rīgas satiksme. Uzskatām, ka tas ir labāk pašvaldības uzņēmumiem un līdz ar to - arī nodokļu maksātājiem,» tā apgalvoja A. Brandavs.

Komentāri

Pievienot komentāru