Jaunākais izdevums

Vastint Latvia attīstītā biroju kompleksa Business Garden Rīga ēkas Malduguņu ielā 2 un 4 kļuva par pirmajiem ekspluatācijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem Baltijas valstīs, kas ieguvuši starptautisko WELL Health-Safety novērtējumu.

WELL Health-Safety novērtējums ir uz pierādījumiem balstīta nekustamo īpašumu novērtēšanas sistēma, kuras prioritāte ir ēku lietotāju veselība, drošība un labsajūta. Sistēmu izstrādājis WELL būvniecības institūts (IWBI), un tā pamatojas uz WELL būvniecības standartu, kā arī uz vairāk nekā 600 zinātnieku un praktiķu ekspertīzi.

Novērtējuma saņemšana apstiprina attīstītāju un apsaimniekotāju sasniegumus veselības un drošības jomā postpandēmijas situācijā, fokusējoties uz tādiem aspektiem kā ēku tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras, rīcības plāni ārkārtas situācijām, veselības aprūpes pieejamība, gaisa un ūdens kvalitātes vadība, ieinteresēto pušu iesaiste un apmācība, kā arī inovāciju ieviešana veselības un drošības jomā.

“Ēku lietotāju veselība un drošība vienmēr bijusi Vastint prioritāte. Nevainojama gaisa kvalitāte, ekoloģisku materiālu izmantošana, ēku tīrība un rūpes par veselīgu dzīvesveidu ir neatņemama daļa no Vastint būvniecības standarta. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka mūsu attīstītais projekts pirmais Baltijā ieguvis starptautisko kvalitātes zīmi – WELL Health-Safety novērtējumu,” komentē Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs. “Nav šaubu, ka WELL novērtēto ēku skaits Latvijā augs, jo arī visos topošajos Vastint projektos cilvēku labsajūtu esam likuši pirmajā vietā.”

Par būtiskām Business Garden Rīga priekšrocībām novērtējumā atzīta gaisa kvalitātes sistēma; veselīga dzīvesveida veicināšana; bezkontakta biroja durvju atvēršanas sistēma; īpaši izstrādāti tīrīšanas un uzkopšanas plāni dažādiem epidemioloģiskajiem apstākļiem atbilstīgi vadlīnijām; roku mazgāšanas veicināšana.

Business Garden Rīga saņēma WELL Health-Safety novērtējumu, ASV organizācijai Green Business Certification Inc. sekmīgi pabeidzot trešās puses dokumentācijas pārbaudi, lai apstiprinātu, ka projekts atbilst novērtējuma mērķiem un prasībām.

WELL Health-Safety novērtējuma saņemšana nav pirmais gadījums, kad Business Garden Rīga ar saņemto starptautisko atzinību ceļ kvalitātes latiņu Latvijas nekustamo īpašumu tirgū, – 2020. gadā biroju komplekss kļuva par pirmo projektu valstī, kas saņēma LEED Platinum līmeņa sertifikātu, apliecinot biroju ēku augsto kvalitāti, ilgtspēju un energoefektivitāti, kas rada komfortablu un veselībai draudzīgu vidi biroju nomniekiem un ļauj būtiski samazināt ēku uzturēšanas izmaksas.

“Vastint Latvia” ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā, kas kopš 2003. gada pārvalda savu nekustamo īpašumu portfeli un attīsta jaunus biroju, viesnīcu un dzīvojamo ēku projektus. “Vastint Latvia” ir daļa no “Vastint Group” — starptautiska nekustamo īpašumu uzņēmuma ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Eiropā.

“Vastint Latvia” projekti: “AC Hotel by Marriott Riga”, biroju ēka “Zaļā 1” (pārdota Zviedru investīciju fondam Eastnine AB), dzīvojamais nams “FUTURIS” un daudzfunkcionāls projekts “Magdelēnas kvartāls” (pirmā kārta) Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī biroju ēku komplekss “Business Garden Rīga” (pirmā kārta) un dzīvojamais projekts “Lindenholma” (pirmā kārta) uz Rīgas un Mārupes robežas. Paralēli turpinās koncepta izstrāde 19 ha plašam īpašumam “Ezerparks” Čiekurkalnā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Topošās dzīvojamās ēkas pamatos Strēlnieku ielā 4C svinīgi iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm, simboliski aizsākot Magdelēnas kvartāla trešās kārtas būvniecību.

Ceremonija pulcēja 60 viesus, kurus uzrunāja “Vastint Latvia” rīkotājdirektors Romāns Astahovs, biroja “AB3D” dibinātājs un vadošais arhitekts Juris Mitenbergs un projekta galvenais būvuzraugs, uzņēmuma “Būvuzraugi LV” izpilddirektors Sergejs Frolovs.

“Šodien mēs turpinām pirms vairākiem gadiem aizsākto Magdelēnas kvartāla attīstības stāstu. Līdzās vairākām ekspertu godalgām, ko saņēma pirmās kārtas ēkas, visaugstākais novērtējums mūsu veikumam ir lielais pieprasījums pēc kvartāla dzīvokļiem, kuri patlaban ir pilnībā izpārdoti. Tas pierāda, ka esam uz pareizā ceļa, un iedvesmo mūs neatlaidīgi turpināt kvartāla attīstību. Līdz ar šī gada pavasarī iesākto otrās kārtas būvniecību īres nams Strēlnieku ielā 4C arvien skaidrāk iezīmēs kvartāla aprises, pārvēršot līdzšinējo tukšumu par mūsdienīgu un labiekārtotu vidi, kur ir viss nepieciešamais piepildītai dzīvei, darbam un atpūtai,” sacīja “Vastint Latvia” rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

UPB grupas provizoriskais apgrozījums audzis par 5,6%

Db.lv, 22.02.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvniecības un industriālā koncerna "UPB" neauditētais konsolidētais apgrozījums 2023.gadā sasniedzis 250 miljonus eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2022.gadā, informē "UPB" pārstāvji.

Arī šogad apgrozījums plānots stabils, saglabājoties līdzvērtīgā līmenī. Tiek sagaidīts, ka interese par jauniem projektiem palielināsies šī gada otrajā pusgadā, kas apgrozījuma pieaugumā atspoguļosies nākamgad.

"UPB" valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš informē, ka būvniecības un būvkonstrukciju ražošanas nozarē 2023.gads ir bijis salīdzinoši stabilāks un paredzamāks. "UPB" grupa adaptējusies pieprasījuma izmaiņām un izejmateriālu cenu pieaugumam, un arī tirgus svārstības vairs nav tik krasas, kā tas bija iepriekšējos gados. Līdz ar to arī koncerna ražotnēs varam nodrošināt vienmērīgāku noslodzes līmeni.

D.Bērziņš norāda, ka šajos apstākļos priekšrocība ir bijusi "UPB" diversificētais produktu un pakalpojumu klāsts. Tas ļāvis operatīvāk reaģēt uz tirgus sabremzēšanos Skandināvijā, kas ir uzņēmuma galvenais eksporta reģions.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārmaiņu laikos ierauts ne tikai nekustamo īpašumu mājokļu segments - izmaiņas skar arī komercobjektus, piespiežot īpašniekus adaptēties esošajai tirgus situācijai.

Kamēr noslēgumam tuvojas vairāku A klases jauno biroja ēku būvniecība, pandēmijas laikā iegrieztais hibrīddarba modelis veicina pieprasījumu pēc mazākām un energoefektīvām biroju platībām. Tirgum sensitīvi reaģējot uz norisēm pasaulē, īpaši uz procentu likmju kāpumu un ģeopolitisko nenoteiktību, lielo darījumu īpatsvars sarūk, kas redzams gan pēc darījumu skaita, gan kopējās investoru pārliecības un intereses indeksa rādītājiem, secināts nekustamo īpašumu aģentūras “Latio” jaunākajā “Komercplatību tirgus pārskatā”.

Neskatoties uz samazināto intensitāti, atsevišķi apjomīgi darījumi notiek, īpašniekiem apzinoties – cerēt uz brīnumu un procentu likmju drīzu krišanos nav pamata.

Komentāri

Pievienot komentāru