Jaunākais izdevums

Topošās dzīvojamās ēkas pamatos Strēlnieku ielā 4C svinīgi iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm, simboliski aizsākot Magdelēnas kvartāla trešās kārtas būvniecību.

Ceremonija pulcēja 60 viesus, kurus uzrunāja “Vastint Latvia” rīkotājdirektors Romāns Astahovs, biroja “AB3D” dibinātājs un vadošais arhitekts Juris Mitenbergs un projekta galvenais būvuzraugs, uzņēmuma “Būvuzraugi LV” izpilddirektors Sergejs Frolovs.

“Šodien mēs turpinām pirms vairākiem gadiem aizsākto Magdelēnas kvartāla attīstības stāstu. Līdzās vairākām ekspertu godalgām, ko saņēma pirmās kārtas ēkas, visaugstākais novērtējums mūsu veikumam ir lielais pieprasījums pēc kvartāla dzīvokļiem, kuri patlaban ir pilnībā izpārdoti. Tas pierāda, ka esam uz pareizā ceļa, un iedvesmo mūs neatlaidīgi turpināt kvartāla attīstību. Līdz ar šī gada pavasarī iesākto otrās kārtas būvniecību īres nams Strēlnieku ielā 4C arvien skaidrāk iezīmēs kvartāla aprises, pārvēršot līdzšinējo tukšumu par mūsdienīgu un labiekārtotu vidi, kur ir viss nepieciešamais piepildītai dzīvei, darbam un atpūtai,” sacīja “Vastint Latvia” rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

Dzīvojamās ēkas Strēlnieku ielā 4C projektu izstrādāja “Vastint Latvia” rīkotā atklātā arhitektūras konkursa uzvarētājs – arhitekta Jura Mitenberga vadītais birojs “AB3D”. Ēka piedāvās ilgtermiņa īrei 57 pilnībā aprīkotus mūsdienīgus dzīvokļus, kas atbilstīgi “Vastint” starptautiskajam kvalitātes standartam nodrošinās bezkompromisa komfortu, energoefektivitāti un drošību.

Arhitektu biroja “AB3D” arhitekts Pēteris Spuriņš jauno projektu raksturoja kā Rīgas klusā centra vēsturiskās apbūves laikmetīgu interpretāciju. “Liekot centrā cilvēku un izvairoties gan no vienveidības, gan pārspīlēta dekoratīvisma, mūsu mērķis bija panākt funkcionāli augstvērtīgu un emocionāli iedarbīgu rezultātu, kas varētu kalpot par paraugu pret tradīcijām cieņpilnajai laikmetīgajai arhitektūrai,” uzsvēra arhitekts.

Magdelēnas kvartāla otrās un trešās kārtas būvuzraugs Sergejs Frolovs ceremonijā norādīja, ka kvartāls gadu no gada apliecina Rīgas klusā centra nozīmīgākās daļas stratēģisku un pārdomātu attīstību, kas seko mūsdienu cilvēka vajadzībām pēc kvalitatīviem mājokļiem, darba telpām un ērti pieejamiem pakalpojumiem. “Šī sinerģija ļauj Magdelēnas kvartāla iedzīvotājiem dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, pavadot mazāk laika ceļā. Topošā jaunbūve Strēlnieku ielā 4C ir mūsdienīga dzīvojamā ēka, kas iezīmē kvartāla robežu no Antonijas ielas līdz Strēlnieku ielai, un tā ir vēl viena iespēja padarīt Rīgu par labāku vietu dzīvošanai”, rezumēja būvuzraugs.

Gādājot par energoefektivitāti un ilgmūžību, ēka Strēlnieku ielā 4C tiks būvēta no rūpnieciski ražotiem trīs slāņu dzelzsbetona elementiem ar tajos iestrādātu siltumizolācijas kārtu. Elementu ražošana rūpnīcas kontrolētā vidē ar vienmērīgu klimatu nozīmē augstāku precizitāti un labāku siltumizolāciju. Rezultātā ēka leposies ar īpaši zemu siltumenerģijas patēriņu – 38 kWh/m2 gadā – un varēs pretendēt uz A līmeņa energoefektivitātes sertifikāta iegūšanu.

Iedzīvotāju komfortu nodrošinās arī augstvērtīga skaņu izolācija, individuālās gaisa apmaiņas iekārtas ar līdz pat 85% siltumenerģijas rekuperāciju, pārbaudīti ugunsdrošības risinājumi un automatizēta ēkas vadības sistēma (BMS).Īres nama būvniecība Strēlnieku ielā 4C ir turpinājums 2015. gadā aizsāktajai Magdelēnas kvartāla attīstībai, kuras gaitā 2018. gadā tapušas divas pirmās kārtas ēkas ar 116 dzīvokļiem, bet patlaban norit otrās kārtas biroja ēku būvniecība Antonijas ielā 17 un 21. Kvartāla apbūves koncepcijas autors ir arhitekts Gatis Didrihsons.

Magdelēnas kvartāls ir jauna tipa dzīves un darba telpa Rīgas klusajā centrā, kas piedāvā mūsdienīgus mājokļus, A klases birojus un ērti sasniedzamus pakalpojumus piepildītai dzīvei. Kvartāla pirmās kārtas ēkas saņēmušas 1. vietu Latvijas Būvniecības gada balvas kategorijā “Dzīvojamā jaunceltne”, 1. vietu konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2018” nominācijā “Dzīvojamā jaunbūve”, 1. vietu konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” starp daudzdzīvokļu ēkām-jaunbūvēm un citas nozares ekspertu godalgas.

Ēku Strēlnieku ielā 4C plānots nodot lietošanā 2025. gada vasarā.

“Vastint Latvia” ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā, kas kopš 2003. gada pārvalda savu nekustamo īpašumu portfeli un attīsta jaunus biroju, viesnīcu un dzīvojamo ēku projektus. “Vastint Latvia” ir daļa no “Vastint Group” — starptautiska nekustamo īpašumu uzņēmuma ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi Eiropā.

“Vastint Latvia” projekti: “AC Hotel by Marriott Riga”, biroju ēka “Zaļā 1” (pārdota Zviedru investīciju fondam Eastnine AB), dzīvojamais nams “FUTURIS” un daudzfunkcionāls projekts “Magdelēnas kvartāls” (pirmā kārta) Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī biroju ēku komplekss “Business Garden Rīga” (pirmā kārta) un dzīvojamais projekts “Lindenholma” (pirmā kārta) uz Rīgas un Mārupes robežas. Paralēli turpinās koncepta izstrāde 19 ha plašam īpašumam “Ezerparks” Čiekurkalnā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vastint Latvia attīstītā biroju kompleksa Business Garden Rīga ēkas Malduguņu ielā 2 un 4 kļuva par pirmajiem ekspluatācijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem Baltijas valstīs, kas ieguvuši starptautisko WELL Health-Safety novērtējumu.

WELL Health-Safety novērtējums ir uz pierādījumiem balstīta nekustamo īpašumu novērtēšanas sistēma, kuras prioritāte ir ēku lietotāju veselība, drošība un labsajūta. Sistēmu izstrādājis WELL būvniecības institūts (IWBI), un tā pamatojas uz WELL būvniecības standartu, kā arī uz vairāk nekā 600 zinātnieku un praktiķu ekspertīzi.

Novērtējuma saņemšana apstiprina attīstītāju un apsaimniekotāju sasniegumus veselības un drošības jomā postpandēmijas situācijā, fokusējoties uz tādiem aspektiem kā ēku tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras, rīcības plāni ārkārtas situācijām, veselības aprūpes pieejamība, gaisa un ūdens kvalitātes vadība, ieinteresēto pušu iesaiste un apmācība, kā arī inovāciju ieviešana veselības un drošības jomā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

UPB grupas provizoriskais apgrozījums audzis par 5,6%

Db.lv, 22.02.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvniecības un industriālā koncerna "UPB" neauditētais konsolidētais apgrozījums 2023.gadā sasniedzis 250 miljonus eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2022.gadā, informē "UPB" pārstāvji.

Arī šogad apgrozījums plānots stabils, saglabājoties līdzvērtīgā līmenī. Tiek sagaidīts, ka interese par jauniem projektiem palielināsies šī gada otrajā pusgadā, kas apgrozījuma pieaugumā atspoguļosies nākamgad.

"UPB" valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš informē, ka būvniecības un būvkonstrukciju ražošanas nozarē 2023.gads ir bijis salīdzinoši stabilāks un paredzamāks. "UPB" grupa adaptējusies pieprasījuma izmaiņām un izejmateriālu cenu pieaugumam, un arī tirgus svārstības vairs nav tik krasas, kā tas bija iepriekšējos gados. Līdz ar to arī koncerna ražotnēs varam nodrošināt vienmērīgāku noslodzes līmeni.

D.Bērziņš norāda, ka šajos apstākļos priekšrocība ir bijusi "UPB" diversificētais produktu un pakalpojumu klāsts. Tas ļāvis operatīvāk reaģēt uz tirgus sabremzēšanos Skandināvijā, kas ir uzņēmuma galvenais eksporta reģions.

Komentāri

Pievienot komentāru