Būvvalde apturējusi Jura Millera teātri daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī 

«Troksnis, šūpojas lustras, ik pa laikam pazūd elektrība un no griestiem krīt apmetums,» šādi situāciju raksturo Jānis, kurš mitinās stāvu zemāk - tieši zem nesen atklātās mākslas telpas 64 krēsli. Kopš ceturtdienas Rīgā, Marijas ielā 20, daudzdzīvokļu nama piektā stāva dzīvoklī, notiek teātra izrādes un nākotnē plānoti arī akustiskie koncerti, vēsta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 08.10.2013
1/7

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Tomēr privātajai mākslas telpai vismaz uz laiku būs jāpārtrauc sava darbība, jo iecere nav bijusi saskaņota ne ar citiem mājas kopīpašniekiem, ne atbildīgajiem dienestiem. Līdz ar to pastāv nopietnas bažas par cilvēku drošību un vairākiem pārkāpumiem. Būvvalde pēc telpu apskates pirmdien vakarā arī paziņoja, ka aptur teātra darbību.

Daudzdzīvokļu mājas kopīpašniece Liene Kupča par teātra darbību uzzinājusi tikai no medijiem, kas izraisījis neizpratni, jo, lai dzīvoklī varētu ierīkot teātri, nepieciešama visu kopīpašnieku atļauja. Tomēr producents Juris Millers, kurš izveidojis mākslas telpu, šādu atļauju nav lūdzis.

Kopīpašnieki vērsušies ar iesniegumu Rīgas pilsētas būvvaldē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, jo neesot saprotams, kā daudzdzīvokļu mājā, nedomājot par iedzīvotāju interesēm, var izveidot privātu teātri. «Kopš ceturtdienas katru vakaru ir bijušas izrādes, ap 70 cilvēku staigā augšā un lejā pa kāpnēm, trīc griesti,» laikrakstam stāstījusi mājas iedzīvotāja.