Carguru kā sadarbības partneri izvēlas Amserv Grupas vadītāju 

Auto koplietošanas pakalpojuma sniedzējs Carguru noslēdzis investīciju piesaistīšanas procesu, par sadarbības partneri izvēloties Amserv Grupas vadītāju.

Lelde Petrāne, 05.09.2018
1/4

Vladimirs Reskājs

Foto: Zane Bitere/LETA

Informācija par piesaistīto investīciju apmēru gan netiek atklāta.

Šogad uzsākto investīciju piesaistīšanas procesu Carguru noslēdza augustā. Tā mērķis bija atrast partneri ar labāko iespējamo sinerģiju un pieredzi auto biznesa jomā, ar kuru kopā būtu iespējams palielināt attīstības tempus un autoparka esošo automašīnu skaitu. Pēc pārrunām ar vairākiem interesentiem, panākta vienošanās ar Amserv Grupas vadītāju Latvijā Armandu Vimbu.

«Meklējot investoru mūsu prioritāte nebija atrast vienkārši finanšu partneri, bet uzsvaru likām tieši uz daudzpusīgu sinerģiju. Tāpēc iespējamos sadarbības partnerus primāri meklējām starp auto nozares pārstāvjiem,» tā procesu raksturo Carguru vadītājs Vladimirs Reskājs. «Neslēpšu, sarunas notika ar vairākiem potenciālajiem investoriem, bet par savu prioritāti es uzskatīju stiprināt Carguru sadarbību tieši ar Toyotu. Šim japāņu zīmolam ir ļoti labs modeļu klāsts un kvalitāte. Rezultātā mēs vienojāmies ar A. Vimbu,» skaidro V. Reskājs.

A. Vimba norāda: «Auto nozare mainās. Mūsdienās ir vērojama tendence, ka cilvēki atsakās no mašīnu turēšanas savā īpašumā, arvien biežāk izvēloties automašīnu izmantot tikai tad, kad ir reāla vajadzība. Sadarbībā ar Carguru esmu saskatījis iespēju kļūt par daļu no Latvijā strauji augoša jaunuzņēmuma, kas šeit kā pirmie attīsta visā pasaulē strauji augušo «car sharing» nozari.»

«Carguru attīstības scenārijs paredz iziešanu ārpus Latvijas un viens no virzieniem ir Igaunija. Savukārt Amserv Grupai tur ir līdera pozīcijas, kas ir būtisks atbalsts Carguru iespējamai ienākšanai Tallinā,» stāsta V. Reskājs.

Pateicoties jaunizveidotajai sadarbībai, Carguru ir palielinājis savu autoparku. Šobrīd autoparkā ir vairāk nekā 70 ar hibrida dzinējiem aprīkotas Toyota automašīnas. Līdz gada beigām ir plānots palielināt automašīnu skaitu līdz 100 un 2019 gadā pietuvoties 300 automašīnu autoparkam. Kopš darbības uzsākšanas 2017. gada maijā Carguru lietotāju skaits ir sasniedzis 9000, kuri veikuši jau 50 000 braucienu.

Carguru piedāvā Rīgas pilsētas iedzīvotājiem vai viesiem iznomāt auto personīgai lietošanai bez laika limita un ierobežojuma, izmantojot tikai mobilo lietotni. Pakalpojuma lietošanas maksā ir iekļautas visas izmaksas, tostarp degviela, autostāvvieta un apdrošināšana. Savukārt visas darbības, tostarp reģistrācija, automobiļa atvēršana un aizvēršana, tiek veiktas, izmantojot tikai mobilo lietotni – klientam ir iespēja saņemt auto un nodot to sev ērtā vietā un laikā. Auto nomai nav minimālā izmantošanas laika limita – klients izmanto un maksā par auto lietošanu, kad tas nepieciešams.

Jaunākais izdevums