Cer uz truškopības atdzimšanu 

Latvijā panīkusī truškopība drīz atdzims, uzskata Grobiņas novada Medzes pagasta Elčuku saimnieks Edmunds Rubenis. Pašlaik trušu saimniekam ir maz, pieprasīti ir paipalu un vistu cāļi un olas. Pienesumu saimniecībā dod savvaļas zirgi un govis, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Dienas Bizness, 24.4.2015
1/5

Foto: Dainis Ģelzis

«Šobrīd man ir tikai kādas desmit apsēklotas trušu mātes. Bija laiki, kad mājās bija ap 250 trušu. Tad cilvēki sāka tirgot trušu gaļu par ceturtdaļu cenas un panīka visa nozare. Pamazām truši izzuda no saimniecībām. Cilvēki blēdījās, pārdodot krustojumus kā šķirnes trušus un iegūstot gaļu no ceturtās un piektās paaudzes krustojumiem, kas nebija kvalitatīva. Arī audzēšanā diletanti izcēlās. Mēģināja trusi barot ilgāk, lai smagāks,» par nejēdzībām truškopībā spriež saimnieks.

E. Rubenis nolēmis, ka ir pienācis laiks palielināt trušu skaitu.

«Jebkura pasākuma veiksmes atslēga ir kvalitātē, nevis cenu dempingā. Dempingot var tikai ar brāķi,» tā E. Rubenis. Trušu gaļas kilograma cena ir augsta – aptuveni 10 eiro.

Paipalu un vistu audzēšana šobrīd ir Elčuku saimniecības ienesīgākā daļa. Pērk gan putnu olas, gan cāļus. «Tikko atgriezos no Liepājas, kur izpirka pavisam mazus paipalu cālīšus,» atklāj Elčuku saimnieks.

Vēl pavisam nesen Elčuku 50 hektārus plašie lauki bija aizauguši ar suņuburkšķiem un balandām. «Nezināju, kā ar visu to sērgu cīnīties. Tad pamanīju iespēju iepirkt dažas savvaļas govis un zirgus. Viņi visu nokopj ļoti tīri,» stāsta E. Rubenis.

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.