Nekustamais īpašums

FOTO: Izsolē pārdos vienu no lielākajiem LU nekustamajiem īpašumiem

Lelde Petrāne, Kristīne Stepiņa, 04.02.2020

Foto: Lelde Petrāne

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Universitāte (LU) izsolē, kas notiks no 3. marta līdz 6. aprīlim, pārdos zemes un ēku īpašumu Jūrmalas gatvē 76, kur kādreiz atradās Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte.

"Īpašumam Jūrmalas gatvē, kur pašlaik atrodas bijušais LU fakultāšu komplekss, ir liels apbūves potenciāls un to iespējams attīstīt kā vērienīgu daudzīvokļu ēku apbūves teritoriju," uzskata LU Infrastruktūras departamenta direktors Marģers Počs. Pēc viņa sacītā, investoram, kurš iegādāsies īpašumu, "paveras izcila iespēja attīstīt pievilcīgu jauno projektu".

"Viena zemes kvadrātmetra cena pret potenciāli izbūvējamo kvadrātmetru daudzumu ir ļoti zema, kas ļauj attīstīt projektu tā, lai gala patērētājam iegādes cena būtu pieejama, kas savukārt garantē projekta izdošanos. Tāpat pārdodamajam īpašumam ir izcila atrašanās vieta jauna dzīvojamā kvartāla izbūvei – laba satiksme gan Rīgas centra, gan Jūrmalas virzienā. Īpašums atrodas zaļā teritorijā, taču tajā pašā laikā tuvu dažādiem tirdzniecības centriem un citai sociālajai infrastruktūrai," stāsta M. Počs.

Izsoles sākuma cena ir 4 610 000 EUR (58,5 EUR/m2), kopējā zemes platība ir 78 859 m2, bet potenciālā apbūves platība – 70 000 m2.

Iepazīties ar izsoles noteikumiem var ŠEIT.

Kā informē LU, par izsoli jau interesi izrādījuši lielākie attīstītāji Baltijas mērogā.

Zemes un ēku īpašums Jūrmalas gatvē 76 ir viens no lielākajiem īpašumiem, ko universitāte līdz šim atsavinājusi. Izsolē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti LU Akadēmiskā centra attīstībai.

LASI ARĪ: FOTO: Anniņmuižas vēsturiskā ēka pacietīgi gaida savu atdzimšanu

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte no telpām Jūrmalas gatvē ir pārcēlusies uz likvidētās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas telpām Imantas 7. līnijā 1. Pēc tam, kad 2023.gadā ekspluatācijā nodos trešo LU Akadēmiskā centra infrastruktūras objektu – Rakstu māju, šī fakultāte kopā ar vēl četrām fakultātēm un trim zinātniskajiem institūtiem pārcelsies uz Torņakalnu.

DB jau rakstīja, ka līdz ar LU infrastruktūras paplašināšanos, atbrīvojās vairāki augstskolas nekustamie īpašumi. Uz pagājuša gada sākumā atklāto Zinātņu māju, kas atrodas LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā, pārcēlās divas LU fakultātes - Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte un Medicīnas fakultāte, kā arī seši zinātniski pētnieciskie institūti - Fizikas institūts, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts, Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Materiālu mehānikas institūts un Astronomijas institūts, atbrīvojot ēkas 16,8 tūkst. kvadrātmetru platībā.

LU īpašumā vai valdījumā atrodas 58 nekustamā īpašuma objekti ar vairāk nekā 100 dažādām ēkām un būvēm ar kopējo platību virs 275 tūkst. kvadrātmetriem. Starp LU īpašumā esošajiem īpašumiem ir piecas ēkas, kuras augstskolai novēlējis mecenāts Kristaps Morbergs - vasarnīcas komplekss Jūrmalā, Dzintaru prospektā 52/54, ēkas Z.A.Meierovica bulvārī (viesnīca "AstorRiga Hotel" – ēkas ilgtermiņa nomas līgums) un Z.A.Meierovica bulvārī 12 (dzīvokļi, biroji, restorāni), Vaļņu ielā 10 (veikali, dzīvokļi, biroji) un Aspazijas bulvārī 22 (zeme zem viesnīcas Rīga – zemes nomas līgums).

Šo īpašumu bilance ir pozitīva, 2018.gadā no to apsaimniekošanas gūti 388,8 tūkstoši eiro. 139,7 tūkst. eiro nomaksāti dažādos nodokļos, nodevās un apdrošināšanas izdevumos, 109 tūkst. eiro novirzīti LU Fondam stipendiju izmaksai, bet 140,1 tūkst. eiro tiek reinvestēta Kr. Morberga novēlēto īpašumu uzlabošanā un attīstībā, lai kāpinātu ieņēmumus no šiem īpašumiem.

LU plāno arī turpmāk pieturēties pie šāda līdzekļu sadalījuma. Līdz šim neveiksmīgi bijuši LU centieni iznomāt bijušo Bioloģijas fakultātes ēku, kas atrodas Kronvalda bulvārī. Notikušas divas nomas tiesību izsoles – pirmajā, kas notika 2016. gada augustā, sākuma cena bija 30 tūkst. eiro mēnesī par visa īpašuma nomu, bet otrajā, kas tika rīkota tā paša gada oktobrī – 25 tūkst. eiro mēnesī par visa īpašuma nomu. Šobrīd ēka tiek izmantota LU vajadzībām, koncentrējot tajā LU struktūrvienības, plānu atbrīvoties no šī īpašuma šobrīd neesot.