Darbību beigušā restorāna Eksports vadība atver grilbāru Ribas Ragaciemā 

Jānis Joksts un Gintars Petrovs, kuri iepriekš vadīja Rīgas restorānu Eksports, tagad Ragaciemā saimnieko grilbārā un picērijā Ribas. Īpašnieku mērķis bija radīt vietu ar «odziņu», kur nepiespiestā gaisotnē ieturēt maltīti - uz Ribām var atbraukt ģimenes pusdienās un arī sēņotājs gumijas zābakos.

Laura Mazbērziņa, 10.9.2018
1/50

Gintars Petrovs, «Ribas» līdzīpašnieks.

Foto: Paula Čurkste/LETA

J. Jokstam un G. Petrovam restorānu un ēdināšanas bizness nav svešs. Lielākā pieredze gūta, atverot restorānus Cheesemoon Duntes ielā un Eksports Andrejsalā, Rīgā. Kad Eksports beidza savu sešus gadus ilgo pastāvēšanu, bija nepieciešams jauns sākums. Ribām no Eksporta ir atšķirīgs koncepts. Tādos restorānos kā Kolonāde. Mūsu stāsti, Hotel de Rome un Bibliotēka Nr.1 ir smalki galdauti un cilvēki pieprasa izcilu servisu, taču grilbāra mērķis ir ļaut cilvēkam justies brīvi. G. Petrovs akcentē, ka bija vēlme radīt kaut ko vienkāršu, bet ar odziņu.

Ragaciems kā atrašanās vieta izvēlēta nejauši. Garām braucot, ceļa malā pamanīja tika pamanīts mazs, necils veikaliņš, kurš - kā izrādās - jau divus gadus bijis bez saimnieka. Ieejot šajās telpās gūta pārliecība, ka šī būs īstā vieta kam jaunam. Bija nepieciešami trīs grūti mēneši, lai izveidotu jauno grilbāru. «Sākumā doma bija romantiska – uztaisīsim sev un draugiem Jūrmalā nelielu krodziņu, kur nesteidzīgi satikties un baudīt vasaru, bet realitātē ikdiena paiet vienā skriešanā. Sākumā te nebija ne elektrības, ne kanalizācijas, ne arī preču piegādes, taču šos jautājumus esam sakārtojuši,» stāsta G.Petrovs.

Arī būvniecībā J. Joksts, G. Petrovs un visa mūsu komanda piedalījušies paši. «Mēs ar Jāni zinām katru grilbāra nagliņu. Mūsu holdinga grupā ietilpst arī būvniecības uzņēmums, tāpēc mums bija vieglāk būvēt šo vietu - bija pieejami dažādi mehānismi un instrumenti,» saka G. Petrovs.

Popularitāti Ribas ieguva jau būvniecības procesā. «Kamēr mēs atdzīvinājām šo vietu, cilvēki jau tad pie mums brauca un runājās. Tagad viņi slavē to, ka paši saimnieki būvēja un paši saimnieki arī apkalpo klientus,» teic G. Petrovs.

Nosaukumam Ribas ir divi skaidrojumi, pirmkārt, īpašniekiem garšo ribiņas, otrkārt, Ragaciems vienmēr asociējas ar zivīm (рыба krievu valodā). Spēlējoties ar šiem vārdiem, radies grilbāra nosaukums.

Grilbārs oficiāli atvērts 2017. gada jūnijā. Taču, kamēr tika gaidīta oficiālā atklāšana, īpašnieki izlēma atvērt Ribas, lai paskatītos, kāda būs cilvēku reakcija. Durvis tika vērtas 18:00 un 20:00 Ribās vairs nebija, kur apsēsties. «Mēs bijām pārsteigti par tik lielu atsaucību, noteikti nebijām tam gatavi. Uzskatu - cilvēki juta, ka esam šeit ielikuši sirdi un dvēseli,» atceras G. Petrovs. Arī šobrīd Ribas ir populāra vieta, kuru 70% gadījumu apmeklē apkārtējie iedzīvotāji. G. Petrovs novērojis, ka šogad starp grilbāra klientiem ir daudz lietuviešu. «Viņi vienmēr prasa mūsu firmas ēdienu, bet šis jautājums vienmēr ir izaicinošs, jo mums tāda nav. Firmas ēdiens nozīmē, ka viens ēdiens ir labāks par citiem,» saka G.Petrovs.

Saimnieki atzīst, ka bez 100 tūkstošiem eiro nav iespējams atvērt krogu. Taču pats dārgākais ieguldījums bija laiks un enerģija. Antikvariātos tika meklētas lietas, kurām varētu iedot otro elpu. Tika meklēti piemērotākie un interesantākie varianti, kas piedzīvoja atdzimšanu, piemēram, tika iegādāti veci, šķībi dēļi, kurus atjaunoja un noslīpēja kā jaunus. «Mēs patiešām ielikām sirdi un dvēseli. Varbūt tas izklausās klišejiski, bet tā bija. Mēs gribējām, lai visām mūsu lietām – grīdai, krēsliem, galdiem - būtu jauns sākums, jauna atdzimšana,» savās pārdomās dalās G. Petrovs.

Nākotnē Ribas neplāno paplašināties, jo, palielinot galdiņu skaitu, uzreiz jāpalielina gan virtuve, gan darbinieku skaits. Tomēr esam iecerējuši sev realizēt vēl vairākos ar ēdināšanas jomu saistītos projektos, taču zem cita koncepta un karoga. Pavisam drīz durvis vērs mūsu pirmais Street food koncepts Kauguros ar nosaukumu Hello Fritty, taču patlaban attīstām arī banketu un izbraukuma tirdzniecības virzienus.

Pagājušajā gadā Ribas ieguva Kurzemes Tūrisma asociācijas «Lielā Jēkaba» balvu nominācijā Viesmīlīgākais ēdināšanas uzņēmums Kurzemē un Engures novada balvu kā Labākais starts. Saimnieks stāsta, ka abas balvas devušas papildu motivāciju darīt to, kas pašiem sagādā prieku, un vienlaikus apliecina, ka izvēlētais ceļš ir pareizs. Balvas izvietotas Ribās apmeklētājiem redzamā vietā, jo visa komanda par to iegūšanu no sirds lepojas.

Tevi varētu interesēt

Latvijas uzņēmums Biorganik5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības...

Astoņus gadus pēc Abavas vīna darītavas izveidošanas tā ir kļuvusi par vadošo Latvijas vīna...

«Food Union» zīmola «Kārums» biezpiena sieriņu eksports šā gada laikā pieaudzis par...

Globālais tirgus Eiropas un Japānas brīvā tirdzniecība ir apliecinājums liberālajām vērtībām;...

SIA Orto klīnika attīsta medicīnas tūrismu, kā arī vairo ārstu zināšanas un...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Skaistumkopšanas salons un lietotu apģērbu veikaliņš Mademoiselle pārdzimis trīs frizētavu ķēdē...

Zirgu stallis Zirgzandales Mārupē darbojas jau 15 gadus un no vietas, kur sākotnēji tika...

Ieva un Andris Tarandas ēdiena gatavošanas mīlestību pārnesuši no savas mājas virtuves...

Latvijas uzņēmums Biorganik5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības...

Rīgā bāzētais latviešu jaunuzņēmums «Gamechanger Audio» ražo unikālus, inovatīvus ģitāru...

Easy Wine un Easy Beer koncepcijas restorāniem Rīga kalpo kā eksperimentāla laboratorija,...

Mārtiņš Treijs un Gints Aizupietis uzskata, ka burgeri garšo visiem un šis...

Koknesē ir daudz sīkražotāju, daudz uzņēmīgu un interesantu cilvēku, kuriem ir, ko...

Izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu, «Mārupe Wake Park» izveidots pūšļu parks, kurš...

SIA Bright ir attīstījusies par pilna servisa digitālo aģentūru, lai gan 2011....