Dzīvesstils

Cik izmaksā apģērbties latviešu dizaineru apģērbā

Monta Glumane, 20.04.2018

Sieviešu lina kleita, dizainere Natālija Jansone, cena: 69 eiro

Konceptveikals «RIIJA»

Foto: riija.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Radoša pieeja, kvalitāte, unikalitāte, apģērba ilglaicīgums, daudzfunkcionalitāte - tā portāla db.lv uzrunātie konceptveikali visbiežāk raksturo latviešu dizaineru radīto apģērbu. Portāls izpētīja, cik izmaksā apģērbties latviešu dizainā un vaicāja tirgotājiem, kas veido apģērba cenu.

Portāls db.lv izpētīja, ka viens latviešu dizaineru veidots sieviešu apģērba komplekts var izmaksāt pat 884 eiro, vīriešu - 546 eiro un vairāk.

Koncepveikals «Bold» šobrīd tirgo apmēram 50 Latvijas dizaineru apģērbus, aksesuārus un interjera zīmolus. No tiem zināmākie vārdi no Latvijas modes industrijas ir «Keta Gutmane», «Atis Artemjevs», «MCouture», «Dace Bahmane», «SLOW», «Iveta Vecmane», «PIXIE», «KULT», «Cinnamon Concept», «Talanted», «One Wolf», «Nastya Choo» un citi.

Uzņēmuma pārstāvis Kristaps Birmanis pastāsta, ka veikalā atrodamajiem dizaineru produktiem cenas ir identiskas tām, ko piedāvā pats dizaineris. «Tā ir mūsu politika, lai klientam būtu motivācija iepirkties pie mums un nebūtu situācija, ka klients pie mums uzmēra un nopērk citur dažu eiro dēļ.»

Apģērba cenu nosaka dizainera un veikala sadalījums. Pēc K.Birmaņa domām, tie ir klasiski mazumtirdzniecības principi. «Latvijā ražotām precēm gan cena bieži šķiet augstāka, bet jāņem vērā, ka pārsvarā šie produkti tiek ražoti mazākos apmēros un tas ietekmē gala cenu. Uzskatām, ka vietējais dizains ir pelnījis vairāk uzmanības, jo pie mums apskatāmie un nopērkamie zīmoli ir izgājuši maksimālu kvalitātes pārbaudi. Gan audumi, gan šuvums un, protams, dizains ir tā vērti, lai citreiz nenožēlotu dažus desmitus eiro un tomēr iegādātos šeit pat izstrādātu produktu, nevis piemēram kādu Bangladešā šūtu mantu. Kā jau jebkurai mantai, arī apģērbam strādā formula - lēts būs jāpērk biežāk. Un, protams, nevar aizmirst, ka līdzīgi kā ar pienu vai citiem produktiem, ko tik aktīvi visi jau gadiem cenšamies pirkt no Latvijas ražotājiem, arī ar apģērbu ir tas pats - nauda paliek šeit. Tā nav liela nauda, bet tā baro šuvējus, dizainerus un visus citus iesaistītos un kopumā rosina nozares attīstību. Savs ir savs un domājam, ka mazā valstī ir jācenšas pirkt no kaimiņa, jo eventuāli arī šis kaimiņš pirks no mums, atverot kontu bankā, maksājot nodokļus utt.»

Latvijas modes un mākslas konceptveikalā «KLASE» ir iespējams iegādāties vairāk nekā 30 Latvijā zināmu modes zīmolu apģērbus un aksesuārus. «Brīdī, kad apģērbs nonāk mazumtirdzniecībā, tā izmaksas veido dizainera noteiktā apģērba vērtība - koncepta izstrāde, ražošanas izmaksas, mārketings, veikala uzcenojums un valstī noteiktais pievienotās vērtības nodoklis,» portālam db.lv pastāsta veikala pārstāve Sintija Ozola.

Viņasprāt, Latvijā idejiski ģenerētais un radītais apģērbs noteikti atšķiras no globālo brendu piedāvājuma ar radošo pieeju, kvalitāti un apģērba ilglaicīgumu. «Latvijas dizaineriem ir raksturīgi radīt ne vien kvalitatīvi pārākus apģērbus, bet arī daudzfunkcionālus un vairākas sezonas aktuālus modeļus. Tas laikam vairāk saistīts ar iedzimto latviešu praktiskumu. Runājot par izmaksām - man gaužām neērti ir piedāvāt produktu par viszemāko cenu, un tieši šobrīd, kad izmaksu posteņi ražošanā Latvijā nemitīgi kāpj enerģētikas un cilvēku resursu dēļ, solīt, ka 100% Latvijas produkts kļūs lētāks, diemžēl, nav iespējams,» paskaidro konceptveikala «KLASE» pārstāve.

Konceptveikalā «KLASE» iegādājamā apģērba komplekts, ja ar to domājam - svārkus, blūzi, žaketi vai kleitu un žaketi, var sasniegt arī 300 eiro atzīmi. Labas kvalitātes zīda blūze var nonākt pie savas īpašnieces arī par 92 eiro.

«Pērkot Latvijas dizaineru apģērbus, mēs investējam ne tikai esošajā sezonā, bet vēl turpmākajās divās apģērba ekspluatācijas sezonās. Turklāt mēs investējam savas valsts intelektuālajā, radošajā un tehniskajā potenciālā. Un ieguldījums ir tā vērts,» uzskata S.Ozola.

Latvijas dizaina un dzīves stila konceptveikals «RIIJA» piedāvā apģērbu kolekciju, kuru dizaina autore ir Natālija Jansone. Veikala pārstāve paskaidro, ka apģērba cenu lielākoties veido materiāls - 100% mīkstināts lins. Pēc viņas domām, vietējo dizaineru apģērbs noteikti būs unikāls, kvalitatīvs un darināts ar mīlestību.

Portāla db.lv izvēlētie latviešu dizaineru radītie apģērbu komplekti, aplūkojami raksta galerijā!